Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: mechanika - silnik pracuje nierówno

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    24
    BMW
    e32 730 m60b30 1993
    Skąd
    Zabrze

    mechanika - silnik pracuje nierówno

    Szukam i szukam i chyba jeszcze takiego problemu na forum nie ma...

    Silnik m30b30. Co jakiś czas (ostatnio coraz częściej) silnik zaczyna pracować nierówno na wolnych obrotach, podczas jazdy szarpie i zupełnie nie ma mocy DOPÓKI nie wcisnę gazu do końca - wtedy pracuje równo i przyspiesza (chociaż mam wrażenie, że jakby ciut słabszy jest niż normalnie).
    Sytuacja pojawia się od czasu do czasu, bywa, że wszystko wracado normy w trakcie jazdy, innym razem cały dzień jest źle i dopiero nazajutrz zaczyna jeździć normalnie... Przełączenie na benzynę niczego nie zmienia.
    Świece świeże, zawory wyregulowane, silnik prawie nie bierze oleju, spalanie (o ile nie jadę w systemie 0/1 położenia pedału gazu) jest jak najbardziej w normie.

    Ja podejrzewam przepływomierz (sonda wycięta). Poradźcie...
    Pedal to Metal. Rock Hard & Ride Free

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar mynio88
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    79
    BMW
    BMW E32 730i R6
    Skąd
    Żabia Wola/LBN
    Spróbuj włączyć mu tryb awaryjny na wolnych obrotach na postoju odepnij wtyczkę od przepływki jeżeli będzie chodził równo tzn że przepływka do dupy ja mam takie same objawy, brak mocy, obroty skaczą i szarpie bo mam przepływke po strzale już naprawiana ale znowu mi walnęła w sumie na moje życzenie bo gaz do zera wyjeżdżałem i jak wiadomo to może skutkować strzałem no cóż głupota jednym słowem:D

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ja Ci zaproponuję wykonanie szybkiego testu Plakiem.. Może gdzieś masz lewe powietrze? Też z tym walczyłem u siebie. Skończyło się na wymianie uszczelek pod kolektorem oraz uszczelki od korpusu przepustnicy. Objawy były nawet bardzo podobne.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Czesc,
    Tez z tym walczylem u siebie - okazalo sie ze przeplywka byla do wymiany i do tego uszczelniony caly dolot i teraz bez problemu. Jak bedziesz rozwazal zakup nowych gum dolotu, zoorientuj sie z cenami w ASO BMW - nowki byly w podobnych cenach jak na allegro uzywki.
    Gilu_e32

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    24
    BMW
    e32 730 m60b30 1993
    Skąd
    Zabrze
    Czyli niestety miałem rację... :/
    Zastanawia mnie tylko fakt, że problm występuje z częstotliwością raz na 2-3tygodnie, a jeżdżę codziennie ponad 100km...
    Pedal to Metal. Rock Hard & Ride Free

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Przyczyn może być bardzo wiele. Na szybko znalazłem fajna listę silnik nierówno pracuje - przyczyny. Nagraj film może uda się coś ustalić. Czy regulujesz zawory regularnie?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    24
    BMW
    e32 730 m60b30 1993
    Skąd
    Zabrze
    Zawory regulowałem jakieś 2kkm temu...
    Filmu chyba nie ma sensu nagrywać - na biegu jałowym po prostu obroty są za niskie, a w czasie jazdy silnik szarpie i nie ma mocy... Ale tego film nie odda...
    A po wciśnięciu gazu "do deski" jest ok :/
    Pedal to Metal. Rock Hard & Ride Free

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    24
    BMW
    e32 730 m60b30 1993
    Skąd
    Zabrze
    Przyczyna nadal nie zdiagnozowana.
    Losowość jej występowania sugeruje jakąś awarię elektryczno/elektroniczną...
    Obecnie podejrzewam zanikający sygnał z wtryskiwaczy. Ponieważ i tak planowałem wymienić wtryski i komputer - niedługo się okaże.
    Pedal to Metal. Rock Hard & Ride Free

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A gdybyś przy tych za niskich obrotach i przy ciężko przygazowywującym silniki sprawdził odczyty sond lambda? Może coś z mieszanką paliwo-powietrze?
    Jak tam test plakiem? Mi też objawy pojawiały się też raz po raz. Szczególnie jak było mniej niż 15 stopni, przeważnie rano. Aż zdjąłem pokrywę, oblukałem lewe powietrze, kupiłem odpowiednie uszczelki na wszystkie komponenty kolektora i po tym temat rozwiązał się raz na zawsze i pięknie pali w mrozy i w +35.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •