Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Jak zmienić płyn układu wspomagania kierownicy?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Jak zmienić płyn układu wspomagania kierownicy?

    Poczytałem inny temat o wspomaganiu i ciekawi mnie w jaki sposób wymienić cały olej w tym układzie. idzie do mnie CHF11S i mam już kupione 2l.

    W rozkodowanym VIN nie ma mowy o servotroniku ale jest to wersja long na Szwajcarię i być może dlatego wielu innych dodatków nie uwzględniono (np. podwóje szyby, EDC, czujnik deszczu, Komfortsitze...). Ostatecznie nie wiem czy jest czy nie ma servotronik.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 20-02-2012 o 07:46

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Servotronika zatem nie ma... ale skoro to long wiec jest nivo
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No właśnie NIVO nie ma :D przynajmniej nie wygląda od spodu żeby było, a jak wsiadzie 3 chłopa to nie wstaje tylko siedzi dupa :D jest EDC...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    a czemu wymieniasz plyn?:> odkrec jedna srubke przy pompie i kierownica w lewo i w prawo az przestanie leciec:) dokrecasz srubke dolewasz plynu tzn wlwasz plyn i znow kierownica max lewo max prawo i tak po kilka/kilkanascie razy:)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Na pracujacym silniku?

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    A słyszałeś aby pompa chodziła na zgaszonym? a działa Ci wspomagania na zgaszonym?
    Nie kompromituj się niektórymi pytaniami!!!
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Nie pomyślałem faktycznie :D

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    45
    BMW
    E38 740D & Nissan Skyline R33 Drift Spec
    Skąd
    Wrocław
    Wymiane płynu powinno sie przeprowadzić na zgaszonym silniku i uniesionych przednich kołach.Przynajmniej tak Ci zrobi każdy porządny warsztat więc nie mówicie ze na zapalonym silniku kręcimy kołami az wszystko wyleci bo to głupota...Kolega wczesniej to dobrze opisał ale na zgaszonym silniku tak aby właśnie pompa nie pracowała i płyn dobrze wszędzie dotarł po zalaniu :) Generalnie pompę wspomagania w BMW ciężko jest zajechać...testowałem juz w kilku modelach ;P

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez przemo_wrc Zobacz posta
    Wymiane płynu powinno sie przeprowadzić na zgaszonym silniku i uniesionych przednich kołach.Przynajmniej tak Ci zrobi każdy porządny warsztat więc nie mówicie ze na zapalonym silniku kręcimy kołami az wszystko wyleci bo to głupota...Kolega wczesniej to dobrze opisał ale na zgaszonym silniku tak aby właśnie pompa nie pracowała i płyn dobrze wszędzie dotarł po zalaniu :) Generalnie pompę wspomagania w BMW ciężko jest zajechać...testowałem juz w kilku modelach ;P
    Wymianę owszem na wyłączonym silniku. Ale po zalaniu nowego płynu, podłączeniu przewodów ect, odpalasz kolego silnik, żeby pompa pracowała i kręcisz w lewo i prawo od oporu do oporu aż układ się w całości wypełni i odpowietrzy (aż kierownica będzie chodzić coraz lżej ). Gasisz, czekasz chwilę i sprawdzasz poziom. W razie czego dolewasz.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    45
    BMW
    E38 740D & Nissan Skyline R33 Drift Spec
    Skąd
    Wrocław
    robisz tak po tym jak zalejesz na zgaszonym i zrobisz kilka obrotów żeby pompa nie chodziła na sucho....Przynajmniej my tak u siebie w warsztacie robimy i w większości warsztatów się z tym spotkałem...Każdy ma swoją szkolę i nie neguje niczego ;) pozdro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •