Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Wymiana paska wieloklinoweo.

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Wymiana paska wieloklinoweo.

    Kiedy wymieniać pasek wieloklinowy?
    Prosze o krótki opis jak to zrobić?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    co do wymiany paska mam problem i tez moze byc przyczyna pasek:) mianowicie wspomaganie czasami dziala a czasami jakby "przerywa" a jak wjade w wiekszy snieg badz wode trace je CALKOWICIE na jakis czas (kilkanascie sek) + zapala sie kontrolka ladowania... po chwili ladowanie wraca i wspomaganie tez... moze to byc wina za luznego paska?:> (wymienialem w tamtym roku sam alternator i byc moze za slabo go naciagnelem? tyle ze problemu nie byloi pojawil sie ostatnio.. ) pozdrawiam!

    PS. kolego wymiana paska to nic prostszego! musisz poluznic napinacz i wymienic stary pasek na nowy:) potem pasek napac i dokrecic napinacz:) CZYT. tak mi sie wydaje ze z tym nie ma tragicznej roboty:) powodzenia!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    ale czy pasek sie wymienia dopiero jak cos piszczy czy moze porfilaktycznie co iles tam kilometrow tak jak pasek rozrzadu?
    U mnie sie nic nie dzieje ale sobie przypomnialem ze juz troche tyma autem jezdze a paska tego nigdy nie wymienialem a nie chcialbym zeby sie cos zerwalo podczas jazdy

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez Seba665 Zobacz posta
    ale czy pasek sie wymienia dopiero jak cos piszczy czy moze porfilaktycznie co iles tam kilometrow tak jak pasek rozrzadu?
    U mnie sie nic nie dzieje ale sobie przypomnialem ze juz troche tyma autem jezdze a paska tego nigdy nie wymienialem a nie chcialbym zeby sie cos zerwalo podczas jazdy
    tez bym chcial to wiedziec:)

  5. #5
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Pasek wieloklinowy sprawdza się, czy nie jest popękany od strony klinów.
    Jeśli wygląda podobnie jak na tym zdjęciu, to wymienić, mimo, ze nie piszczy.

    Piszczenie nie zawsze jest wynikiem zużycia paska -- czasem zaciera się rolka, pompa czy alternator i pasek piszczy, mimo że to nie jego wina.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ka-pasek-10lat.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	33.1 KB
ID:	4133
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 20-02-2012 o 15:40
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    zanim zamowisz pasek nowy sciagnij stary i sprawdz czy rolki sa w dobrym stanie. zamowisz komplet na raz:)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    to u mnie jest do wymiany bo ma pekniecia ale nie tyle co na zalaczonym zdjeciu

    Poszukuje klucza specjalnego do blokady kola pompy wody zebym mogl odkrecic wentylator.

    wie ktoś gdzie takie cos można kupić ja znalazlem tylko na ebay z usa http://www.ebay.com/itm/370518726984...a31948&vxp=mtr

    tylko nie wiem jak z tym zamawianie ze wplace kase a klucza nie zobacze.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    Był na forum opis demontażu wentylatora bez użycia klucza do blokady koła.
    Ja jednak ostatnio postanowiłem sam zrobić taki klucz. Kupiłem w castoramie płaskownik za 10 zł o szerokości 30 mm i grubości 5 mm. Do tego potrzebna piłka do metalu, wiertło i kilka pilników. W internecie można wyszukać dokładne wymiary.
    Nie jest jeszcze skończony, na razie wyszło coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klucz.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	55.2 KB
ID:	4134

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Weź długi klucz płaski 32, załóż na wisco i uderz młotkiem. Po kilku uderzeniach puści. Ściągałem u siebie wczoraj, 3 minutki roboty. Tylko pamiętaj że jest tam lewy gwint!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    Weź długi klucz płaski 32, załóż na wisco i uderz młotkiem. Po kilku uderzeniach puści. Ściągałem u siebie wczoraj, 3 minutki roboty. Tylko pamiętaj że jest tam lewy gwint!
    czy gumowym mlotkiem? na youtube widzielm ze gumowym gościu uderzal?

    a co z zakrecaniem wystarczy recznie do oporu czy tez mlotkiem tyle ze w lewą strone (zeby podczas jazdy sie nic nie odkrecilo)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •