Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Wymiana paska wieloklinoweo.

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Jak sprawdziłes te rolki i alternator? Ręką kręciłes? Kiedys mialem tak w omedze.. Odpalam chrobota, zdejmuje pasek patrze na caly osprzet i rolki i wydaja sie ok.. A winne bylo lozysko alternatora.. kiedy ręką kreciłem bylo ok ale pasek po napięciu ciągnął kolo od alternatora w jedną strone i wtedy chrobotalo.. Sprawdziłem to zakładając tarcze na wiertarke i pokolei kazdy osprzęt i rolkę napędzałem przez pasek, wiertarką ;) i znalazl sie winowajca ;)

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    70
    BMW
    e38
    Skąd
    Białystok
    Hmm, to dobry sposob. Rolki sprawdzałem ręką. Na alternator nakręciłem troche sznurka i szybko pociągnąłem aby go rozkręcić. Próbowałem też mocno naciskając sznurkiem na alternator ale też nic nie pokojącego nie było ( naciskałem aby pracował pod "obciążeniem") . Sprawdzę jeszcze ten alternator

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    A moze pompa wspomagania pada? Ja jestem świeżo po wymianie a tyle halasu robila ze szkoda gadac.. Wstyd bylo silnik odpalac ;d

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    70
    BMW
    e38
    Skąd
    Białystok
    Nie wiem, a jak byś wyjaśnił to, że po psiknięciu smarem na pasek od strony rowkow piszczenie zanika? Wydaje mi się, że jeśli pompa by padała lub łożyska w alternatorze to by piszczenie nie znikalo...

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Wtedy smar daje poslizg i piszczenie ustepuje? Po chwili smar się wytopi od tarcia i temperatury i zaczyna znowu piszczec? Masz jeszcze mozliwosc naciągnięcia go bardziej? Sprobuj naciągnąc go bardziej lub słabiej moze to cos zmieni i da jakis trop..

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Panowie widze ze nie sam jestem z problemem paska ale to co mi sie przydazylo to szok,mianowicie pasek wielorowkowy byl spoko ,auto chodzilo cicho,wyjezdzam na swieta do domu i po 300 km na autostradzie A4 ,kontrolka ladowania i wspomaganie umarlo,a ze syn prowadzil zerklem na temperature i na pobocze,zagladam pod maske i co pasek lezy na wisku ale caly ,pomyslcie ze rolka odleciala i zostalo tylko lozysko ktore sie nie obracalo zatarte na amen,zalozylem pasek na samo lozysko napielem i przejechalem tak 800 km pod domem pasek pekl zostako go 5 milimetrow,panowie sprawdzajcie paski i rolki to nie pieniadze a spokojna podroz bez nie spodzianek pozdrawiam

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    70
    BMW
    e38
    Skąd
    Białystok
    Mam tak, ze jak sie nagrzeje to piszczenie ustępuje. Tzn po okolo 100km nie slychać pisku ani innych jęków... Pasek i napinacz nowy, rolki nie mają szmerów. Nie wiem co się dzieje. Trochę wody na pasek i panuje cisza, po chwili znów silny dźwięk. W czym szukać przyczyny?

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Kup specjalny preparat do paskow i nic nie bedzie piszczec i wydawac dziwnych dzwiekow

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    70
    BMW
    e38
    Skąd
    Białystok
    Nic nie daje preparat. Dziś go użyłem

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Dziwne preparat psykas po stronie klinow ale na nie zapalonym silniku ,a jezeli masz takie piski to mysle ze slabo napiety jest pasek ,wymienialem ostatnio weza od pompy i plyn troszke polecial na paski po wymianie odpalilem i zaczol wydawac dziwne piski zgasilem uzylem preparatu i spokoj ,to moze byc jakas blachostka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •