Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: Wymiana paska wieloklinoweo.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Ja to robię normalnym młotkiem, tylko z czuciem. Dokręcam ręcznie do oporu i młotkiem raz dla pewności.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Tutaj kolego masz procedurę wymiany paska
    http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/01/31/47

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Mi się nie udało samym młotkiem - choć w innych samochodach już tak robiłem i było OK. Ale z termostatem i tak sobie poradziłem.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    czy LUZNY PASEK KLINOWY MA WPLYW NA WSPOMAGANIE?:> bo u mnie wspomaganie czasem chodzi ok a czasami se zacina... przy wiekszej wodzie badz zsniegu wspomaganie znika na amen na kilka sekund tak samo z ladowaniem:) czy to moze byc wina za luznego paska? pompa moze ma za male obroty?hmm?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    tak - pasek ma wpływ, sam pasek paskiem ale jest jeszcze napinacz, który w tym przypadku spełnia wielka rolę. Sprawdź poziom płynu w układzie wspomagania bo to bolączka siódemek.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez chester Zobacz posta
    tak - pasek ma wpływ, sam pasek paskiem ale jest jeszcze napinacz, który w tym przypadku spełnia wielka rolę. Sprawdź poziom płynu w układzie wspomagania bo to bolączka siódemek.
    plyn ok... ja najlepiej zrobie nowy temat:)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    Czy paski firmy DAYCO, są odpowiedniej jakości, nadają się do bmw 7?

    Czytałem różne opinie jedni piszą ze są dobre inni ze lipne.

    W tej chwili moj stary juz popekany pasek jest najprawdopodobniej tej firmy. Auto mam 5 lat a pasek albo jest fabryczny albo poprzedni właściciel wymieniał - tego nie wiem.

    Ja bedę go wymieniał po raz pierwszy - czekam na części.
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 04-04-2012 o 13:50

  8. #18
    Vip Vip Awatar Wiktor82
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    439
    BMW
    BMW 730D e38,2x MAN TGX 480,VW PASSAT
    Skąd
    lubuskie Trzciel
    Blog
    1
    Ja w zeszłym tygodni wymieniałęm pasek..zrobiłęm to profilaktycznie..do tego rolki i napinacz..dobrze że to zrobiłęm bo okazało się że rolka napinacza była zatarta! aż się dziwię ze stary pasek wytrzymał do konca!!

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Odświeżę temat, bo w sumie mam podobny problem. Ostatnio miałem problem z zapaleniem auta (b. słaby akumulator), ale jakoś ruszył i po drodze zaczęło się dziać coś dziwnego. Dwa razy (co kilka km) lekko przygasły mi zegary zapaliło się ABS/ASC zapiszczał pasek na 2-3 sekundy wszystko wróciło do normy: znowu zegary się zaświeciły kontrolki zgasły. Zaniepokojony trochę zatrzymałem się, chwilę postałem na zapalonym próbowałem dodać lekko gazu, ale nic już się więcej nie pojawiło. Sprawdziłem ładowanie na teście 9. Wahało się od 13,9 do 14,5 (przy włączonych światłach i nawiewach).

    Moje pytanie: czy to piszczenie to przez rozładowany akumulator i przez to nadmierne obciążenie alternatora? (dodam jeszcze że była duża wilgoć wtedy) Czy to oznacza że nadszedł czas na pasek napinacza lub co gorsza sam alternator lub pompę wody? Jeśli to ta druga możliwość to gdzie najprawdopodobniej szukać przyczyny.

    P.S. Zapiszczało jak przejechałem samochodem parę km. Wcześniej przy odpalaniu i ruszaniu była cisza (przynajmniej nic nie słyszałem). Ani razu nie zaświeciło się ładowanie tylko ABS/ASC
    Ostatnio edytowane przez fm ; 16-04-2012 o 22:18
    Pozdrawiam

    fm

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    70
    BMW
    e38
    Skąd
    Białystok
    Witam, aby nie zakładać kolejnego tematu zadam pytanie tutaj. Od pewnego czasu strasznie mocno piszczał, chrobotał mi pasek klinowy. Były przypuszczenia, że może ot być wina alternatora lub którejś z rolek. Po zdjęciu paska sprawdzałem, każdą rolkę oraz alternator. Nic, żadnych szmerów lub chrobotania. Postanowiłem kupić nowy pasek. Po jego założeniu było ok, przez jakieś 2 tyg. Po tym czasie zaczęło znów popiskiwać. Za chwilę znów piszczało mocno, aż czasami ludzie się oglądają... Dziś wymieniłem napinacz, gdyż wydawało się, że już jest na wyczerpaniu. Swoją drogą był, ale jak piszczało tak i dalej piszczy. Jak popsikam smarem na pasek, od strony rowków, piszczenie na chwile ustaje. Co może być jeszcze przyczyną?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •