Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Witajcie

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

    Witajcie

    Witajcie. E38 mam od ponad dwóch lat. Konkretnie jest to 740i z 94 roku w kolorze Navarraviolet ze skrzynią manual. Podejrzewam, że jak większość właścicieli E38 nienawidzę tego auta i kocham je jednocześnie.

    Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i postanowiłem się zarejestrować. Rozbawiło mnie to, że zdecydowaną większość problemów opisywanych na pierwszej stronie subforum E38 przerabiałem osobiście w ostatnich dwóch latach bo moje autko kupiłem w słabym stanie i niemal wszystko w niej robiłem - od wymiany całego zawiasu, remontu głowic, wymiany skrzyni, sprzęgła po założenie 16:9. Z większością zadań musiałem radzić sobie sam więc jako tako wiem co te auta boli.

    Powoli dochodzę do etapu w którym auto działa tak jak należy. Ale do perfekcji daleka droga. Obecnie jestem na etapie szukania gwintu bo seryjne amortyzatory nie radzą sobie z letnim felunkiem. No i w planach polerka a najlepiej nowy lakier, choć nie jest to moje jedyne auto więc ciężko znaleźć środki na robienie przy nim tego co nie jest koniecznością.

    Zakup:





    Podobno dość powszechny problem w tych autach/silnikach - dowód na to że o visco trzeba dbać. Tu się zblokowało od zużycia i się przy wysokich obrotach rozerwało na części niszcząc maskę:




    Najbrzydsza komora silnika jaką widziałem (przednie węże pocięte przez visco, powymieniane)


    A teraz to co mi się nie podoba. Schowek usunięty, myślę jak go naprawić:


    Odpadają plastiki od foteli (przód/tył)


    Pełno takich ubytków i blachowkrętów:


    I na zewnątrz to samo, niektóre listwy pofałdowane do wymiany:



    Na pierwszy ogień poszła roleta tylnej szyby. Powszechny problem objawiający się zgrzytaniem kół zębatych i tym, że roleta po prostu nie działa lub się zacina. Dojście do tego elementu to niestety dość trudna procedura:



    Element gotowy do diagnozy:


    Silniczek wyciągnięty, niestety nie mam zdjęcia tego co tam zrobiłem. W skrócie chodzi o to że ten ślimak opiera sie o zębatkę która leży obok modułu. Ta zębatka jest z plastiku i się wyrabia. Trzeba zatem przybliżyć ślimak do zębatki co można zrobić podkładając cieńkie blaszki między silnikiem a obudową - to zmienia kąt położenia silniczka i jednocześnie przysuwa ślimak do zębatki. Ja wykorzystałem puszkę po piwie, złożoną 3 razy (0,4mm).


    Prostownik 12V do sprawdzenia działania:


    Składanie jest dość trudne, można bardzo łatwo ramiona przykręcić w złej pozycji i już nam sie roleta nie będzie rozkładać. Dlatego wazne jest by w trakcie składania testować działanie i upewnić się, że roleta ma pełen zakres pracy.


    Tutaj widać gdzie znalazła się puszka po piwie:



    Powód niedziałającego zagłówka:



    Niestety konieczna wymiana na sprawny mechanizm.


    Ogarnięta komora silnika:


    Sprzęgło:




    Naprawa schowka:

















    Wpadło CB:


    Braki w drzwiach uzupełnione:


    I pare innych braków które należy uzupełnić:


    I szorowanko:







    Montaż oświetlenia ambient:


    Prąd bierze się z drugiego kabelka wchodzącego do guzika od szyberdachu, trzeba się powyższym kabelkiem wpiąć:





    I efekt końcowy:


    Hamowanie. Diagnoza brzmi: "panie, zmień pan tą przepływkę!"




    Przykładowe "ubytki"


    Poskładane do kupy - jest nawet schowek który działa :super:










    Szybka fotka przed:


    I po :)




    Stare:


    Rozebrane:






    Ostatnio edytowane przez Inur ; 04-04-2012 o 11:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •