Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wycieki z węży od wspomagania

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Wycieki z węży od wspomagania

    czy można uszczelnić sylikonem weze od wspomagania. wycieki sa z pod zbiorniczka okolo 1 oleju na 2 lata musze dolewac ale juz mi sie to znudzilo i chcialbym to jakims tanim sposobem naprawić.
    Np czyms takim ELRING DIRKO HT
    http://allegro.pl/elring-dirko-ht-70...091797906.html

    Tak myslalem zeby ztobic to w nastepujacy sposób odciagnac oelj zbiorniczka wyciagnac węze posmarowac krucce u dlołu zbiorniczka i wcisnac weze spowrotem.
    Czy to zda egzamin?

    Bo zaciskanie mocniej obejm lub zakladanie dodatkowych nic nie dalo.
    rowniez bez efektu bylo posmarowanie sylikonem takim zwyklym za 15 zl przy lanczeniu wezy ze zbiorniczkiem.

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    U mnie też leci stamtąd, mimo wymiany obejm.
    Jeśli chodzi o zagrożenie, że "gluty" silikonu zanieczyszczą układ, to wszystko zależy jak i gdzie ten silikon nałożysz.
    Jeśli chodzi o skuteczność -- nie próbowałem i nie będę, bo nie wierzę, że mi się uda tak posmarować i nasunąć wąż na króciec, żeby to miało szansę działać.
    Spróbuję uszczelnić to kawałkiem dętki rowerowej -- są takie do rowerów szosowych o małej średnicy. Jak to nie pomoże, to pozostaje tylko wymiana węży na nowe.

    Wg mojego info są 2 miejsca wycieków ze zbiorniczka -- przez korek i na łączeniu węży.
    Korek można łatwo i tanio uszczelnić, kupując o-ring za kilka złotych w ASO. Zmieniłem rok temu i nadal jest sucho.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    ja wymienilem jakies dwa lata temu weze, zakupilem je w sklepie rolniczym, chyba potrojny oplot jakies wzmacniane, do tego opaski ciagnikowe ( szerokie) i przez dwa lata byl spokoj:)
    calkiem nie dawno zaczelo ciec z polaczenia weza z rurka alu i juz nic na to poradzic nie moge:( ewentualnie zakuc to w jedna calosc....
    co do uszczelniania silikonem jakims dobrym kroccow ktore wychodza spod zbiorniczka, hmm jak nalozysz mase na krocce i nasuniesz na to weze, jest szansa, ze bedzie jakis czas trzymac. probuj:)

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Mi udało się uszczelnić całość dając nowe opaski, z tym że kupiłem jakieś szwedzkie (nie takie zwykłe ,ogrodowe) i miałem suchutko pod zbiornikiem.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Nie wiem jak w tym przypadku ale masa Dirko jest jedną z najlepszych na rynku - ja używałem szarej ( http://allegro.pl/masa-uszczelkowa-s...117599114.html ) i byłem pod wrażeniem jej przyczepności do podłoża i trwałości.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    opaski ślimakowe to dziadostwo ,najlepsze są takie na śrubę,mają bardzo duży ścisk ,należy też obejrzeć koncówkę węża bo może być pęknięta wewnętrzna warstwa

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    a powiedzcie mi jeszce czy jest jakis środek zeby ten olej wyczyścić co już wyciekł. Najlepiej bym chciał jakieś coś do psikania w takiej formie jak do okien:) wazne zeby bylo skuteczne

    nowe węze tylko na 2 lata styarczaja?? to chyba w moim przyopadku lepiej dolać 0.5 litra na rok Do tej pory dolewalem hipol atf IID ale już się skończył. Słyszlem ze polecany jest Valvoline http://allegro.pl/valvoline-maxlife-...147654259.html . Czy jest jakaś róznica poza ceną? hipol jest 2x tańszy
    Czy ten valvoline coś uszczelnia?
    A może można jakiś uszczelniacz dolac do wspomagania? Czy lepiej nie używac takich rzeczy?
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 19-02-2012 o 15:10

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Kolego ,kup sobie nowy zbiorniczek bo w nim jest filtr płynu i żadne czyszczenie jego nic nie da, wymień płyn i zapomnisz o temacie.
    Na alledrogo kupiłem niedawno nowe zbiorniczki po 55 zł ,więc nie nad czym sie zastanawiac i kombinować:)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    nie w zbiorniczku jest problem (wersja bez niwo nie ma filtra) a w oleju który niszczy weze i tylko wymiana na nowe załatwi sprawę... większość aut ma tam mokro i wymiana samych opasek rzadko załatwia sprawę... sam to przechodziłem i po wymianie węży twardych jak skała (13 lat) jest super sucho... org w aso stosunkowo nie drogi http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...ing_oil_pipes/

    w moim przypadku nr 1, 21 załatwił sprawę plam na chodniku :D

  10. #10
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Mam bez niwo i wymiana zbiorniczka załatwiła sprawę :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •