Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Wymiana modułu komfortu. Czy potrzebna?

  1. #1
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Wymiana modułu komfortu. Czy potrzebna?

    Witam Panowie,
    Mam chyba większy problem niż mi się wydawało. Od jakiegoś czasu nie dział mi zamykanie w drzwiach kierowcy (z pilota wszystkie drzwi się zamykają/otwierają, oprócz drzwi kierowcy, które cały czas są otwarte - bolec się nie chowa. Z panelu przy gałce biegów również to samo). Dodatkowo w panelu w drzwiach kierowcy działa tylko sterowanie szybą i lusterkiem kierowcy, a reszty nie (inne szyby działają tylko ze swoich paneli w każdych drzwiach).
    Z tego co czytałem to na forum są porady, aby wyczyścić zamek w drzwiach, wymienić siłownik drzwi. Tak tez zrobiłem, zamek wyczyściłem, teraz drzwi jakby ciszej trzaskają i klamka działa lepiej, siłownik wymieniłem. I nadal nic...
    Wydaje mi się że to moduł komfortu, bo to chyba on za to odpowiada. Czy wymieniać moduł czy coś jeszcze sprawdzić?

    Posiadam taki:


    Cy mogę go wymienić np. na taki:


    Jaka jest różnica między modułem GM III (HIGH), a GM III (LOW)?
    Z tego co czytałem na forum to numery SW i HW nie mają znaczenia, bo moduł można zakodować pod dany samochód (a czasami działa bez kodowania). Tylko co to jest to HIGH i LOW?

    W środku mój moduł wygląda tak:



    A może to nie moduł? Proszę o radę..
    Ostatnio edytowane przez ratovnik ; 19-02-2012 o 00:02

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    Witam, sprawdź kable wchodzące do drzwi w tej gumie,pracują w tym miejscu na zgięciu i często lubią się złamać
    sławomir

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez hektorek106 Zobacz posta
    Witam, sprawdź kable wchodzące do drzwi w tej gumie,pracują w tym miejscu na zgięciu i często lubią się złamać
    A jak ściągnąć tą osłonę kabli między drzwiami a karoserią? Trzeba ściągnąć drzwi, aby ściągnąć tą gumę?

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Modulu LOW nie mozesz zamontowac w miejsce HIGH
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Witam Panowie,
    Mam chyba większy problem niż mi się wydawało. Od jakiegoś czasu nie dział mi zamykanie w drzwiach kierowcy (z pilota wszystkie drzwi się zamykają/otwierają, oprócz drzwi kierowcy, które cały czas są otwarte - bolec się nie chowa. Z panelu przy gałce biegów również to samo). Dodatkowo w panelu w drzwiach kierowcy działa tylko sterowanie szybą i lusterkiem kierowcy, a reszty nie (inne szyby działają tylko ze swoich paneli w każdych drzwiach).
    Z tego co czytałem to na forum są porady, aby wyczyścić zamek w drzwiach, wymienić siłownik drzwi. Tak tez zrobiłem, zamek wyczyściłem, teraz drzwi jakby ciszej trzaskają i klamka działa lepiej, siłownik wymieniłem. I nadal nic...
    Wydaje mi się że to moduł komfortu, bo to chyba on za to odpowiada. Czy wymieniać moduł czy coś jeszcze sprawdzić?

    Posiadam taki:


    Cy mogę go wymienić np. na taki:


    Jaka jest różnica między modułem GM III (HIGH), a GM III (LOW)?
    Z tego co czytałem na forum to numery SW i HW nie mają znaczenia, bo moduł można zakodować pod dany samochód (a czasami działa bez kodowania). Tylko co to jest to HIGH i LOW?

    W środku mój moduł wygląda tak:



    A może to nie moduł? Proszę o radę..
    Co do drzwi to zacznij od przekaznika nad modulem, wysoki niebieski wielo pinowy.
    Co do modulu, bez przypisania do auta sie nie obedzie.
    Jak bedziesz mial HW i SW identycznie nie bedziesz muszial kodowac go szczegulowo o ile juz czegos nie miales kiedys dokodowanego. Aby zakodowac prawidlowo modul (kazdy) jego HW powinno byc takie same lub mozliwe najblizsze, najlepiej nie starsze ale nikt Ci gwarancji nie da, ze jak bedzie inne to kazdy modul (mowie ogolnie o modulach) zaprogramujesz.
    To czy jest High czy Low to wielka roznica a nie ze jej nie ma. Z moich doswiadczen zamiana nie dziala mimo takich samych HW i SW nie udalo mi sie przypisac do auta GMIII Low gdy fabrycznie byl High, czy w druga strone dziala to tak samo to nie wiem, nie mialem okazji sie przekonac.

  6. #6
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Dzisiaj zerknąłem co i jak. Rozumiem, że chodzi o ten niebieski przekaźnik na zdjęciu?


    Mam go wyciągnąć i rozebrać, coś w nim sprawdzić, naprawić? Jak sprawdzić czy jest w pełni sprawny? Czy kupić po prostu nowy (używany)?

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Gm nie steruje każdymi drzwiami osobno tylko wiązka rozchodzi się za gm na poszczególne drzwi osobno, więc jeżeli działa choćby jeden zamek to gm jest ok. Sprawdz tą przelotkę w drzwiach ewentualnie czy dochodzą impulsy do samego siłownika, jeżeli tak to trafiłeś na kolejny nie sprawny silownik jeżeli nie to gdzieś jest przerwa.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Po pierwsze to przednimi drzwiami GM nie steruje bezpośrednio a poprzez moduły PM. W lewych drzwiach jest nim panel sterowania szyb/lusterek.
    Skoro panelem nie da się sterować pozostałymi szybami to sprawdziłbym linię P-bus. Raz już wymieniałem ugnity pin w E39, tyle że w prawych drzwiach.

    Na początek zajrzałbym do wtyczki na słupku przednim. Żeby ją zdjąć potrzebujesz tylko klucz 7 lub 8.
    Zwróć uwagę na przewód niebiesko-czerwony cienki to jest właśnie linia P-bus. Albo także ugnił Ci przewód albo masz gdzieś przerwę w obwodzie.
    W polifcie ten przewód jest na samym dole wtyczki(tej na słupku) a więc potrafi tam stać woda.
    Przedlift ma inną wtyczkę(taką samą jak do fotela), ale nie pamiętam umiejscowienia tego przewodu w niej.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Po pierwsze to przednimi drzwiami GM nie steruje bezpośrednio a poprzez moduły PM. W lewych drzwiach jest nim panel sterowania szyb/lusterek.
    Skoro panelem nie da się sterować pozostałymi szybami to sprawdziłbym linię P-bus. Raz już wymieniałem ugnity pin w E39, tyle że w prawych drzwiach.

    Na początek zajrzałbym do wtyczki na słupku przednim. Żeby ją zdjąć potrzebujesz tylko klucz 7 lub 8.
    Zwróć uwagę na przewód niebiesko-czerwony cienki to jest właśnie linia P-bus. Albo także ugnił Ci przewód albo masz gdzieś przerwę w obwodzie.
    W polifcie ten przewód jest na samym dole wtyczki(tej na słupku) a więc potrafi tam stać woda.
    Przedlift ma inną wtyczkę(taką samą jak do fotela), ale nie pamiętam umiejscowienia tego przewodu w niej.
    cursor dzięki za wskazówki. Już zaczynam to powoli ogarniać. Gdzieś ten kabelek niebiesko-czerwony już mi się przewinął podczas grzebania za schowkiem pod kierownicą.
    Odnośnie tego słupka przedniego to chodzi o słupek między drzwiami a deską rozdzielczą, tak? :-)

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Tzw. Słupek A, czyli ten przy desce rozdzielczej.
    To na nim jest wtyczka z drzwi
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •