Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: ews-problem po swapie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin

    ews-problem po swapie

    witam, mam propblem po swapie, otoz chyba jest problem z polaczeniem miedzy ews a rozrusznikiem, jak wlaczam zaplon, ews pstryka, nie robi sie cieply po dluzszym trzymaniu na zaplonie, jak dam +12 na sygnal na rozrusznik, to auto zapala ,ale tylko na starcie w sprayu- nie dziala pompa paliwa, pestka, transponder ,ews i komp sa prawidlowe.
    w aucie albo zostaly wyciagniete jakies przekazniki,albo jakis trefny alarm? gdzie szukac przekaznikow od pompy paliwa w modelu 740 m60b40, i od czego sa 2 przekazniki pod kierownica po lewej str. oraz gdzie ma isc pin nr8 z kostki stacyjki, kabel gruby czarno zolty( w tych przekaznikach tez sa 2 kablke grube jeden czarny, drugi zolto czarny, i wygladaja identycznie jak te od ews... bede wdzieczny za pomoc. Komp nie pokazuje bledow ews ,jedynbie pompa paliwa(na krotko dziala)

    Czy mozliwe ze kluczyk(pestka) ulegla uszkodzeniu, skasowaniu jak lezala w aucie przy -15c przez dobre kilka tygodni?
    Ostatnio edytowane przez Grzesiek740 ; 18-02-2012 o 22:38

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Ze stacyjki pin 8 ma iść do lewego przekaźnika z tych dwóch co znalazłeś pod kierownicą. Jest to przekaźnik K1 "Starter relay" czyli przekaźnik rozrusznika.
    Drugi nie wiem od czego.

    Przekaźnik pompy paliwa jest w bagażniku:
    http://wds.spaghetticoder.org/en/zinfo/E38_EK96A.htm
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Pestka nie mogła się skasować. Co najwyżej mogła się uszkodzić synchronizacja klucza z ews np od słabego aku. Tam jest zmienny kod. Wtedy by iskry nie było. Pompa paliwa powinna się załączyć. Jak by ews odebrał zły kod to przekaźnik w ews nie powinien się odezwać.
    Co dokładnie było robione w aucie bo samo określenie swap nie wiele mówi. Do sprawdzenia wszystkie masy w pierwszej kolejności. Robiłem już kilka razy elektrykę po swapach i przeważnie to nie podłączone masy były problemem.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    w aucie byl silnik m60b40 jak wyjechalo z fabryki. pozniej wedle tego co zostalo wyciagniete+vin z ecu- bylo swapowane na m62b44, i elektryka strasznie porzeźbiona, teraz wsadzilem m62b35 na kolektorach ,wtryskach z m62b44 , i wszystko dzialalo oprocz pompy paliwa i rozrusznika,ale znalazlem kabel wpiety w pin nr w stacyjce, byl odlaczony, inne kable w okolo polutowane dziwnie wiec , polaczylem go bezposrednio przez bezpiecznik do czarnego kabla ktory idzie wraz z czarno-zielonym do rozrusznika jako sygnal, ten czarny kabel wczesniej przemienia sie czarno zolty i jest na przekazniku kolo ecu. ominalem wszytko i jest ze stacyjki bezposrednio. Pompe paliwa podlaczylem pod zaplon, nie po nosie mi takie rozwiazanie , ale auto pali, zostaly mi do ogarniecia Wal, most i wydechy ktore tez sa inne ;/ no i poskrecanie do kupy, wiec nastepny weekend walcze. teraz wracam do domu .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •