Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z EDC - jakiś pomysł?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    10
    BMW
    740i
    Skąd
    Łódź

    Problem z EDC - jakiś pomysł?

    Mam taki dziwny problem u siebie w autku. Nie jestem w stanie stwierdzić czy mi działa czy nie działa EDC gdyż włącznik od tego w ogóle nie jest podświetlony i tak samo jak go naciskam to nic się nie dzieje (nie zapala się ta mała zielona lampeczka) czy ma ktoś jakiś pomysł co zrobić z tym fantem? Chciałbym póki co uaktywnić ten włącznik a jeśli dalej nie będzie działać EDC to będę dalej sępić pomysły naprawy :P

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    a masz w ogole edc? vin rozkodowales i wiesz ze go masz? do amortyzatorow ida jakies kable? moze kiedys miales amortyzatory z edc ale sie popsuly i teraz masz zwykle amorki zeby bylo taniej? plyn w zbiorniczku jest uzupelniony? wspomaganie kierownicy i edc maja ten sam zbiorniczek, wspolny uklad.
    Ostatnio edytowane przez bmw ; 17-02-2012 o 19:35

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    a swiecił ci kiedyś nie wiem jak e 38 ale u siebie jak nie swieciło nic to całkowicie EDC mi rozłączyło jedz na kompa ci wyskoczy co mu dolega

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    u mnie nie dzialalo jak zakupilem auto, ale wystarczylo uzupelnic plyn i zaczelo dzialac (lampka w przycisku dzialala). wazne jest by caly uklad byl sprawny, szczelny i by moglo sie wytworzyc odpowiednie cisnienie. amortyzatory jesli sa zuzyte mozna regenerowac gdzies po warsztatach, opinie sa rozne na temat trwalosci takiego zabiegu, ale cena na pewno jest akceptowalna. trzeba by podjechac do warsztatu na kompa i zeby ktos to zobaczyl co kolega w ogole ma u siebie w aucie. przy tym problemie na forum chyba niewiele tu ktos pomoze w diagnozie i naprawie na odleglosc

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    10
    BMW
    740i
    Skąd
    Łódź
    Od niedawna mam to e38 i nie pali mi się przycisk od tego EDC. Rozkodowałem VIN i mam EDC u siebie. W poniedziałek jade na diagnostyke do elektryka od bmek i mi powie co i jak.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar robert e38
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    87
    BMW
    740i
    Skąd
    pultusk
    Wydaje mi się że amortyzator EDC niema nic wspolnego z olejem od wspomagania i przyczyna usterki nie tkwi po stronie oleju od wspomagania:)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam
    Dokładnie tak jak pisze "robert e38", EDC nie ma nic wspólnego z olejem od wspomagania ! W tego typu amortyzatorach jest coś w rodzaju pierścienia w środku, który pod wpływem impulsu elektrycznego się zwęża lub rozszerza (mniej więcej tak to działa). Po pierwsze zobacz najlepiej pod maską z przodu czy przy kielichach amortyzatorów masz kabelki i czy są one podpięte. Z przodu łatwiej to zobaczyć, gdyż z tyłu musiałbyś demontować całą półkę i kanapę . Jeśli masz kabelki i są podpięte to raczej diagnoza interfejsem. Ja mam EDC regenerowane z tyłu i jak na razie jest ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •