Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 196

Wątek: Spręzyny tylne-wymiana, jaka firma.

  1. #21
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 24-02-2012 o 10:15
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    A myślałem że jestem odmieńcem że lubie jak auto wyżej stoi tyłem (tył dokładnie tak samo jak przód) a że w kole jest butla to czasem wygląda fatalnie.

    Mam EDC, czy sprężyny będą się różniły?

    Właśnie zdałem sobie sprawę że to jedyne zdjęcia mojej beem :D


  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    Sprężyny kupiłem w sklepie e-autoparts.pl
    K+F na tył, wersja wzmocniona, numer 101 519 00.
    Kupiłem wzmocnione, bo bałem się, że samochód bardzo szybko "usiądzie" na zwykłch sprężynach oraz ze względu na butlę z gazem w bagażniku.
    Zdjęcie przedstawia samochód półtora roku po wymianie kompletnego zawieszenia z tyłu (sprężyny, amortyzatory, wahacze), z prawie pustą butlą gazu, prawie pustym zbiornikiem benzyny, z pustym bagażnikiem, na kołach 235/60R16.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sprężyny.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	37.1 KB
ID:	4142
    Ostatnio edytowane przez marekzegarek ; 25-02-2012 o 16:02

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Dzięki za zdjęcie, jest w porównaniu z tym u mnie mega wysoko ;-)
    Mam nadzieję, że po zatankowaniu gazu i benzyny do pełna tył trochę siada?

    Coboss, cena Sachs'a w sumie dobra, tylko pytanie, czy po 11tu latach od ostatniej wyprodukowanej E38 jakość produkcji tych sprężyn nie spadła, czy po założeniu nie będzie efektu podobnego do Lesjoforsa czy CS Germany.. Ja się chyba skuszę na K+F, ale to za kilka tygodni dopiero, na razie mam dość kręcenia się za tym.

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    A nie można po prostu podnieść całego auta przez dołożenie jakichś podkładek? Co z tym edc - takie same sprezyny idą? Moja siedzi choć na amorkach widnieje ['08]

  6. #26
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    A nie można po prostu podnieść całego auta przez dołożenie jakichś podkładek?
    Przestań takie rzeczy nawet sugerować.
    Gra muzyka

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    A co to zmieni jeśli auto dobrze się zachowuje na niskich sprezynach. To proste rozwiazanie a czasem takie sa najlepsze :)

  8. #28
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Chyba jak tak auto leży na nowych sprężynach tuż po wymianie, to dołożenie jakichkolwiek podkładek to tylko i wyłącznie półśrodek na krótki okres czasu. Idąc tym tropem, należałoby jeszcze zaproponować rozciągnięcie sprężyn.. ;-)
    Nowe sprężyny, które mają załatwić problem to koszt około 320 zł za parę, co nie jest równe nawet jednemu pełnemu zbiornikowi paliwa do E38, a jednak pozwala na naprawienie usterki tak, jak należy. Tyle w temacie różnych domorosłych rozwiązań tego problemu. Temat jest o sprężynach, a nie podkładkach, jakie mamy założyć.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Chyba że tak myslalem że troche drozsze sprawa jak wczesniej czytalem ;)

    Lukasz masz EDC?

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Nie mam właśnie, czego czasem żałuję, bo każdy sobie chwali, ale z drugiej strony koszty naprawy nieziemskie. Patrząc na zastosowanie tych sprężyn według katalogu w e-autoparts.pl, nie dopatrzyłem się zapisu o zakazie stosowania w autach z EDC. Z drugiej jednak strony, widnieje tam jeszcze zapis, że jest to odpowiednik oryginału o numerze: 1 094 238 55111 - w realoem.com w ogóle takiej części nie ma, więc nie za bardzo można sprawdzić, gdzie ten rodzaj sprężyn był montowany (co przy pomocy realoem można by było łatwo ustalić). Wydaje mi się, że w przypadku EDC zaszkodzą jedynie obniżane sprężyny. W zestawach tego typu często są zapisy zakazujące stosowania z EDC i prawdopodobnie jest tak dlatego, że powodują zbyt duże trwałe skrócenie skoku tłoka prowadzące do awarii amortyzatorów lub wariowania elektroniki sterującej systemem. Wymiana na takie, które podniosą auto na fabryczną wysokość nie powinna chyba zaszkodzić? Pytanie tylko, czy firma K+F zaproponowana przez użytkownika "marekzegarek" nie robi tych sprężyn za długich (zdjęcie po półtora roku od wymiany, a auto stoi naprawdę wysoko). I popadamy z jednej skrajności w drugą.. :-(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •