Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektryka] Podmiana sterownika alarmu, centralnego zamka

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    18
    BMW
    E39 523i
    Skąd
    Londyn

    [ elektryka] Podmiana sterownika alarmu, centralnego zamka

    Mam założony alarm niewiadomo jakiej firmy i chciałem go wymienic na oryginał ale nie odpowiadałby mi wygląd kluczyka. Podoba mi się kluczyk, który jest w E39 i chyba w E38 ze sterowaniem domykania szyb i otwierania bagażnika. Na Allegro trafiłem na sterownik centralnego zamka z kluczykiem jaki by mi odpowiadał. http://moto.allegro.pl/item372562057...uczyk_bmw.html Rozmawiałem na ten temat ze sprzedającym i powiedział mi, że musiałbym zapytac się jakiegoś elektryka czy centralny zamek może uzbroic alarm, jeśli byłoby to możliwe to mógłbym założyc ten sterownik i wszystko działałoby poprawnie. Sprzedawca będzie się dowiadywał co i jak w tej sprawie jutro ale wole zapytac się tutaj gdzie mam 100% pewności, bo wiadomo sprzedający jak to sprzedający może zachwalac produkt a później okaże się że nic z tego i niepotrzebny problem i strata pieniędzy. Cena sterownika jest przystępna bo nie musiałbym wymieniac całego alarmu i robic dochodzenia w kablach co i jak po moim poprzedniku "magiku" :)

  2. #2
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Chyba nie do końca zrozumiałem, chodzi o to że chciałbyś założyć ten sterownik i miałby on sterować zamkami i przy okazji twoim niefabrycznym alarmem, czy tak?

    Czy alarm który teraz posiadasz obsługujesz osobnym pilotem?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    18
    BMW
    E39 523i
    Skąd
    Londyn
    Mam normalny kluczyk + pilot alarmu i chciałem to zamienic na taki system żeby wszystko było wbudowane w kluczyk. Jest oryginalny kluczyk tzw. scyzoryk ale zabardzo mi się nie podoba jego wygląd. Myślałem nad podmianą alarmu z np E39, który ma taki kluczyk jak na tej aukcji ale jest to dosyc drogie i pewnie skomplikowane, bądź niemożliwe. Sprawę załatwiłby ten sterownik z allegro ale to jest tylko sterownik centralnego. Stąd moje pytanie, czy jest możliwośc żeby tym sterownikiem uzbrajac alarm, żeby nie nosic kluczyka do centralnego, a pilota do alarmu bo to nie ma sensu.

  4. #4
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Niestety jeżeli obecny alarm obsługujesz dodatkowym pilotem to nie wysterujesz go z sygnałów centralnego zamka. :(

    Musiałbyś zmienić alarm np. na TAKI i wtedy możesz dołożyć właśnie taki sterownik.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    18
    BMW
    E39 523i
    Skąd
    Londyn
    Dzięki za odpowiedz. Szkoda że jest z tym troche więcej roboty niż myślałem ale jak tylko uporam się z aktualnymi usterkami to wróce do tematu i postaram się takie coś założyc.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa
    Adam a da sie taki zestaw z Allegro dolozyc do mojego auta? Ja nie mam alarmu fabrycznego tylko centralny sterowany kluczykiem, a wolalbym miec mozliwosc zdalnego otwierania drzwi...

  7. #7
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mackaroon
    Adam a da sie taki zestaw z Allegro dolozyc do mojego auta? Ja nie mam alarmu fabrycznego tylko centralny sterowany kluczykiem, a wolalbym miec mozliwosc zdalnego otwierania drzwi...
    Da się założyć bez problemu. :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa
    dzieki za podpowiedz, musze zakupic... tylko jeszcze bede musial wymyslic, kto mi to zrobi, bo ze mnie raczej du.a niz elektryk... :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •