Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Szkoda parkingowa mojego e39

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK

    Szkoda parkingowa mojego e39

    Witam kolegow 7er jezdze od pazdziernika e39 bo moja e38 za bardzo jednak na TAXI sie nie nadawala porobilem prawie wszystko i zaminilem hehe teraz moge powiedziec ze miedzy 5 a 7 jest ogrooooooooomna przepasc :)

    Hehe ale do rzeczy sory ze z 5 na tym forum ale lubie to forum i jeszcze kiedys wroce do 7:)


    Ostatnio na parkingu stalem moim samochodem wracjac do samochodu widze jak gosc dosyc szybko cofa w moje auto i bummm zdrezk ma luzy halogen poszedl lampa pekla listwa i grlil pod wplywem mrozu bylo ok -22Citd gosc cofal Toledo z 95r chyba jak ktos widuje te auta to widzi jak dupa jest wysoko.


    Wiec taka firma jak Liberty Direct wycenila ta szkode na 700zl :

    halogen jest ori zalozny wyliczyli na 60zl
    listwa wylicznona na 10zl

    lampa i gril powiedzieli ze nie mogla byc przez goscia rozbita itd


    Powiedzcie co najlepiej z tym zrobic :)

    Pozdrowienia z Bieszczad ...

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Śmiechu warte te wyliczenia! Odwołaj się od ich decyzji i przedstaw im realne ceny poszczególnych elementów. Jeśli mają dostęp do tak tanich oryginalnych części to chętnie wejdę z nimi we współpracę i będę prowadził 'sprzedaż części'. Pierwsze wyliczenie szkody zawsze jest MOCNO zaniżone bo nie wszyscy się odwołują ! Co do grila , lampy to też im jakoś udowodnij, przecież te elementy nie są na wysokości metra żeby nie mogły ulec uszkodzeniu.
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 15-02-2012 o 15:40

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    hehe na szrocie cen takich nie dostane a lempa i gril chyba wina mrozu plastik na prozie jest troche bardziej narazony na pekniecia

  4. #4
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Był bym zdziwiony o wycenę ,gdyby nie chodziło o Liberty ,miałem u nich ubezpieczoną swoją 7er ,po wypadku nawet nie zwrócili za transport auta ,powód ,nie zadzwonilem do nich z miejsca wypadku ,tak podali w wyjaśnieniu :)
    Rok temu miałem podobna sytuację na parkingu ,kobieta wjechała w tylne dźwi mojej 7er ,zgłosiłem szkodę ,przyjechał rzeczoznawca (MTU) policzył dość korzystnie dla mnie (2700 ) miałem wgniecione dźwi +zerwana listwa ,naprawa w sumie kosztowała mnie 550 :D
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez siudema Zobacz posta
    Był bym zdziwiony o wycenę ,gdyby nie chodziło o Liberty ,miałem u nich ubezpieczoną swoją 7er ,po wypadku nawet nie zwrócili za transport auta ,powód ,nie zadzwonilem do nich z miejsca wypadku ,tak podali w wyjaśnieniu :)
    Rok temu miałem podobna sytuację na parkingu ,kobieta wjechała w tylne dźwi mojej 7er ,zgłosiłem szkodę ,przyjechał rzeczoznawca (MTU) policzył dość korzystnie dla mnie (2700 ) miałem wgniecione dźwi +zerwana listwa ,naprawa w sumie kosztowała mnie 550 :D
    Kiedyś miałem podobną sytuację. Byłem autem żony na zakupach, gość cofał i przetarł drzwi pasażera.Na całej długości była wgniotka i niebieski lakier (nissan był biały więc wyglądało nieciekawie). Pojechałem na wycenę szkody -PZU, wcześniej zgłoszone było wszystko telefonicznie zaraz po zajściu. Obliczono mi 2200 zł, pojechałem do domu , wgniecenie drzwi poszło łatwo wypchnąć a farba zeszła pod nitro. Po tym zabiegu praktycznie nie zauważalne.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez krzysparco Zobacz posta
    Witam kolegow 7er jezdze od pazdziernika e39 bo moja e38 za bardzo jednak na TAXI sie nie nadawala porobilem prawie wszystko i zaminilem hehe teraz moge powiedziec ze miedzy 5 a 7 jest ogrooooooooomna przepasc :)

    Hehe ale do rzeczy sory ze z 5 na tym forum ale lubie to forum i jeszcze kiedys wroce do 7:)


    Ostatnio na parkingu stalem moim samochodem wracjac do samochodu widze jak gosc dosyc szybko cofa w moje auto i bummm zdrezk ma luzy halogen poszedl lampa pekla listwa i grlil pod wplywem mrozu bylo ok -22Citd gosc cofal Toledo z 95r chyba jak ktos widuje te auta to widzi jak dupa jest wysoko.


    Wiec taka firma jak Liberty Direct wycenila ta szkode na 700zl :

    halogen jest ori zalozny wyliczyli na 60zl
    listwa wylicznona na 10zl

    lampa i gril powiedzieli ze nie mogla byc przez goscia rozbita itd


    Powiedzcie co najlepiej z tym zrobic :)

    Pozdrowienia z Bieszczad ...
    Napisz grzecznie do nich mail, czy licza jak sie nalezy czy masz jechac do ASO po kalkulacje, zaplacisz 500zl netto ktore ASO doda do kalkulacji jako jej koszt.
    Podaj im adres ETK jak np. realOEM i niech sobie sprawdza ile kosztuja czesci. Mozesz jeszcze goscia obrazic, ze chinskie czesci za paredziesiat zlotych to niech sobie do golfa zalozy :)
    To tak na poczatek jak sa normalni to poprawia bez sadow i rzeczoznawcow.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Dajcie spokój z tymi ubezpieczycielami. Do mnie kiedyś przyszło zawiadomienie, żeby się stawić w sprawie wypadku ( auto sprzedane 3 miesiące wcześniej, zgłoszone ubezpieczycielowi dzień po sprzedaży ), że niby w Skodę przyłożyłem.

    krzysparco: tak jak koledzy na górze. Jedź do ASO i poproś o ceny uszkodzonych części. Przedstaw w Liberty ceny z ASO ( drożej już nie będzie :D ). A co do lamp to powiedz, że możesz wynająć niezależnego rzeczoznawce, ale obciążysz ich kosztami. Im nie wolno pokazywać, że człowiek się nie zna. Jak zobaczą, że zorientowany jesteś to inaczej będą z Tobą rozmawiać.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    no dzieki chlopaki za podpowiedzi dzis bede dzialal bedze dzwonil i podjede ****** ich rzeczonawce jakim prawem ujal tylko to co chcial i jakim prawem napisal ze stan samochodu "zly" ze co linka mi sie urwala od maski czy piksele wypalone??

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Powiedz, że zrobisz w ASO to zmiękną :D albo lepiej jedź do ASO, często wycenę naprawy robią gratis i świetnie Ci też doradzą co masz dalej robić. Jak w ubezpieczalni zobaczą na ile ASO wycenia naprawę to zrobią wszystko, żebyś tylko na coś tańszego się zgodził.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Co do samej wyceny to sie nie przejmuj, mi MTU wyliczylo, ze za szklo fotochromatyczne w lusterku nalezy sie 120zl :D
    Bucem trzeba sie urodzic, nic na nich nie poradzisz, rzuc im wydrukowane ceny czesci z ASO z uwzglednieniem wszystkiego co jest uszkodzone a nie tego co buc wynalazl i zpytaj wprost czy policza to jak sie nalezy czy masz wezwac lawete z ASO na naprawe bezgotowkowa?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •