Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: E32 735i nie odpala

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań

    E32 735i nie odpala

    Witam,

    Mam problem z autem, w czwartek jeździłem jeszcze normalnie. Zauważyłem jednak taki problem - rano gdy był całkowicie zimny silnik odpalał od strzału. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów ciężko odpalał za 2, 3 razem. Czasami jak odpuściłem już kluczyk to po 1-2 sekundach tak jakby sam z siebie zaczął zapalać - i silnik zaczynał pracować.

    Ostatnio jeździłem w czwartek, rano wszystko ok, później też poza tym że ciężej zaczął odpalać gdy był ciepły. W piątek wieczorkiem -13 próbuję odpalić i nic. Rozrusznik kręci a motor ani kaszlnie. Benzyną w środku nie śmierdzi. Motor w ogóle jakby nie miał ochoty się ruszyć... Próbowałem z 10 minut, wczoraj również i nic...

    Czy ktoś miał taki lub podobny problem? Pompa umarła?

    Wiem, że były poruszane podobne problemy, ale nie mogę zlokalizować postów...

    Pozdrawiam,
    Marcin
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 26-02-2012 o 19:57 Powód: slowo PROBLEM w tytule nic nie daje a utrudnia pozniejsze wyszukiwanie zagadnien

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    mam w swoim m60 podobny problem tylko u mnie jest pewne że to pompa paliwa bo jak już zapali dodam gazu to 3 razy się zbierze do odcięcia a za 4 razem jak depnę szybko to brakuje mu paliwa,dodaje pomału gazu to wchodzi na obroty lecz jak się bdb zagrzeje to ledwo trzyma wolne,najszybciej bedzie ci sprawdzić pompe paliwa czy daje odp.ciśnienie

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Czyli na chłopski rozum, podpinam manometr do przewodu wyjścia beny z pompy? Czy jakiś inny patent?

    Jeszcze jedna rzecz, czy pompa wydaje jakiś dźwięk w momencie włączenia zapłonu/kręcenia rozrusznikiem czy raczej jej praca jest niesłyszalna?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Wiotki
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    129
    BMW
    e65 745
    Skąd
    PL
    Pompy raczej nie usłyszysz podczas kręcenia , a co do manometru to tak , najłatwiej chyba jest się wpiąć przy listwie wtryskowej , jednak zanim zaczniesz się bawić w manometry to spróbuj uruchomić pompę na krótko najłatwiej podać 12V na bezpiecznik pompy i zobacz czy w ogóle chodzi , a potem dopiero wpinać się manometrem .
    V12 soundsystem !


  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Może być pompa, ale może też być regulator ciśnienia paliwa na listwie, może paść tak, że przepuszcza z pompy na powrót i nie tworzy ciśnienia na listwie.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    A da się jakoś obadać regulator? Czy tylko podmianka na inny w celu sprawdzenia sprawności?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marcin-e32 Zobacz posta
    A da się jakoś obadać regulator? Czy tylko podmianka na inny w celu sprawdzenia sprawności?

    Pozdrawiam,
    Marcin
    Hej podmianka w zasadzie to jedyna metoda. Nie ma zabardzo gdzie zmierzyć ciśnienie na listwie, chyba, że manometr wepnie się zamiast wtryskiwacza. Z nowymi jest problem do M70 przed liftem i M30, są bardzo kosztowne. Już od dawna chcę je wymienić, bo nie pali od strzała na letnim silniku.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    ale chyba latwiej jest sprawdzić pompe paliwa czy jest sprawna póżniej można szukać dalej

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ale głupoty wypisujecie.

    Zawsze można trójnik zastosować i wpiąć się przy kolektorze. Fizyka się kłania i naczynia połączone. W podstawówce tego uczą.

    W tym przypadku czy jest iskra?
    Czy jest załączana pompa paliwa przy kręceniu? Pompę słychać jeszcze przez chwilę po cofnięciu kluczyka z rozruchu.
    Inna próba to reset kompa przed odpalaniem.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Nie, iskra jeszcze nie sprawdzona, umarł aku od licznych prób odpalenia. Właśnie ładuję i jutro zamierzam coś podziałać, zbieram więc wszelkie przydatne informacje, które pomogą mi rozwiązać zagadkę :-)

    Pozdrawiam,
    Marcin

    Po sprawdzeniu pompy (zmostkowaliśmy pin 30 z 87 chyba zamiast przekaźnika pompy...) pompa działa. Już braliśmy się za badanie czujnika położenia wału, ale przed jeszcze raz obadaliśmy przewody wn. Jak się okazało po zdjęciu przewodu z cewki i założeniu ponownie silnik odpalił. Wszystko generalnie wyglądało ok, przewody i styki były czyste, bez żadnego nalotu. Silnik teraz pali od strzała, nie ważne czy zimny, czy rozgrzany. Więc pełen sukces :)

    Dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam,
    Marcin

    Niestety pochwaliłem się zbyt wcześnie... dzisiaj w południe próbowałem odpalić samochód i cisza. Niebawem podpinam się pod kompa. Czy ktoś może mi powiedzieć jaki soft będzie najbardziej odpowiedni do diagnozy? Inpa? Czy coś innego?

    Pozdrawiam,
    Marcin
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 26-02-2012 o 19:56 Powód: EDYTUJ POSTY

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •