Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Strasznie "kopci" na biało m60b30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    21
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Stargard Szczeciński

    Strasznie "kopci" na biało m60b30

    Witam mam kolejny problem z moją 7er a mianowicie jestem po wymianie wszystkich świec odmy i wszystkich możliwych uszczelek (oprócz pod głowicami) a po odpaleniu auta strasznie zaczyna dymić na biało nawet podczas jazdy silnik osiąga 2500 obrotów i więcej i zaczyna się ten koszmar pozostawiam za sobą taką chmurę że aż przykuwa to uwagę policji może ktoś będzie znał przyczyne ? Olej jest czarny nie żadne mleko płynu chłodzenia w sumie niby nie ubywa. Obawiam się że szykuje się wymiana uszczelek pod głowicą bądź uszczelniaczy na zaworach :/
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 15-02-2012 o 21:29

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    a oleju ci nie ubywa ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    245
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Łódź
    Przy uszkodzonych uszelniaczach to delikatnie by kopcil zaraz po odpaleniu, obawiam sie ze tu bez wymiany silnika sie nie obejdzie.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    21
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    oleju ubywa ale też mam lekki wyciek tylko jeszcze nie wiem czy z miski czy może z innego miejsca właśnie tego się obawiałem że będę musiał włożyć nie mały pieniądz żeby to auto jeździło normalnie

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez staszek Zobacz posta
    Przy uszkodzonych uszelniaczach to delikatnie by kopcil zaraz po odpaleniu, obawiam sie ze tu bez wymiany silnika sie nie obejdzie.
    Wcale nie musi kopcić z rana. U mnie objaw był tylko gdy auto chodziło na wolnych obrotach i się ostro przegazowało.Wymiana uszczelniaczy wyeliminowała problem kopcenia, ubytku oleju w 100%. U mnie dymek był praktycznie niebieski (spalanie oleju)U Ciebie jest tylko biały czy niebieski tez? Jeśli teraz puszcza biały d. to może uwarunkowane jest od pogody, min temp.itp. Jeśli płynu nie ubywa, temp. silnika trzyma pion, autko grzeje to wątpię w to że uszczelka -chyba że któryś objaw u siebie masz?
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 15-02-2012 o 08:19

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    z rana nie musi kopcić. mój nie kopci, a uszczelniacze też się już skończyły. podobnie jak u kolegi wyżej. ogólnie wprawne oko bez problemu odróżni parę wodną wydobywajaca sie z wydechu przy niskich temp od mieszanki tejże pary ze spalonym olejem - podjedź do jakiegos doswiadczonego mechanika.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    21
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    a więc odrazu moge powiedzieć że wydobywa się biały dym ale czuć w nim przepalony olej a mam podobne objawy jakie miał kolega JAKUB gdy odpalam auto troszkę zakopci później się normuje i kopci tak jak powinien a gdy doda się gazu tak na 2,5 tys obrotów to poprostu wszędzie biało. Silnik się grzeje ale do 92 stopni i ani stopnia więcej przez cały czas jazdy autem. Nie orientuje się ktoś ile mniej więcej może kosztować taka sprawa jak wymiana uszczelniaczy ?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    w m60 da sie wymienic uszczelniacze bez sciagania czapek, koszt samych uszczelniaczy w aso to ok 160zl za komplet wiec malutko, no ale jest troche roboty z wymianą... nie wiem niestety ile mechaniory wolaja za robocizne w tym wypadku, sam rowneiz jestem zainteresowany.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    z tą wymianą się wstrzymaj moje auto też bardzo kopciło na niskich temp. dzisiaj u mnie coś ok 2.5stC i z rur nie widać grama dymy na zagrzanym silniku a wcześniej siwo jak nie powiem co. ps. a jakie trasy robisz tygodniowo ile km??czy co jakiś czas dobrze auto przeganiasz by cały nagar z wydechu wyrzuciło??

  10. #10
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Wymiana uszczelniaczy -robocizna około 500-600 zł więc nie jest źle. Auto odstawiasz do mechanika na niecały dzień (jak jest ogarnięty w temacie) i po kłopocie. Musisz jeszcze zaopatrzyć się w 2 uszczelki pokrywy zaworów.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •