Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Strasznie "kopci" na biało m60b30

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    a wez jej daj dobrze po garach gdzieś może ma zebrany nagarch w tłumnikach i tak robi

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    po wymianie oleju bylo juz lepiej, nie kopcil, ale bral olej, a po wymianie odmy bierze tyle ile powinien:)

    nie uwazam, zeby dac jej dobrze po garach bylo dobrym rozwiazaniem. posprawdzal bym wszystko, komputer podpial

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    ale chodzi o to by nia zrobic duzo km przegonic po autostradzie by z tłumników wywaliła to co tam sie nazbierało bo moja przy mrozach rzędu -25st bardziej kopciła niz na owym zdjęciu, też troszke oleju jej znika

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    jak troszke znika, to nie ma sie co wieszac.
    przy takiej temperaturze w moim wypadku, gdzie wydech jest troszke przekonstruowany, pary idzie ful, ale podejrzewam, ze nie tylko mnie. a przy temp 0 stopni juz polowe tego, to nie wyznacznik:)
    pomysl, zeby pojezdzic, i wtedy zobaczyc czy kopci, czy bierze olej, plyn chlodniczy jak najbardziej dobry. ale najpierw komputer:)
    ponoc jest jakis sposob sprawdzenia czy uszczelka pod glowica nie puscila, jaka sonde wklada sie do chlodnicy bodajze....koles mi opowiadal taka historie...nie wiem czy to bujda:P

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    ale to ci całkowitej prawdy nie powie byłem na tym i mi wykazało po 10 min na ciepłym silniku że gdzieś jest mała nieszczelność bo dpiero pow 3.5tyś zaczeło leciutko barwić gościu co mi to robił kazał mi sprawdzic parownik czy gdzieś nie puszcza

  6. #26
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Skoro przez 2miesiace auto zrobilo raptem 172km to przeciez ani razu wydech porzadnie sie nie rozgrzal- nic dziwnego ze dymi na bialo, jest to w tym przypadku calkiem normalne.
    Odme wymieniles profilaktycznie czy byla juz trafiona?
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    po tym zdjeciu ktore wkleil maciej na 100% nie jest to odma ani zaden nagar z wydechu. To ciężki dym, ktory powstaje przy przepalaniu duzej ilosci oleju, uszczelniacze ewentualnie nikasil na cylindrach się kończy. sprawdz kompresje będzie wszystko jasne. możesz też wykrecic którąś świecę i zobacz w jakim kolorze są elektrody. wstaw tutaj fotkę to ci powiem czy jest tragicznie czy jeszcze nie ;)
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 16-02-2012 o 06:39

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    21
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    odmę wymieniłem ponieważ ze starej odmy teoretycznie i praktycznie została tylko obudowa tak była dojechana a co za tym idzie wymieniłem odrazu wszystkie uszczelki o-ringi świece olej i wszystko co tylko było możliwe kompresje na cylindrach sprawdzałem na 5 było ok 12,5 bara a na 3 cylindrach było 11,5 bara tak więc chyba tragedii nie ma a elektrody po wykręceniu są czarne jak nie jeden kominiarz :p

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    roznica 1 bara to juz sporo, trzeba by sprawdzić endoskopem jak wyglądają gładzie cylindrów. ja mam kompresje 13,5-14 i z tego tylko względu szkoda mi wyrzucać ten silnik, bo już raczej takiego następnego nie trafię..

    jesli elektrody są czarne no to tak jak mówiłem przepala sporo oleju, wszystkie masz czarne? u mnie dziwnym trafem losu tylko 1 świeca robi się czarna, pozostale mają dobrą barwę

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    analiza spalin powinna rozwikłać wątpliwości jak i próba olejowa... 1 bar różnicy faktycznie sporo... jeżeli cylindry nie są porysowane to mogą byc zapieczone pierścienie jest kilka sposobów by to sprawdzić... ale dziwne jest ze właściciel nie pisze nic o nadmiernym zużyciu oleju przez motor.. mi strzelił jeden cylinder to świeca miała nie dość mocno czarny kolor, oleju znikało dużo a kopcił wcale... może problem tkwi w dawce paliwa... ogółem v8 w bmw nie mają problemów ze spalaniem oleju.. wiem bo miałem m60b30 w e34 i wiele km przejechanych bezproblemowo ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •