Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: M57 B30 głośna i nierowna praca silnika.

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    59
    BMW
    E38 730d 2001r.
    Skąd
    Warszawa
    Wczoraj zalałem chyba najdroższe paliwo jakie tylko jest dostępne i zrobiłem ponad 150 km z czego 50 to tak odcinkami po 5 km a resztę to zrobiłem sobie wycieczkę :p.
    Ogólnie zero problemów i wszystko działało idealnie. Rozmawiałem z kolegą na temat tego problemu to powiedział że miał to samo i przyczyną nie były wtryski a paliwo. Polecił zalać porządne paliwo i tak zrobiłem.
    W tym tygodniu kupie i wymienię filtr paliwa. Polatam trochę do pracy i zobaczę czy problem nadal będzie się pojawiać ... jeśli tak to niestety czeka mnie kosztowna naprawa ale jestem dobrej myśli.

    Ogólnie w tym lub przyszłym miesiącu chce wymienić wszystkie filtry oraz olej dla świętego spokoju (wszystko zależy od kondycji moich finansów i od tego czy nadal będzie problem z tym błędem).

    Dziękuje wszystkim za udzielane rady oraz pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #22
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez MaxDamage Zobacz posta
    Ogólnie zero problemów i wszystko działało idealnie. Rozmawiałem z kolegą na temat tego problemu to powiedział że miał to samo i przyczyną nie były wtryski a paliwo. Polecił zalać porządne paliwo i tak zrobiłem.
    No kurde, panie. Nikt tego nie brał pod uwagę.
    Jeżeli faktycznie okaże się, że to paliwo i jeżeli to nie Twoja sprawka (czyli odkupowanie taniej ropu z placu budowy, tirowców czy kupowanie teniej ropy z jakiejś dziwnej bazy) a oszustwo stacji paliw to zrób coś dla ludzi i zgłoś stację do kontroli w Inspekcji Handlowej ale obowiązkowo do oddziału wojewódzkiego!
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 13-03-2012 o 08:42
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #23
    Vip Vip Awatar Wiktor82
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    439
    BMW
    BMW 730D e38,2x MAN TGX 480,VW PASSAT
    Skąd
    lubuskie Trzciel
    Blog
    1
    coboss tylko nie tirowców to nie jelcze czy stary..tak samo są czułe na paliwo..mój MAN na byle czym nie pojedzie... a koszt jednego wtrysku to ok. 6000tyś..więc my tirowcy to lejemy tylko na markowych stacjach..

  4. #24
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Tak jasne... nie ucz ojca dzieci robić ;)
    PS. Nawet jezeli lejesz na duzych stacjach to i tak nie masz pojecia jaki syf czasami lejesz. Ilu masz kolegow co przy -15 stoja na trasie... a "ze stodoly" paliw nie biora.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Tylko wiesz coboss, idąc tym tokiem myslenia to każdy posiadacz diesla na CR bądź PD powinien mieć prywatne przenośne minilaboratorium do sprawdzania jakości ON przed tankowaniem na danej stacji. Ja np. bardzo długi czas tankowałem na stacji Auchan i nie było jakichkolwiek problemów. Sąsiad autokary i busy (w miarę świeże pojazdy) tankuje już jakiś czas na Auchan i lux. Ja unikam stacji "U pana Kazia" bo tam to wg mnie loteria.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    59
    BMW
    E38 730d 2001r.
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    No kurde, panie. Nikt tego nie brał pod uwagę.
    Jeżeli faktycznie okaże się, że to paliwo i jeżeli to nie Twoja sprawka (czyli odkupowanie taniej ropu z placu budowy, tirowców czy kupowanie teniej ropy z jakiejś dziwnej bazy) a oszustwo stacji paliw to zrób coś dla ludzi i zgłoś stację do kontroli w Inspekcji Handlowej ale obowiązkowo do oddziału wojewódzkiego!
    Panie Panie ale ja mówię szczerze.
    Pamiętam jak dziś że zatankowałem jakieś 30 litrów na stacji BP !!! Jeździłem na tym paliwie przez jakieś 2 godziny i po zgaszeniu na 5 minut i ponownym odpaleniu wyskoczył mi błąd ... (zawsze tankowałem na tej samej stacji i zawsze na BP).
    Nigdy nie tankowałem "u Pana Kazia" a tu taki zonk ... teraz tankowałem trochę ponad 30 litrów na orlenie paliwa verva ON i lata aż miło i nie mam żadnych problemów więc coś musi w tym być.

    Od dziś będę zbierać paragony ... ale coś czuje że nawet gdybym miał paragon to i tak nic bym nie zdziałał. Mam nauczkę że nigdy więcej nie tankować na BP.

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez MaxDamage Zobacz posta
    Od dziś będę zbierać paragony ... ale coś czuje że nawet gdybym miał paragon to i tak nic bym nie zdziałał. Mam nauczkę że nigdy więcej nie tankować na BP.
    Zaznaczyłbym, że na tym konkretnym BP. To są tylko stacje patronackie, w większości przypadków właściciel stacji to osoba fizyczna, której koncern dostarczył materiał reklamowy, czasem postawił stację no i dostarcza paliwo, ale nie masz pewności, że ta osoba go nie chrzci, a paliwo przywożą takie samo na każdą stację, skoro auta tankując na innych stacjach nie maja problemu to winna jest ta konkretna stacja(a więc jej pracownicy/właściciel)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •