Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: M57 B30 głośna i nierowna praca silnika.

  1. #11
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Najpierw dobre skanowanie, najlepiej INPA w jezyka angielskim i niemieckim, podaj dokladnie bledy. Wedlug mnie to regulator, moze nowy jest walniety. Jest tez czujnik na listwie. Wtryskiwacze tez moga byc jak najbardziej. Jak podasz wydruk bledow to sprobuje pomoc. Turbo nic do tego nie ma to nie vw

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    59
    BMW
    E38 730d 2001r.
    Skąd
    Warszawa
    umówiłem się na wizytę u człowieka który zajmuje się tylko i wyłącznie naprawą diesli a specjalizuje się w układach paliwowych. Opisałem mu sytuacje jak się zachowuje samochód to powiedział że przyczyn może być wiele i dokładne sprawdzenie będzie kosztować 250 zł ... wole to niż na wstępie płacić za wtryski 3600 zł.

  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Skad jestes? Wiem, ze przyczyn moze byc wiele i wiem, ze sprawdzenie wszystkiego jest czasochlonne. Wiec ciekawe co zrobi za te 2,50 :) u mnie np. kompleksowe sprawdzenie wtryskiwaczy powiedzieli 1,50 ale tez nie mam zamiaru wrozyc tym bardziej, ze juz to kiedys przerabialem. Wyciagnac regulator i sprawdzic pompe wysokiego cisnienia to tez nie lada wyczyn.
    Co do turbo to czy masz 184 czy 192 KM?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    59
    BMW
    E38 730d 2001r.
    Skąd
    Warszawa
    192 km ... za 250 sprawdza koleś wtryski, pompę wtryskową (czy co tam za ustrojstwo jest) itp. ... ogólnie kompleksowo cały układ paliwowy. Jeśli ten mechanik też powie że to wtryski to spytam się ile u niego regeneracja ... ja znalazłem firmę która robi regeneracje wtrysków na oryginalnych częściach Boscha już od 250 zł za sztukę do 390 zł jeśli trzeba wymienić większą ilość części. To i tak lepsza cena niż 400-600 zł za sztukę.

  5. #15
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Dziwny przedział cenowy. Końcówka wtrysku to ok 150zł a cały wtrysk oprócz korpusu, którego się nie kupi to faktycznie suma ok 400zł.
    Co do KM pytałem, bo z tego co kojarzę, to 192KM miały już turbinę sterowaną elektronicznie a więc zaworu nie ma...
    Dalej wtrysk może paść z dnia na dzień i może jego wada wychodzić po chwili, np gdy uzyska jakieś tam ciśnienie może się zacinać.
    Mnie ciekawi po czym stwierdził pierwszy mechanik, że to nie regulator ciśnienia na pompie wysokiego ciśnienia?
    Co do tych wtrysków... nadal wydaje mi się, że to problem w pompie wysokiego ciśnienia i najprawdopodobniej w tym regulatorze...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    59
    BMW
    E38 730d 2001r.
    Skąd
    Warszawa
    do poniedziałku jest jeszcze trochę czasu i mam pomysł kupić butelkę jakiegoś płynu co niby oczyszcza układ paliwowy, wtryski i zalać paliwem ... spokojnym tempem zrobić jakieś 200 km i sprawdzić czy będzie jakiś efekt ... dzisiaj zrobiłem jakieś 50 km i wszystko było idealnie. Zero problemów i autko hulało aż miło ;).
    Rozmawiałem z kolegą na temat tego błędu to powiedział że mogło się dostać jakieś zanieczyszczenie/paproch do wtryskiwacza i przez to może się przycinać ... ale to nie wyjaśnia dlaczego po zgaszeniu i ponownym odpaleniu błędu niema i silnik pracuje normalnie.

  7. #17
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie ma takiej opcji, to nie ciągnik produkcji PRL, żaden paproch nie przejdzie przez filtr paliwa, nie ma szans aby takie teorie mogły być prawdziwe.
    Jeżeli się zawiesza to jest to uszkodzenie mechaniczne, nie zawsze można taki wtrysk naprawić, więc jak oddasz do naprawy to pod warunkiem przeprowadzenia badań na mikroskopie i jeżeli okaże się, że jakiś wtryskiwacz leci na śmietnik to kupujesz używkę więc niech to potrwa dwa dni dłużej ale niech nie zamawiają części do przodu bo za nie nie zapłacisz.
    Co do płynów, możesz wywalić trochę monet jak wierzysz w cuda, ale ja Ci powiem, że one nie istnieją :D
    Ale jak się uprzesz to kup chemię inną niż K2 bo wszystko z tym logo to shit, ja osobiście polecam środki chemiczne od Liqui Moly

    Jeszcze taka sprawa, grzebałeś coś z przewodami paliwowymi? Na nich jest regulator ciśnienia taka mała plastikowa prowizorka produkcji Pierburg, połowa biała druga czarna, tego nie ruszaj bo to nie jest zawór zwortny i ciężko jest to kupić a cena jest nienormalna jak za kawałek plastiku bo 100PLNów Ci nie starczy. Ja wiem, że to śmieszne ale uwież mi, że 90% mechaników myśli, że to zaworki zwrotne i je wymieniają na made in Poland lub w ogóle wywalają gdy grzebią z układem paliwowym nie wiedząc co to jest...

    I jak wspomniałem warto sprawdzić czujniki, nie pamiętam dokładnie ile tego jest, na pewno jest jeden na końcu listwy paliwowej i jeden wbudowany w obudowę filtra paliwa, nie wiem czy też nie ma kolejnego na pompie wysokiego ciśnienia.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 10-03-2012 o 11:49
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    59
    BMW
    E38 730d 2001r.
    Skąd
    Warszawa
    dzisiaj ujechałem 50 metrów i wyskoczył mi błąd ... zapaliłem ponownie ujechałem kolejne 50 metrów i powtórka z rozrywki ... ponowne odpalenia i wszystko gra. Według mnie to nie jest nic mechanicznego a tym bardziej wtryski. Jak by wtrysk się zacinał to czemu po ponownym odpaleniu jest wszystko ok ??
    W poniedziałek będą go badać

  9. #19
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Bo po kazdym odpaleniu pamiec komputera "sie czysci" i silnik bedzie dzialal prawidlowo do poki wtrysk lub inny element znow nie zaszwankuje, wtedy sygnal dotrze do komputera i ten wprowadzi silnik w tryb awaryjny lub w powazniejszej sytuacji zgasi go zupelnie.

    PS. Sprawdz jeszcze wtyczki ktore podlaczasz do kazdego wtryskiwacza, moze wiazka jest uszkodzona lub ktoras wtyczka byla nie do konca wcisnieta. U mnie podnie sie zachowal motor gdy skonczyl sie alternator, samochod jechal tak dlugo az prad w baterii sie nie skonczyl. Jak skonczylo sie zasilanie to w ostatniej fazie (jako ostatni) zwiksowal silnik, ktory nie zgasl ale zachowywal sie jak u Ciebie, walilo wszystko strasznie i chodzil tak nierowno, ze az buda telepalo.
    To chyba ostatnia rzecz jaka mozesz zrobi w garazu.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 10-03-2012 o 18:04

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Bo po kazdym odpaleniu pamiec komputera "sie czysci"
    Nie tyle czyści, co po włączeniu zapłonu, podobnie jak np. ABS, DDE robi test obwodów.


    Pierwsze co to należy sprawdzić błędy. Miałem klienta z podobnym problemem(tyle, że nie było błędu Einspritzanlage). Nagle gubił się jeden cylinder. Okazało się, że problem był z cewką wtryskiwacza na jednym cylindrze. Po zmianie samej cewki, auto jeździ bez problemów.


    Co do regeneracji, to warto zapytać czy firma która robi regeneracja daje także wydruki z pomiarów. Korzystaliśmy z takiej jednej firmy która robiła regenerację w podobnej cenie jak wspomniałeś. Skończyło się na tym, że aktualnie toczą się 2 sprawy wobec nich(jedna regeneracja skończyła się wypaleniem tłoka w M57N)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •