Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Demontaż szyby przedniej E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 730 m60b30
    Skąd
    podkarpacie

    Demontaż szyby przedniej E38

    Witam mam problem ponieważ w mojej E38 pękła mi szyba (dziwny przypadek bo sama z siebie w czasie jazdy, chyba od ogrzewania na mrozie), kolega ma całą E38 na części, może mi sprzedać szybę jeśli sam sobie ją wyjmę i mam do was pytanie, demontował ktoś kiedyś przednią szybę w E38? Jak się za to zabrać w ogóle?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jest taka specjalna linka do przecinania kleju na jakim sie trzyma szyba.

    Zacząć trzeba od zdjęcia podszybia i listew bocznych i może uda Ci sie wyciagnąć górną , wtedy bedzie miejsce na wsadzenie tej właśnie linki :)

    Najlepiej podjedz do takich co szyby kleja i niech Ci tę linke pożyczą-sprzedadzą ,wymontowanie szyby w e38 to nie jest wielki problem :) nie zapomnij o odpięciu przewodów zasilających podrzewanie tej szyby ,są w dolnym prawym rogu.:)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Dobrze by też było,gdybyś miał pomocnika,do przeciągania tej linki.Gdy będziesz pytać o linkę,ja bym też zapytał o wypożyczenie przyssawek,moze Ci pożyczą jak dasz coś w zastaw.Będziesz mieć pewność,że Ci szyba nie pęknie,a też ułatwi Ci osadzenie nowej szyby na kleju.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 730 m60b30
    Skąd
    podkarpacie
    Acha dzięki za odpowiedzi:) Wiem że potrzebuje pomocnika tylko kiedy mam wyjąć przewody zasilające szybe? Każda szyba w E38 jest podgrzewana? Te przewody są połączone jakąś kostką czy jak? Szyby sam montować nie myślę tylko wyjąć szybę z auta kolegi na części. A i jak mam ciąć tą linką koło deski rozdzielczej? Bo deska zachodzi trochę ponad szybę.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Przewody sa podłączone do szyby na takie wsuwki. Wyjmij te przewody jak zdemontujesz wewnętrzne przednie słupki i zobaczysz w prawym dolnym rogu to podłączenie :)
    Wsadz między deskę a szybę szeroką szpachlę ,albo jakąś cieńka blachę i po tej blasze bedzie Ci sie ślizgać ta linka do cięcia.


    A najlepiej niech Ci co zakładają szyby te szybe wyciagną ,koszt wyciągnięcia z 20 zł i 15 min roboty dla nich i masz święty spokój :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 730 m60b30
    Skąd
    podkarpacie
    No tylko jest taki problem że to bmw na części jest 30km od najbliższego zakładu w którym montują szyby, także musiałbym zabrać fachmana i zawieźć do kolegi.. A to nie bardzo się mi opłaca. Także w grę raczej wchodzi żebym zdemontował ją o własnych siłach. A i jeszcze raz zapytam były wersję e38 bez podgrzewanej szyby przedniej?
    Ostatnio edytowane przez rafale38 ; 14-02-2012 o 11:34

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Jak nie bardzo Ci się opłaca??? A sam to tam polecisz? Też musisz jechać :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 730 m60b30
    Skąd
    podkarpacie
    Bmw na części stoi 10km ode mnie jeśli sam sobie wyjme to pojade z szyba prosto na zakład i założenie do mojej e38. A tak to muszę jechać po fachmana żeby wyjął później z powrotem na zakład założyć szybę czyli w sumie 4 kursy jeśli sam wyjme to tylko 2:-)

  9. #9
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Słuchaj ,widzę ,że kombinujesz jak qń pod górę :d oczywiscie Twoje prawo:)
    A tak z ciekawości ,ile kosztuje ta uzywana szyba ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    A co Ci szkodzi zapytać o ile wzrosną koszty montażu jak zabierzesz ze sobą gościa, żeby wyciął tą z Bemki kolesia?
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •