Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Demontaż szyby przedniej E38

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    No i jeszcze kwestia czy uda ci się wyciąć tą szybkę. Nawet doświadczonym szybiarzom nie zawsze się udaje.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 730 m60b30
    Skąd
    podkarpacie
    100zł kolega chce za szybe także cena wydaje się mi że dobra.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Coś mi się wydaje, że będziesz jeździł bez szyby ;D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 730 m60b30
    Skąd
    podkarpacie
    Czemu bez szyby? Moja jak narazie jest tylko pęknięta, nie będę jej demontował przed zakupem całej drugiej szyby;-)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Ja uważam, że człowiek całe życie się uczy ale jeżeli wcześniej nawet nie widziałeś jak się demontuje szybe to nie wiem czy ty na pewno chcesz sam to robić...
    Elvis w większości ci powiedział jak to się robi ja postaram się to bardziej przybliżyć, ale jak mówię robisz to na własną odpowiedzialność...

    Zakładam, że nie masz maszyny do wycinania ani nic w tym stylu więc podam ci sposób "domowy"...

    bierzesz kolegę(sam nie dasz rady), parę kombinerek (dla ciebie i dla kolegi) i linke do wycinania szyb (ok 1- 1,5 m).
    Rozbierasz w samochodzie słupki a na zewnątrz podszybie, Tak jak mówił Elvis przyda ci sie kawałek blachy aby WSADZIĆ MIEDZY SZYBĘ A DESKĘ ROZDZIELCZA PONIEWAŻ PRZY WYCINANIU JA PRZEHARACZESZ, dobrze by było gdyby ci się udało wyciągnąć uszczelkę szyby przedniej bo może się zniszczyć...

    I zaczynamy od ROGU SZYBY NA ZEWNĄTRZ- jeden koniec drutu zaplatasz w jedne kombinerki a drugi w drugie (kolega bierze jedne w grabe i ty drugie)
    Zapychacie drut za szybe i zaczynacie coś w stylu "piła MOJA-TWOJA" aż zobaczycie ze drut przeszedł i jest w środku. Rozplatasz jedna pare kombinerek i delikatnie ciągniesz drut do momentu aż kolega w środku przechwyci koniec, zaplatasz z powrotem i lecisz tak w kolo (uważasz jak bedziesz wyciągał drut bo potrafi się nieźle nagrzać;) )
    Pamiętaj aby wsadzić coś miedzy szybe a deskę jak będziesz jechał...

    Prościej nie potrafie tego opisać- jak będziesz miał trudności to lepiej odpuść i podjedz po tego chłota- niby to nie jest trudne ale życie potrafi zaskakiwać...
    Ostatnio edytowane przez dOOm_PL ; 14-02-2012 o 14:39
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 730 m60b30
    Skąd
    podkarpacie
    No bez przesady widzieć jak się wyjmuje szybe tylko nie w E38. Wiem że drut się nagrzewa a do tego lubi się urywać..

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez rafale38 Zobacz posta
    Czemu bez szyby?
    Dlatego, że szkoda Ci zrobić dodatkowe 40 km żeby mieć to pewnie i porządnie zrobione. Ot dlatego :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  8. #18
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Zrób tak jak wyżej Ci radzą koledzy,podjedź do chłopa i niech ci to zrobi nawet ktoś po godzinach swojej pracy.Myślę że nie zedrze z Ciebie jakieś kosmicznej kwoty. ps.jak uszkodzisz tą szybę,to i tak będziesz musiał pojechać do szklarza i kupić nową.Aaa no i będziesz 100zł.w plecy,bo będziesz musiał zapłacić też koledze.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    jak ogin.szyba BMW to jeszcze można sie pobawić w odzysk,ale jak jakaś inna to nie ma sensu.Ja kiedyś urzywałwm strun od gitary do wycinania szyby w e38

  10. #20
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tutaj u mnie najtańsza nowa szyba z włożeniem kosztuje jakies 350-400 zł ,więc jak szyba ta uzywana nie jest oryginał ,to nie warto tym sie zajmować,takie jest moje zdanie.


    Uszczelka szyby jest jednorazowa i jest tylko oryginalna ,ale oczywiście można tam wepchnąć taka na metry (chyba z opla) ,ale będzie szumieć. Jak wepchniesz taką na metry i załozysz szybę ,to bez wyciągania szyby juz oryginalnej nie da sie załozyć.

    Sam zdecyduj co sie opłaca :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •