Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: e38 728i+gaz - nie odpala po czyszczeniu odmy, przepustmicy i po wymianie świec

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar e38 728i
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    9
    BMW
    728i E38 1997r.
    Skąd
    Oława

    Exclamation e38 728i+gaz - nie odpala po czyszczeniu odmy, przepustmicy i po wymianie świec

    Witam kolegów. Mam następujący problem i mam nadzieje że mi pomożecie mimo tego że jestem początkującym użytkownikiem. A więc:
    Po wymianie świec, wyczyszczeniu odmy i przepustnicy powietrza a także skasowaniu inspekcji autko odpaliło na benzynie na gazie tez chodził ale raz równo a czasami nie równo, przez dwa dni jeździłem nim a w piątek odstawiłem je do garażu i w niedziele już nie mogłem odpalić. rozrusznik kręci, akumulator też dobry ale w ogóle nie chce zaskoczyć ani na benzynie ani na gazie. I jeszcze jest jeden taki objaw że jak włacze zapłon to wskazówka prędkościomierza podskoczy do góry i opada. A ostatnia jazda moja siódemką wyglądała tak że gdy redukowałem to na chwilkę ją przyduszało i dopiero po paru sekundach wchodziła normalnie na obroty i to tak samo na benzynie jak i na gazie.
    Wiecie co to mogło się stać? Proszę pomóżcie bo naprawdę nie wiem co mam zrobić z tym problemem a nie lubię dawać do mechaników wole sam coś zrobić.
    Proszę o szybką odpowiedź co to może się dziać i jak ten problem rozwiązać. Z góry dziękuje:)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Ja zauważyłem że przy mrozach ok-20 stopni dobrze jest po trasie przełączyć na chwile na benzynę żeby popracowały wtryskiwacze benzyny i na benzynie wyłączyć silnik. , wtedy po kilkudniowym postoju lepiej zapala .Użyj samostartu ,wydaje misie że zamarzły wtryskiwacze , wymień benzyne w baku tzn. zużyj ją i zalej świeżą z dodatkiem uszlachetniającym.


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar e38 728i
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    9
    BMW
    728i E38 1997r.
    Skąd
    Oława
    tak też zrobiłem bo widziałem że nie tak coś chodzi na benzynie i na gazie i ostatnie kilometry zrobiłem na benzynie a autko stało w ciepłym garażu także raczej nie ma możliwości żeby cokolwiek zamarzło ale dzięki za rade i jutro spróbuje też odpalić tak jak mówisz na samostarcie.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Wymieniałeś filtr benzyny? Jeśli nie to go wywal w nim zbiera się woda może złapało...i dla tego nie odpala.


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar e38 728i
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    9
    BMW
    728i E38 1997r.
    Skąd
    Oława
    filtr paliwa też wymieniałem w tamtym tygodniu przy tych innych wymianach i czyszczeniu podzespołów i zastanawiam się nad kupnem interfejsu do bmw tylko nie wiem czy to coś da jak go podłącze do kompa i jaki program do tego użyć najlepiej żeby był w języku polskim.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Zapytaj nan forum może ktoś z Twojej okolicy ma kompa to by zdiagnozował co jest grane , reakcja tablicy wskażników bardzo dziwna mimo wszystko stawiam na ... mróz jako przyczynę.


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar e38 728i
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    9
    BMW
    728i E38 1997r.
    Skąd
    Oława
    dzięki a możesz mi podpowiedziec jak to zrobic żeby konkretnie zapytać kogoś tylko z moich okolic o kompa bo jeszcze do konca nie orientuje sie jak swobodnie sie poruszać na tym forum:) no własnie i ta wskazówka to mi daje coś do myslenia ze to coś z elektroniką sie coś dzieje

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    posprawdzaj może wszystkie kostki pod maską,może podczas tej całej zabawy nie zapieła sie jakaś kostka,masa na silnik jest dobra ?

  9. #9
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Poprostu rzuć hasło na chat boxsie ,lub zapytaj w tym temacie , użytkownicy czytają może ktoś się odezwie.


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Wilgoć najpewniej. Posprawdzaj złącza komputera, a podejrzewam również czujnik wałka rozrządu, bo skoro nie chce odpalić i na benzynie i na gazie.
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •