Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Tarcze hamulcowe - jakaś sensowna metoda na zastane hamulce?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    Tarcze hamulcowe - jakaś sensowna metoda na zastane hamulce?

    Witajcie,

    jako że aut stał praktycznie cały czas i przez 4 miesiące zrobił ledwo 1000km i to głównie po A4 w lutym, na tarczach osadziło się coś co powoduje wibracje podczas hamowania.
    Jasne, powiecie: pohamuj, pojeździj, a problem zejdzie sam.

    Otóż pojeździłem ostatnio więcej, hamowałem co rusz itp. Problem wibracji zelżał nieco, ale nie do końca. Jakby progres schodzenia tlenku z tarcz się zatrzymał na pewnym etapie. Przy większych prędkościach nadal jest to mocno wyczuwalne. Przy miejskich tylko delikatnie bądź niezauważalnie dla pasażerów.

    Co polecicie na wyrównanie? Zdjąć koła i przelecieć szczotą drucianą na wiertarce po tarczach? Czy może jest jakiś środek do psikania na tarcze (haa, tylko nie wkręcajcie mi żebym psikał smarem :D), który wspomoże rozpuszczanie syfa? Za jakiś czas pewnie i tak zmienię tarcze na nowe, ale kto zagwarantuje, że w aucie stojącym na wiosennym deszczu przez 2 tygodnie znowu tak się nie stanie..
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    jesli na tarczach porobiły się wżery to tylko przetoczenie pomoże

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Tylko czasem nie rób jak kolega napisał wyżej...

    Moim zdaniem jeśli trochę pośmigałeś i dalej jest to samo to ich czyszczenie nic nie zmieni i tylko ew wymiana zlikwiduje ten problem...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Toczenie mogłoby mu pomóc.. Zaczytałem się na chwilkę w googlach. Widzę, że jest nawet toczenie na aucie i koszt takiej zabawy wedle AŚ to 150 zł za ośkę.
    Tylko gdzie w okolicach Śląska takie toczenie zrobię? Google nic na ten temat nie wypluwa.
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    + dojazd itp to na bank wyjdzie ok 200zl .Nie lepiej dołożyć i kupić nowe tarcze? Ja po przetoczeniu w e32 nie mogłem utrzymać kierownicy przy 40km/h. I tak,i tak musiałem kupić nowe

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Tylko czasem nie rób jak kolega napisał wyżej...
    a to dlaczego panie specjalisto, gdy przetaczanie tarcz jest normą w samochodach uzywanych w sporcie ? nie wiem gdzie to przetaczales, ze kierownicy nie mogles utrzymac, ja robilem to wielokrotnie po treningach w deszczu gdzie bardzo latwo pokrzywic najlepsze nawet tarcze i nie mialem nigdy problemow

    http://www.moto-market.pl/teko/tth02a.jpg

    koszt to 120zl/ za oś czyli 2 tarcze
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 13-02-2012 o 11:19

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Należy też pamiętać o minimalnej,dopuszczalnej grubości tarczy,w BMW dopuszczalne zużycie wynosi 0,8 mm na stronę,o ile dobrze pamiętam,więc czy warto toczyć?
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No co Ty? 0.8mm i tarcza do piachu?

    One nie są krzywe u mnie, bo jesienią ładnie hamowały. Pojawiło się jedno miejsce, zapewne w miejscu styku klocka z tarczą, gdzie mi wibruje podczas hamowania.
    Toczenie tarcz to w sumie ostateczność, skoro nie ma innych sensownych rozwiązań.

    Ja zastanawiałem się, czy jest może jakieś świństwo do posmarowania/psikania, które usunie rdzę, a które mógłbym potem usunąć czy to hamowaniem czy odtłuszczaczem.
    Mimo mrozów chyba zdecyduję się zdjąć koło i ośrupać tarczę druciakiem na wiertarce.


    Co do zakupu nowych tarcz jestem przekonany - nastąpi to jednak dopiero za kilka miesięcy.
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    1,6mm bo 0,8 na stronę a czyszczenie na pewno nie zaszkodzi i będzie lepiej widział ci "piszczy",zmierzyć też łatwiej.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    ...identyczny przypadek mialem u teścia w Vectrze, dokladne wyczyszczenie szczotką drucianą na szlifierce lub wiertarce pomoglo - zaoszczędziliśmy kilkaset złotych na nowe - od razu przeczyścilem klocki hamulcowe oraz prowadzenia z przesmarowaniem smarem miedzianym.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •