Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Oryginalne RayBany

  1. #1
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa

    Oryginalne RayBany

    Witam
    Od dawien dawna podobają mi się RayBany Aviatory. Najwygodniej było by mi je zakupić na allegro, lecz jest jedno małe ale - jak odróżnić oryginał od tandetnej podróbki?
    http://allegro.pl/ray-ban-3025-001-5...065864951.html
    Najbardziej interesuje mnie taki kolor. Problem polega na tym, że jest duża rozbieżność cen (u optyka potrafią kosztować nawet 800zł) Chciałbym zmieścić się w 300zł za nowe i oryginalne takie okularki.
    Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Patromierz Zobacz posta
    Chciałbym zmieścić się w 300zł za nowe i oryginalne takie okularki.
    Nie ma takich :D

    Ceny u optyka wywodzą się z ceny ich zakupu u dystrybutora. Jeśli chcesz zmieścić się w 300zł to proponuję zmieścić się w 50zł... za 2 pary. Ja tak swoje kupiłem przez kolegę, który w Turcji był. 11$ za 2 pary zapłacił :D Tyle że u miejscowego "dystrybutora" ;D

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Zgadza sie.

    Ori napewno powyżej 500zł.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #4
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    A opłaca się kupować na allegro? Obawiam się i tak sporo jest podróbek.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Mam kilka par okularów tej marki i tylko ich. Skoro pytasz to zakładam że to twoje pierwsze Ray Bany. Rozbieżność cen ( 450 i wyżej ) bierze się nie tyle z kształtu oprawki a np szkieł, detali w ramce i całej reszty niewidocznych na pierwszy rzut oka. Skoro nie masz doświadczenia to zakup na Allegro odradzam i nie chodzi o podróbki a różnicę w modelach, tych modelach!!! "Tanio" bywa w MojeSoczewki, nawet 50%, jednak czy trafisz Aviatory tego nie wiem bo to bardzo chodliwy model. Ja kupuje w jednym miejscu, cena ludzka ale do tego mam serwis dożywotni :)
    Gdy od słońca spaprały mi się "gumowe nauszniczki" zaniosłem i bez gadania wymienili na nowe gratis, nie wspomnę o czyszczeniach czy regulacjach :)
    A jak sie uprzesz na Aledrogo to najpierw do sklepu poprzymierzaj , spisz dokładnie nr z ramki i na jego podstawie dokonaj zakupu:)

  6. #6
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    A jest jakaś zasada jak odróżnić podróbke od oryginału? Może jakiś wpis gdzieś? Model, który mi się podoba to 3025 (całe złote). A od jakiej ceny mniej wiecej powinnen kosztować jaki kolwiek model Aviatorow?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Jak odróżnić, założysz na nos i będziesz wiedział:) tzn widział :) Miałem kilka podrób w ręce i nawet nie trzeba mistrza aby zauważyć lipę o ile miało się kiedyś Ray Bany na nosie. Masz na myśli kolor złoty czy Złoto? Podstawowe, tzn najtańsze modele zaczynają się od czterysta coś zł.
    Ważne!!! Podany nr 3025 nie jest pełny...musisz mieć dokładny numer :D

  8. #8
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    @tuczi77 moja cena była wzięta z obserwacji na allegro, a kwota u optyka wydawała mi się po prostu aż nad to za duża :p

    @Roobs Chodziło Ci może o stronę Twojesoczewki.com? :D Chodzi mi o kolor złoty, nie jestem burżujem, aby kupować "złote" okulary :p A ten sklep posiada gdzieś swoją siedzibę gdzie można byłoby przymierzyć takie okularki czy tylko wysyłkowo?

  9. #9
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 13-02-2012 o 20:38
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  10. #10
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    Ok, dzięki serdeczne za pomoc. Postaram się na dniach podskoczyć do któregoś w ww. sklepów. Jedno pytanie nie związane z tematem: czy jest jakiś hojny użytkownik, który zabrałby moje 4 litery na zlot, ewentualnie znacie taką osobę? :D :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •