Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Spadek mocy na wyższych obrotach m30b35

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok

    Spadek mocy na wyższych obrotach m30b35

    Na hamowni wyszły dziwne rzeczy, auto cięgnie idealnie do 4 tyś, potem wydawało mi sie że tez ale na wykresie wyszły fale i spadek mocy, najlepszy pomiar to 198kM przy obrotach 4,5tyś, przy obrotach 5500 tam gdzie powienien być max na wykresie jest 190koni czyli ewidentny spadek, robione 8 pomiarów przy różnych przepływkach, różnych kompach i na wszyskim to samo moc idzie do góry i od 4 tyś zaczynają sie fale zarówno momentu jak i mocy, w czasie jazdy wydaje sie że wszystko jest ok, przez chwile myślałem że mam słupek b30 z kolektorem od me35 ale na bloku jest wybite 3.5, sam silnik pracuje idealnie, zero dymy od początku do odcięcia i:

    - sonda sprawna idealnie działa więc wykluczam
    - przepływka i komputer podmieniane i to samo
    - luzy zaworowe ustawione poprawnie, wolne obroty idealne
    - pompa paliwa założona od V12 daje 5 barów przed samą listwą

    nie mam tego czujnika na jednym przewodzie i jedyne co zauważyłem to poci mi sie troche simering na wale z przodu i czujnik położenia wału jest troche ochlapany ale chyba żadna z tych rzeczy nie ma znaczenia,

    wtryski mogą powodować taki spadek ?
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    45
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    w-m
    To że pompa ma 5 barów to nic nie znaczy w sumie bo i tak na listwie masz regulator ciśnienia i przy 3,0 bara sie otwiera. Ja u siebie go sprawdzałem sprężarką i wyszło że otwiera sie już przy 2,6 bara. Miałem akurat nowy regulator pod ręką to otwierał się idealnie przy 3,0 bara. Sprawdź ciśnienie na cylindrach, pozatym drożność filtra powietrza (bez żadnych stożków itp.), drożność układu wydechowego i dobór odpowiednich średnic rur wydechu (nie za mała nie za duża) najlepiej oryginał.

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zamontuj impulsator na przewód wysokiego napięcia. Ma on duży wpływa na pracę i spalanie i moc.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Tak jak kolega napisał wyżej, zamontuj impulsator
    Bartekzrn

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    skąd można wziąć taki impulsator bo ja mam sam kabelek tylko a brakuje elementu który mocuje się na kablu WN

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    na którym przewodzie WN powinie być impulsator? u mnie był i teraz jest na pierwszym garze od ściany grodziowej lub jak kto woli patrząc od przodu auta na ostatnim garnku

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Tak. powinien byc na 6 przewodzie wysokiego napiecie. Wpływ na prace silnika ma znikomy a juz napewno dla odczucia kierowcy. Ma on cos wspolnego z fazami otwarcia wtryskiwaczy.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Moim skromnym zdaniem to powinien kolega zmienic pompe paliwa o takim cisnieniu i wydajnosci jak byc powinna i upewnic sie ze regulator cisnienia paliwa na listwie pracuje prawidlowo. Silnik przy takich obrotach pracuje na zwiekszonych czasach wtryskow i poprostu go przylewa poniewaz regulator nie wyrabia przy obecnej pompie z odpowiednia modulacja cisnienia na listwie. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez SkeYT ; 10-02-2013 o 18:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •