Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Czy można odłączyć akumulator na zimę?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn

    Czy można odłączyć akumulator na zimę?

    Witam wszystkich mam pytanie jak w temacie czy można wyciągnąć z auta akumulator na czas zimy jeśli auto stoi? A drugie pytanie jak długo wytrzymuje ukumulator w kluczyku? Pytam bo nie mam zielonego pojęcia czy są jakieś podzespoły które można odciąć od zasilania tylko na jakiś czas.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Można go wykręcić, pamiętaj że rozkodujesz radio i wyzeruje się licznik. Nie wiem jak z pamięcią fotela itp. Generalnie nic się nie stanie, a sam samochód warto odpalić raz na jakiś czas i dać mu się zagrzać.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Leon740i
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    605
    BMW
    740iA m62b44
    Skąd
    Ząbki
    No i nie ładowane aku poleci na złom
    Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest.

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez daber Zobacz posta
    Witam wszystkich mam pytanie jak w temacie czy można wyciągnąć z auta akumulator na czas zimy jeśli auto stoi? A drugie pytanie jak długo wytrzymuje ukumulator w kluczyku? Pytam bo nie mam zielonego pojęcia czy są jakieś podzespoły które można odciąć od zasilania tylko na jakiś czas.
    Nawet w instrukcji obslugi BMW zaleca odlaczenie akumy przy planowanym postoju powyzej 4 tygodni wiec smialo przezimuj akumulatorek w domowym ciepelku :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Witaj,

    ja aktualnie mam odłączony aku i nie ma z tym najmniejszego problemu. Odpalam auto i robię rundkę co tydzień by nie zaszło mchem.

    Wbrew pozorom, radio wcale się nie rozkoduje - wszystkie stacje nadal zapamiętane. Natomiast będziesz musiał ustawić datę, godzinę oraz język angielski w BC. Do tego, przez kilka pierwszych chwil po odpaleniu poprzestawiają się klapy od nawiewu (siakiś test?) oraz oczywiście silnik za pierwszym razem będziesz odpalał nie 1s. a 5. Dojdzie jeszcze pewnie adaptacja w miarę jeżdżenia, ale ogólnie jest to zabieg dość bezpieczny i na pewno tańszy niż wymiana aku na nowy.

    Trzeba pamiętać, że rozładowany akumulator zamarznie (a naładowany przy tych temp. nie) a po rozmrożeniu i próbie naładowania okazuje się bardzo często uszkodzony.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •