Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Problem z tempomatem

  1. #1
    Matis192
    Gość

    Problem z tempomatem

    Witam kolegów mam pewien problem z moim tempomatem w 735i nie chce działać próbowałem włączyć i tu nici nie działa ani nie reaguje dodam ze to kiedyś był automat panowie pomocy miał ktoś z was taki problem ? może trzeba jakoś uaktywnić jak ktoś robił przekładkę automatu

  2. #2
    Matis192
    Gość
    Dziekuje za pomoc

  3. #3
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Matis192 Zobacz posta
    Dziekuje za pomoc
    Dziękujesz bo poradziłeś sobie z problemem? Jeżeli tak, to opisz co zrobiłeś, będzie z pożytkiem dla potomnych.

  4. #4
    Matis192
    Gość
    Nie. dziękuje bo nie dostałem pomocy

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    automat nie ma czujnika na sprzeglo i jeszcze pare bajerow

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Matis192 Zobacz posta
    Nie. dziękuje bo nie dostałem pomocy
    W krócej niż 3h nie dostałeś pomocy i dziękujesz? To pogratulować podejścia do życia.

    Nie podałeś prawie żadnych informacji, jedynie, że tempomat nie działa i że auto miało kiedyś skrzynię automatyczną. Nie napisałeś czy np. wcześniej działał tempomat czy tak masz od początku?
    Sprawdziłeś podstawowe sprawy? Mam na myśli manetkę, czy nie jest uszkodzona, czy może silnik tempomatu jest ok, może się w nim coś zatarło. Sprawdziłeś linkę tempomatu, czy jest poprawnie zamontowana na przepustnicy? Sprawdziłeś czy wszystkie połączenia typu wtyczka-gniazdo są podłączone? Podłączałeś auto pod kompa?

    Manual, tak jak napisał jakubmw ma czujnik na pedale sprzęgła, zamiast niego może być też zworka z czujnikiem na pedale hamulca. Bez czujnika lub zworki można używać tempomatu, będzie to skutkowało zwiększaniem obrotów podczas wciśnięcia sprzęgła, np. podczas zmiany biegów.

    Bez podstawowych informacji od Ciebie to będzie wróżenie z fusów, a jeżeli liczysz, że koledzy z forum będą rozkminiać i podawać gotowe rozwiązania na bolączki twojego auta w tak krótkim czasie to wg mnie będziesz "dziekował za pomoc" za każdym razem kiedy założysz nowy temat.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    bez zworki na sprzegle tempomat sie wcale nie uruchomi jak cos ma na sprzedarz czujnik od sprzegla rarytasik

  8. #8
    Matis192
    Gość
    [QUOTE=yaz;288760]W krócej niż 3h nie dostałeś pomocy i dziękujesz? To pogratulować podejścia do życia.

    Nie podałeś prawie żadnych informacji, jedynie, że tempomat nie działa i że auto miało kiedyś skrzynię automatyczną. Nie napisałeś czy np. wcześniej działał tempomat czy tak masz od początku?
    Sprawdziłeś podstawowe sprawy? Mam na myśli manetkę, czy nie jest uszkodzona, czy może silnik tempomatu jest ok, może się w nim coś zatarło. Sprawdziłeś linkę tempomatu, czy jest poprawnie zamontowana na przepustnicy? Sprawdziłeś czy wszystkie połączenia typu wtyczka-gniazdo są podłączone? Podłączałeś auto pod kompa?

    Manual, tak jak napisał jakubmw ma czujnik na pedale sprzęgła, zamiast niego może być też zworka z czujnikiem na pedale hamulca. Bez czujnika lub zworki można używać tempomatu, będzie to skutkowało zwiększaniem obrotów podczas wciśnięcia sprzęgła, np. podczas zmiany biegów.

    Bez podstawowych informacji od Ciebie to będzie wróżenie z fusów, a jeżeli liczysz, że koledzy z forum będą rozkminiać i podawać gotowe rozwiązania na bolączki twojego auta w tak krótkim czasie to wg mnie będziesz "dziekował za pomoc" za każdym razem kiedy założysz nowy temat.[/QUON Nie oto chodzi ze mam takie podejscie do zycia ale ok juz wszystko wiem i tempomat dziala juz bez zastrzezeni pomogli mi panowe z innego forum ale wam tez dziekuje za fatyge

  9. #9
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Super że udało Ci się rozwiązać problem. Teraz mógłbyś odkopać jakiś wątek z podobnym problemem i opisać tam co takiego zrobiłeś że zaczęło wszystko działać jak należy. :-)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  10. #10
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Matis192 Zobacz posta
    Nie oto chodzi ze mam takie podejscie do zycia ale ok juz wszystko wiem i tempomat dziala juz bez zastrzezeni pomogli mi panowe z innego forum ale wam tez dziekuje za fatyge
    I spoko, że działa i udało się naprawić/aktywować.
    Mnie chodziło tylko o to, że trzeba uzbroić się w deko cierpliwości i dać szansę forumowiczom na udzielenie odpowiedzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •