Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Dziwne urządzenia za regulacją nawiewu i rozcięte dwa kable

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska

    Dziwne urządzenia za regulacją nawiewu i rozcięte dwa kable

    Cześć, mam do Was prośbę: może wiecie co to jest ten czerwony walec?


    Znalazłem również dwa rozcięte kable, ten czerwony jest połączony z kablem wychodzącym z tego czegoś na pierwszym zdjęciu. Czy to jest przerobione coś od radia?


    I ostatnie pytanie: co to jest to metalowe, z numerem 0 132...? Bo nie jest to do niczego przykręcone a numer ma jakby z BMW.


    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Ten niby walec to raczej coś do radia, to "metalowe" to silniczek sterowania klapkami nawiewu
    Bartekzrn

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska
    Czyli wychodzi na to, że te rozcięte kable są od radia, choć ten walec nie jest raczej z BMW bo są na nim polskie napisy. A ten silniczek nie powinien być do czegoś przykręcony?

    A gdzie mogą znajdować się kable od ogrzewania tylnej szyby? Ostatnio przestała mi grzać, zmieniłem przekaźnik i chodź żaróweczka się świeci szyba nie grzeje. Jak włączam przyciskiem ogrzewanie tylnej szyby to zaświeca mi się oprócz tej żarówki w przycisku, kontrolka od ABS'u (który niestety nie działa). Czy to znaczy że jakiś "mądry" mechanik mógł połączyć jakoś ABS z tylnią szybą, bo np. nie posiadam przekaźnika od ABS'u w skrzynce z bezpiecznikami koło silnika?

    Przepraszam, że tyle pytań ale cały czas próbuję zrozumieć ten samochód a czuję do niego sentyment jako że jest to moje pierwsze auto w życiu.
    Ostatnio edytowane przez michaelp492 ; 11-02-2012 o 14:20

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Co do podgrzewania tylnej szyby sprawdz bezpiecznik pod kanapa. Musisz rozkręcić ta plastikową skrzynkę, nie pamiętam który to bezpiecznik poszukaj w schematach albo przejrzyj wszystkie po kolei. Miałem tak samo świecił się przycisk a szyba nie grzała.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska
    Bezpiecznik sprawdziłem, chociaż znajduje się w innym miejscu niż oryginalnie, tzn. nie pod tą pokrywą a na zewnątrz, po prawej stronie.
    Jak wyciągnę przekaźnik to żarówka od ABS i ogrzewania szyby nie zaświeca się. Po wyjęciu samego bezpiecznika obydwie się świecą.

    A może wie ktoś gdzie znajdę schemat kabli od ogrzewania tylnej szyby, gdzie są poprowadzone itd.?
    Ostatnio edytowane przez michaelp492 ; 12-02-2012 o 22:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •