Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wyciek oleju spod dekli zaworowych

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    65
    BMW
    e38 m60b40
    Skąd
    Szczytno

    Wyciek oleju spod dekli zaworowych

    Witam.

    Problem polega na tym ,że leci olej spod dekli z tyłu silnika. Im większe obroty tym więcej leci oleju ,który kapie na kolektory i dość mocno śmierdzi. Zaczęło się od tego gdy przy okazji wymiany odmy (separatora oleju) wymieniłem też uszczelki dekli. Wcześniej olej leciał tylko na świece i to bardzo mało. Co więcej po wyjęciu miarki oleju na uruchomionym silniku ,słychać zasysanie ( jak przez słomkę ) co chyba nie powinno mieć miejsca. Macie pomysł co może być źle? Może coś źle poskładałem, nie podłączyłem?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    skoro leci spod dekli, rozbierz, wyczysc naloz silikon dobrze skrec i wtedy bedziemy rozmawiac o dalszych problemach:) :) :)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Jeśli masz nową odme to nie powinno ssać przez bagnet, ale widocznie zawinela Ci się uszczelka pod deklem. Zdejmuj i sprawdź!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    65
    BMW
    e38 m60b40
    Skąd
    Szczytno
    Uszczelki sprawdzałem drugi raz i złożyłem z małą ilością silikonu. Dalej to samo.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Niestety, ale jeśli pojawiło się to zaraz po wymianie odmy, to chyba trzeba żnow się do niej dobrać...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    65
    BMW
    e38 m60b40
    Skąd
    Szczytno
    A nie wiesz co może być nie tak? Jestem praktycznie pewien na 100% ,że poskładałem wszystko dobrze.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    kolego jeżeli zasysa przez bagnet to tworzy się PODCIŚNIENIE w silniku i tym bardziej nie powinno cieknąc ,swoją drogą lekkie zasysanie jest normalne ,odnośnie wycieku sprawdz czy powierzchnia pokrywy jest równa albo pokrywa nie jest pęknięta ,połóż pokrywę na szybie powinno być widać ew. zniekształcenia

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    podciśnienie w silniku na pewno nie powstrzyma oleju od wyciekania. co do ssania z bagnetu to u mnie po wymianie odmy leciutko zasysa (ale nei jest to slyszalne, jedynie jak przystawię zwilżony wodą palec do bagnetu to czuć lekki wiatr). Jesli chodzi o wycieki to coś masz nie tak - ja mam w jednym aucie stare uszczelki, podejrzewam jeszcze takie na jakich wyjechal z fabryki, ktore zdejmowalem i zakladalem nieraz bez zadnego silnikonu, a w drugim mam na 100% nie ruszane wogóle od 92roku i nic nie cieknie.
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 12-02-2012 o 14:17

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    65
    BMW
    e38 m60b40
    Skąd
    Szczytno
    Zajrzałem dzisiaj do odmy i się okazało ,że mam wolny jeden otwór przez który zasysa powietrze. Brakuje chyba zaślepki nr7 na schemacie http://realoem.com/bmw/showparts.do?...26&hg=11&fg=40 . Czy to może rzutować na "wywalanie" oleju przez uszczelki?

  10. #10
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    moim zdaniem nie,musisz zaślepić ten drugi otwór w odmie!!Jeżeli jest pokrywa zaworów w dobrym stanie,silikonów,klejów itp.się nie stosuje,aczkolwiek mozna dodać silikonu tylko w tyle pokrywy,na półksiężycach!! PS.poszukaj,temat był już wielokrotnie przerabiany:D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •