Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: ABS umarł . brak pomysłów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar kanap
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    E32 750
    Skąd
    Sadów

    ABS umarł . brak pomysłów

    Witajcie .
    mam taki mały ale upierdliwy problem z ABS-em.
    wierzcie mi że przeszukałem już chyba całą sieć aż mi oczy gnić zaczęły heheheh i nadal nic.
    mój ABS obraził się i przestaje działac po przejechaniu kilku metrów , sprawdziłem chyba wszystko - czujniki na kołach pomierzone 3 pokazały 974 omy a 1 1000 omów - ale wyczytałem gdzieś że dopuszczalne jest 20% różnicy więc się mieści , zębatki posprawdzane , czujniki poczyszczone , wymieniony płyn hamulcowy , posprawdzane przekaźniki , styczniki połączenia itp.idt .
    zostało jedynie podmienić moduł sterowania ale nie mam skąd zapożyczyć - w okolicy nie ma takiej samej .
    jakiś czas temu umarło ASC -ze dwa lata - ale się przyzwyczaiłem po długiej walce przegrałem bitwę a teraz jeszcze ABS i już mi pomysłów brak.
    Beta jest przed liftem i niestety ale ABS nie jest podłączony do gniazda serwisowego - ale o tym nawet w ASO nie wiedzieli - chyba bo twardo się łączyli łączyli i nie połączyli . dłubie sam bo trochę pojęcia mam a i warunki też ale na prawdę już mi pomysłów brakuje .
    Może wpadnie wam jakaś myśl co jeszcze sprawdzić.
    Pozdrawiam Kanap
    E32 750 i wszystko jasne

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    sprawdzając czujniki na aucie spróbuj pokręcić kołem , opór powinien skakać , oznacza to wtedy że czujnik na pewno pracuje , czasem bywa że czujnik jest sprawny ale np źle osadzony itp. zdarza się też pęknięcie pierścienia abs i przekłamanie które wychwytuje komputer abs wyrzuca błąd i abs nie działa . Jesli wszystko jest ok zostało pomacane i nie jest zgnite , popękane , wytarte , nie wkręciła się pęknieta opaska z przegubu brak jakichkolwiek innych uszkodzeń mechanicznych , to wtedy trzeba szukać przyczyn w sterowniku.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    ja bym obstawial na 90% ktorys czujnik, mialem tak w poprzednim aucie vectra a, niby dzialal ale jak przejechalem 2km przestal. pomiar miernikiem wykazywal ze wszystkie sa ok, ale po zczytaniu bledow wychodzil blad czujnika prawego przedniego, po wymianie wszystko ok. zczytaj blad i zobacz ktory szwankuje i wymien powinno pomoc.

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Przydało by się pomierzyć sygnały z czujników oscyloskopem. Jedyne wyjście na dokładne sprawdzenie czujników. Do tego sprawdzenie czy działa silnik w pompie i zaworki. Mi kiedyś się zapalił jak podjeżdżałem pod górkę po śniegu. Zgasł dopiero po przejechaniu kilku kilometrów i ponownym odpaleniu silnika.
    W tym przypadku oscyloskop na początek.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar kanap
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    E32 750
    Skąd
    Sadów
    Dzięki piękne za sugestie , będę macał dalej jak coś wymacam to dam znać.
    pozdrawiam
    E32 750 i wszystko jasne

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar kanap
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    E32 750
    Skąd
    Sadów
    Witam.
    Panowie zaskoczyła mnie dzis taka sprawa . w skrzynce bezpieczników nie mam przekaznika K10 czyli od ABS-u . jest miejsce ale fabrycznie zaślepione. Kto wie gdzie oni przesunęli ten przekaznik

    Abs wczoraj działał super łącznie z ASC prawie przez cały dzień , no ale niestety wieczorem znowu kiszka najpierw umarło ASC a chwilę później ABS zostało sprawdzić ten przekaźnik K10 ale nie umiem go namierzyć
    co do ASC to się nie przejmuje nie działa już ze dwa lata ale ten ABS zaczyna mnie denerwować
    E32 750 i wszystko jasne

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar kanap
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    E32 750
    Skąd
    Sadów
    WITAM.
    podłączyłem pompe ABS-u na krótko dając jej bezpośrednie zasilane żeby sprawdzić czy w ogóle działa . pochodziła przez chwilkę bez problemu , pospinałem wszystko tak jak ma być i okazało sie że ABS znowu działa , a ASC działa przez dłuższą chwilę . czyżby winna była pompa od ABS-u - przytkane jakieś zaworki ? w czasie wymuszonego pompowania powypychało zanieczyszczenia ?
    E32 750 i wszystko jasne

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zaworki są testowane tylko elektrycznie a nie mechanicznie. Przerwa na jakimś spowoduje wyłączenie systemu. Może się silnik pompy zawiesza albo jego przekaźnik.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar kanap
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    E32 750
    Skąd
    Sadów
    Witam.
    sprawa ABS rozwiązana , poczyściłem wszystkie kostki , przekazniki i wtyczkę na kompie od ABS/ASC , wymontowałem i przeczyściłem styczniki na pompie ABS no i pełny sukces ABS działa .
    kombinuje dalej z ASC ponieważ przestaje działać po kilku minutach niezależnie czy jadę czy stoję - po prostu wyłącza go jakaś czasówka hehheheh ale po zgaszeniu i odpaleniu ponownie silnika znowu działa przez chwilę tak więc daje radę wyjechać z zaspy / słabo odśnieżonego parkingu
    pozdrawiam Kanap
    E32 750 i wszystko jasne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •