Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Kontrola trakcji

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    mam też DSCIII i też z pewnością dohamowuje przednie kółka a również testuje i bawie sie w poslizgi.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  2. #32
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jesteście pewni, z tą pracą DSC w E38?
    Jako typowe ESP wg mnie działa dopiero DSC 6.0, które było w polifcie E46. Tam faktycznie słyszałem jak pompa ABS zaczyna działać, żeby przyblokować kółka. W E38 moim zdaniem DSC kontroluje tylko tylną oś. Zresztą pompa doładowująca jest dopięta tylko do tylnej osi
    Zle Ci sie wydaje. DSC III juz dziala w ten sposob i to calkiem sprawnie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #33
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Gadamy już od paru dni i jest to tylko słowo przeciwko słowu.

    Czy da się "zczytać" z i-bus (odpowiednik CAN) dane dotyczące pracy DSC? Lub hamowania poszczególnych kół?
    Może INPA albo DIS potrafi? Byłby to niezbity dowód na hamowanie kół przedniej osi.

    W WDS jest rozpisana wtyczka pompy ABS i jest tam CAN, więc jest na to szansa, że info o tym lata magistralą.
    Kod:
    A65 ABS/DSC control unit
    Plug connector overview
    Number	X-pin, colour	Description
    X1746	42-pin, natural	Plug connector ABS/DSC control unit
    Pin assignments at plug connector X1746
    [...]
    24	E/A	CAN-bus high	CAN LOW connector
    [...]
    40	E/A	CAN-bus low	CAN HIGH connector
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez MariuszE38 Zobacz posta
    Przy DSC dodatkowo bardzo szybko podczas poślizgu potrafiła zmienić kierunek jazdy, czego ASC+T nie potrafiło - ono tylko prostowało szybko auto do pasa drogi, a DSC pozwalało na jazdę podczas poślizgu w tym kierunku, w którym miałem ustawione koła.
    Zgadzam się z tym. Miałem auto z ASC+T a teraz mam DSC.

    ASC działa tak że strasznie zamula auto przy poślizgu staje sie troche "kalekie" aby się uspokoić. Nie pomaga w aktywny sposób przy podsterowności.

    DSC z kolei potrafi nawet tolerować kontrolowany poslizg tzn. nie ma problemu aby wjechac rozpedzonym autem ok 50-60km/h w zakręt 90st na skrzyzowaniu i szybko go pokonać w taki sposób że auto jest w uślizgu ale jedzie tam gdzie chce (pod warunkiem że nie kontrujemy kierownicą bo system zgłupieje wiemy dlaczego). Robiąc to samo z systemem ASC+T najpierw złapałbym podsterowność po czym drastycznie zwolnił na środku skrzyżowania.

    Myslę że właśnie dlatego ten system nazywa się DYNAMIC ....(stability control?) jakos tak :) DSC dużo rzadzeij łapie podsterowność - wydaje mi sie że przyhamowuje zewnętrzne przednie koło przez co dodaje mu przyczepności.

    Róznica między tymi systemamy jest bardzo wyczuwalna.

  5. #35
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    DSC dużo rzadzeij łapie podsterowność - wydaje mi sie że przyhamowuje zewnętrzne przednie koło przez co dodaje mu przyczepności.
    Wg materiałów BMW - przy podsterowności nie przednie zewnetrzne, tylko tylne wewnętrzne:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	understeer_dsc3.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	71.1 KB
ID:	4098
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oversteer_dsc3.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	82.6 KB
ID:	4099
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •