Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Kontrola trakcji

  1. #21
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    MariuszE38 - głupoty takie piszesz że czytać się nie chce. ASC+T nie pozwoli dodać Ci gazu i wprowadzić auta w poślizg lub go pogłębić, Ale nie wyprowadzi auta z poślizgu.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Tak "miszczu" wiesz lepiej, a jak wiesz to ja się z Tobą nie będę sprzeczał :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    Cytat Zamieszczone przez sebobass Zobacz posta
    MariuszE38 - głupoty takie piszesz że czytać się nie chce. ASC+T nie pozwoli dodać Ci gazu i wprowadzić auta w poślizg lub go pogłębić, Ale nie wyprowadzi auta z poślizgu.
    zgodze sie:)

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sebobass Zobacz posta
    ASC+T nie pozwoli dodać Ci gazu i wprowadzić auta w poślizg lub go pogłębić, Ale nie wyprowadzi auta z poślizgu.

    Dokładnie tak - zadaniem ASC+t jest stabilizacja pojazdy podczas ruszania na śliskiej nawierzchni lub gdy oba koła mają różną przyczepność, czy podczas podjeżdżania pod duże wzniesienie - to asc (czyli ograniczanie momentu obrotowego poprzez przymykanie przepustnicy) + przyhamowywanie tylnego koła, które ma mniejszą przyczepność (to taka elektroniczna szpera) - tutaj sytuacje w jakich działa asc+t (materiały bmw) - http://www.youtube.com/watch?v=iu4xYoS1Bhk


    A tutaj sytuacje w których ma działać DSC - zupełnie inna bajka - http://youtu.be/S8aU1_ZQsKM

    Co więcej, przyhamowanie tylnego koła w sytuacji jak powyżej po pierwsze nie ma sensu (tył jest odciążony, dlatego dsc głównie przyhamowuje przednie koło), a może być niebezpieczne - to jak ściągnięcie nogi z gazu w zakręcie lub zaciągnięcie ręcznego...

    Więc nie widzę podstaw do upierania się przy swoim Mariusz

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Ja się nie upieram :) Ja poprostu mam wrażenie, że Wy nigdy nie jeździliście autem z ASC+T oraz takim z DSC no i takim bez żadnego z tych systemów ;D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    ASC+T i DSCIII to dwie inne bajki. Jedno nijak ma się do drugiego.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #27
    Początkujący Użytkownik Awatar zelfix
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    55
    BMW
    E38 740iL M60B40
    Skąd
    Strzegom
    u mnie po rozkodowaniu VIN wynika ze mam ASC+T. Na przycisku jest napisane tylko ASC. A dziala to w ten sposob, ze niedoprowadza do poslizu tylnych kol. A auto z DSC dodatkowo wyprowadza z poslizu, czyli przychamowuje poszczegolnymi kolami tak, aby ustabilizowac tor jazdy. ASC+T tego niepotrafi i to jest sprawdzone.
    ...robią "Aaa.." i "Uuu.." kiedy wysiadam z BMW...

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    DSC potrafi wyprowadzić auto nawet gdy nie mamy wciśniętego gazu. asc tego nie zrobi.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jesteście pewni, z tą pracą DSC w E38?
    Jako typowe ESP wg mnie działa dopiero DSC 6.0, które było w polifcie E46. Tam faktycznie słyszałem jak pompa ABS zaczyna działać, żeby przyblokować kółka. W E38 moim zdaniem DSC kontroluje tylko tylną oś. Zresztą pompa doładowująca jest dopięta tylko do tylnej osi
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jesteście pewni, z tą pracą DSC w E38?
    Jako typowe ESP wg mnie działa dopiero DSC 6.0, które było w polifcie E46. Tam faktycznie słyszałem jak pompa ABS zaczyna działać, żeby przyblokować kółka. W E38 moim zdaniem DSC kontroluje tylko tylną oś. Zresztą pompa doładowująca jest dopięta tylko do tylnej osi

    Jestem pewien, moje e38 to 99 rok i ma DSCIII, czasami bawię się w poslizgi i 100% mogę potwierdzić że działa na przednie koła.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •