Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: hamulce tyl - PROBLEM

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    hamulce tyl - PROBLEM

    Witaml;) problem polega na tym ze CZASAMI bo przytrafilo mi sie to kilka razy:) hamulce z tylu powoli zaczynaja coraz bardziej trzymac:) dojezdzajac do domu (400m) tarcze btly koloru czerwonych korali...; ) a w garazu 2 dni smierdzialo sdpalonymi klockami... zaczynaja trzymac i koniec:) coraz mocniej az auto nie ma sily na 1 biegu ciagnac a to juz musi byc opor:) odpalanie ponowne auta nie pomaga naciskanie hamulca milion i jeszcze wiecej razy nie daje nic :) na milion procent to nie ttrzyma reczny ... hmm co jeszcze:) stukalem w pompe - nic.. jutro zwalam kolo i sprawdze:) koniec koncow po godzinie jak zostawie auto po problemie nie ma sladu...:) auto idzi lekko i nic go nie trzyma:).... propozycje?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    może za dużo laka palisz :D ?

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    propozycje?
    Naprawić ;D
    Gra muzyka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Skąd wiesz że to bankowo nie ręczny?
    Dwie propozycje ode mnie. Sprawdź zaciski hamulcowe, czy prowadnice lekko się poruszają i czy tłoczki hamulcowe nie stoją na dębowo. Jeżeli nic tutaj nie znajdziesz to wymień płyn hamulcowy. Może być tak, że w płynie masz dużą zawartość wody i kiedy zaczynasz jeździć woda w płynie gotuje się tworząc pęcherzyki powietrza, które sztucznie podnoszą ciśnienie płynu w układzie i dociskają klocki do tarcz.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar G-R-Z-E-Ś
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    171
    BMW
    E38 740IA
    Skąd
    Kraków
    Kolego w tym temacie na pewno znajdziesz odpowiedz na rozwiązanie twojego problemu

    http://beemka-klub.pl/forum/viewtopi...er=asc&start=0

    Pozdro Grześ
    Było E30 325 , E32 730 V8 , E30 325 MT I , E34 540 :)

    Jest E38 740IA

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    znalazlem rozwiazanie problemu(DZIEKI GRZES) :

    "Też odgrzebałem temat przez przypadek, w sumie może komuś sie przyda więc podam rozwiązanie zagadki. Problem robiła pompa hamulcowa i nic więcej, poprostu w v12 jest ona blisko kolektora wydechowego , jak sie troche zagrzała od silnika poprostu przycinał sie tłoczek w niej i nie cofał sie.

    Problemu szukałem cały czas w hydraulicznym wspomaganiu hamulca bo tak mi poradziło wiele osób, wymieniłem w zasadzie wszystko co odpowiada ze wspomaganie hamulca czyli gruche, regulator ciśnienia, czujniki, pompe wspomagającą.

    Dopiero po wymianie pompy hamulcowej problem znikł na zawsze :D"


    pytanie co mam wymienic:) czy to po przeciwnej stronie bezpiecznikow tam gdzie sie wlewa plyn hamulcowy czy to obok filtra powietrza ? jedno to abs a drugie pompa hamulcowa .. stawiam na to blizej kierowcy po przeciwnej stronie bezpiecznikow hmm dobrze gadam?:)

  7. #7
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    czy to ja zaczalem czy znow Pan szanowny Wojciech IRONICZNIE SIE ZASMIAL? no KUFA ALE SIE NASMIALEM HAHAHA.. czemu innym potrafisz pomoc a do mnie sie najzwyczjaniej w swiecie PRZYPIERDALASZ? nie mozesz pomoc - nie odpowiadaj na post bo ironi Twojej ma DOSYC
    Młody jesteś, mam nadzieję mądry i szczęśliwy. Podpowiem jedną rzecz - nastawienie. To jest to co czyni często spustoszenie w mózgu - Ty wyraźnie jesteś źle nastawiony do wszystkiego co piszę i robię. Szkoda.Może kiedyś wpadniesz na zlot to pogadamy.

    A co do Twojego problemu.

    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    Witaml problem polega na tym ze CZASAMI bo przytrafilo mi sie to kilka razy hamulce z tylu powoli zaczynaja coraz bardziej trzymac dojezdzajac do domu (400m) tarcze btly koloru czerwonych korali...; )
    Ja osobiście nie zostawiałbym tego ot tak i czekał jak się sam naprawi. Zdjąłbym koła, sprawdził stan tłoczków (po rozgrzaniu tarcz do czerwoności na 99,9% wymagają solidnego przeglądu) i podjął jakiekolwiek czynności zmierzające do ustalenia przyczyn tego zjawiska. Nie znalazłem w twoim poście niczego o tym co już sprawdziłeś, co wykluczyłeś, z czym właściwie masz tak na prawdę problem. Ty Jontowicz jedyne co to pytasz

    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    ... propozycje?
    Swoją drogą to ja się nie dziwię, że Twoje auto pali 20-22 l/100h.

    To jest po prostu śmieszne i dziecinne.
    Gra muzyka

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    znalazlem rozwiazanie problemu(DZIEKI GRZES) :

    "Też odgrzebałem temat przez przypadek, w sumie może komuś sie przyda więc podam rozwiązanie zagadki. Problem robiła pompa hamulcowa i nic więcej, poprostu w v12 jest ona blisko kolektora wydechowego , jak sie troche zagrzała od silnika poprostu przycinał sie tłoczek w niej i nie cofał sie.

    Problemu szukałem cały czas w hydraulicznym wspomaganiu hamulca bo tak mi poradziło wiele osób, wymieniłem w zasadzie wszystko co odpowiada ze wspomaganie hamulca czyli gruche, regulator ciśnienia, czujniki, pompe wspomagającą.

    Dopiero po wymianie pompy hamulcowej problem znikł na zawsze :D"


    pytanie co mam wymienic:) czy to po przeciwnej stronie bezpiecznikow tam gdzie sie wlewa plyn hamulcowy czy to obok filtra powietrza ? jedno to abs a drugie pompa hamulcowa .. stawiam na to blizej kierowcy po przeciwnej stronie bezpiecznikow hmm dobrze gadam?:)
    skupmy sie na tej wypowiedzi bo jest z innego forum w ktorym opisany byl identyczny problem takze pytanie moje brzmi :
    - pompa abs to jest to kolo filtra
    - pompa hamulcowa to jest ta przy nogach kierowcy jak sie otworzy maske?(przeciwna strona skrzynki bezpiecznikow)

    A JA SIE DZIWIE ZE TYLE PALI PONIEWAZ W DOROSLY I MALO SMIESZNY SPOSOB OPISALEM USTERKE KTORA PRZYTRAFILA MI SIE DOKLADNIE 5 X W ROZBIERZNOSCI 2 miesiecy:) TAKZE wiekszosc tego czasu auto nie ma zadnych oporow:)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    A JA SIE DZIWIE ZE TYLE PALI PONIEWAZ W DOROSLY I MALO SMIESZNY SPOSOB OPISALEM USTERKE KTORA PRZYTRAFILA MI SIE DOKLADNIE 5 X W ROZBIERZNOSCI 2 miesiecy:) TAKZE wiekszosc tego czasu auto nie ma zadnych oporow:)
    Usterka, którą opisujesz to nie pierdoła typu spalona żaróweczka. Jest to usterka mająca bardzo znaczący wpływ na bezpieczeństwo nie tylko Twoje, ale także innych uczestników drogi i już pierwszy taki objaw powinien niezwłocznie skłonić Cię do zajęcia się tym tematem i sprawdzeniem co się dzieje. I nie, nie staje tu po stronie WojtkaD czy innych osób. To moja prywatna opinia.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek7er Zobacz posta
    Usterka, którą opisujesz to nie pierdoła typu spalona żaróweczka. Jest to usterka mająca bardzo znaczący wpływ na bezpieczeństwo nie tylko Twoje, ale także innych uczestników drogi i już pierwszy taki objaw powinien niezwłocznie skłonić Cię do zajęcia się tym tematem i sprawdzeniem co się dzieje. I nie, nie staje tu po stronie WojtkaD czy innych osób. To moja prywatna opinia.
    ja sie z Toba zgadzam w 100% dlatego tez sie tym zajmuje:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •