Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Obroty z rana

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    Miałem podobny problem. Obroty przy odpaleniu wskakiwały na 2000, po czym powoli spadały do odpowiedniej wartości. Problem nasilał się wraz ze spadkiem temperatury otoczenia (w lecie problem nie występował). Dodatkowo, dopóki silnik się dobrze nie rozgrzał, zdarzało się że na wolnych obrotach silnik zaczynał kuleć. Tak jakby nie dostawał dostatecznej ilości paliwa. Po rozgrzaniu problem znikał.
    Jako, że ostatnio profilaktycznie wymieniam po kolei wszystkie ważne czujniki znalazłem winowajcę problemu. Uszkodzony okazał się czujnik temperatury powietrza dolotowego, który w m62 znajduje się w puszce filtra powietrza. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Mam wrażenie, że silnik zaczął też płynniej pracować.
    Numer czujnika dla m62 - 13 62 1 739 510.
    Tak wyglądał dziś start zimnego silnika, po półtoratygodniowym staniu:
    http://youtu.be/lD3r_3-2Ta4

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    hmm to moje m60b30 na manualu to ma duzo niższe obroty od waszych jak odpali to ma gora 900 a jak zlapie temp to spada na ponizej 500:(

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marekzegarek Zobacz posta
    Miałem podobny problem. Obroty przy odpaleniu wskakiwały na 2000, po czym powoli spadały do odpowiedniej wartości. Problem nasilał się wraz ze spadkiem temperatury otoczenia (w lecie problem nie występował). Dodatkowo, dopóki silnik się dobrze nie rozgrzał, zdarzało się że na wolnych obrotach silnik zaczynał kuleć. Tak jakby nie dostawał dostatecznej ilości paliwa. Po rozgrzaniu problem znikał.
    Jako, że ostatnio profilaktycznie wymieniam po kolei wszystkie ważne czujniki znalazłem winowajcę problemu. Uszkodzony okazał się czujnik temperatury powietrza dolotowego, który w m62 znajduje się w puszce filtra powietrza. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Mam wrażenie, że silnik zaczął też płynniej pracować.
    Numer czujnika dla m62 - 13 62 1 739 510.
    Tak wyglądał dziś start zimnego silnika, po półtoratygodniowym staniu:
    http://youtu.be/lD3r_3-2Ta4
    a w inpa pokazywał się błąd ?

    kontrolka check engine się świeciła ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •