Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [mechanika] Do czego to ci... służy...

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk

    [mechanika] Do czego to ci... służy...

    Mianowice chyba odkryłem co powoduje zaświecenie się komunikatu Engine..... jak na zlocie..
    Miałem uszkodzone wężyki nr.20 i 21. Jakby dostawał lewe powietrze.. Zauważyłem również że teraz skrzynia o wiele lepiej przełącza biegi.. tylko powiedzcie mi do czego to cholerstwo służy i co to tak właściwie jest????

    http://bmwfans.info/original/E38/Lim...1/ill-11_1495/

  2. #2
    To sa weze powietrza dodatkowego. Dodatkowe powietrze jest pompowane przez tzw. odkurzacz [1] i pompowane przez zawory [na rys. nie oznaczone] do kolektorow wydechowych. Sluzy to zmniejszeniu emisji spalin przy zimnym silniku i po rozruchu. DME podaje bogatsza dawke paliwa, odkurzacz powietrze i na powierzchni katalizatora rosnie temperatura. Tylko temu to sluzy, ale sprawne musi byc. Ciesz sie ze nie masz e65 z USA. Tam to sa problemy, ale kiedys to omowimy przy %% ;D

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    hmm brzmi jak nieważna rzecz a.....

    jak wymieniłem jeden z tych wężyków który był całkowicie dziurawy to przegazowałem go kilka razy do końca skali .... i nagle tylko trach... i pojawił się ENGINE FAIL........ silnik zaczął pracować jakby na 6 garów... zaglądam pod maskę a tu drugi wąż się rozsypał... wymieniłem odpaliłem i wszystko zdaje się ok.. teraz tylko na autobahnę pod Katowicami wyskoczę i zobaczę czy wszystko gra...

    Więc z tego co moja skromna główka wydedukowała ten cały układ musi pełnić chyba jeszcze rolę jakiegoś blow off`u jak w turbo, bo skąd w tym układzie pojawia się takie ciśnienie powietrza.. no nie mam pojęcia czym to się je.. pierwszy raz się w mojej krótkiej karierze mechanika z takim układem spotkałem..

  4. #4
    A i tu jest odpowiedz. Po ostrej kicie przez zawory podcisnieniowe cofaja sie spaliny... Dlatego Twoje rurki sa wypalone. Moja propozycja - zmien wszystkie weze gumowe i rurke [18] a sprawa mocy wroci do normy. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •