Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: kolizja drogowa

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    po mojemu to jak koleś był łyknięty to ubezpieczenie nie działa.sprawa cywilna tylko.

  2. #12
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Najlepiej było by sie dogadać z włascicielem auta żeby podpisał oświadczenie i tyle.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Moja rada jest taka, żebyś udał się do prawnika. Coś mi się wydaje, że i tak nie obędzie się bez tego a on już będzie dobrze wiedział jak to załatwić. Twój ubezpieczyciel powinien Ci dobrego polecić.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  4. #14
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    po mojemu to jak koleś był łyknięty to ubezpieczenie nie działa.sprawa cywilna tylko.
    I tyle w tym temacie. Tak jak Jaro napisał.

  5. #15
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Co wy wypisujecie , w tej sytuacji jak najbardziej działa ubezpieczenie bo masz swoje auto ubezpieczone.

    Musisz mieć protokół z policji i musisz zgłosić to w ubezpieczalni ,możesz zgłosić to juz ,a ubezpieczalnia sama sobie pobierze protokół od policji.

    Do policji należy znalezienie goscia co jechał ,ponadto maja samochód sprawcy na jakim są pewnie ślady kolizji więc nie powinno być problemu u ustaleniem ,ze coś takiego miało miejsce.

    Nawet gdyby sprawca nie miał ubezpieczenia ,to i tak muszą Ci wypłacic odszkodowanie z Funduszu Gwarancyjnego bo Twoje auto jest ubezpieczone ,byłes trzeżwy itp. Teraz tylko sprawca musi się przyznać do winy ,albo musisz mu to udowodnic w sądzie ,najlepiej gdyby sie okazało ,ze był trzeżwy bo krócej będzie to trwało.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 09-02-2012 o 09:06

  6. #16
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    No to powodzenia Elvis w takiej sytuacji. Moja poprzednia dziewczyna miała taki sam przypadek i to moim autem,żadnych pieniędzy nie odzyskałem!

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    problem polega na tym że podczas przyjazdu policji podpisałem papier że kierowca był nietrzeżwy czekam obecnie na list w sprawie przesłuchania.[jestem rozczarowany praca policji , ze swoich zródeł dowiedziałem sie żę policja specjalnie opóznia przyjazd żęby sprawa sama sie uspokojiła np. żęby sie nie musieli szarpać itd]

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    gdzieś obiło mi się o uszy,ze jak sprawca wypadku ucieknie z miejsca zdarzenia to policja/sąd przyjmuje ze byl pijany. nie wiem na ile to jest prawda. To,ze kolega ma ubezpieczenie OC to w tym wypadku nic nie daje, bo ewentualne szkody sa pokrywane z OC sprawcy wypadku, a nie ofiary. Kolejna sprawa, ze polisa OC nie działa 'po pijoku' :) Świadki jakieś są? (tacy którzy rozpoznaja kierowcę). Imo ubezpieczalnia na pewno wymiga się od wyplacenia odszkodowania, pozostaje ci tylko droga sądowa i skarżyć bezpośrednio sprawcę, a to bedzie na pewno bardzo czasochlonne takze poki co najlepiej naprawic auto na wlasna rękę - oczywiscie udokumentuj wszystko na zdjeciach - uszkodzenia, a za naprawy zachowaj rachunki/faktury

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    jechałem z moim kolegą i jest moim świadkiem byłem włąsnie w ubezpieczalni i powiedzieli żęby nic narazie nie ruszać. Mendy muszą ustalić sprawce itp na moje oko naprawa pochłonie około 5tyś polskich złotych.Mam czekać na wezwanie na policje i maja mnie dalej kierować

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    5tyś? sporo,wklej jakieś fotki jak to wygląda.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •