Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Czy można odpiąć klemy podczas pracy silnika?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Czy można odpiąć klemy podczas pracy silnika?

    Jak w temacie. Niby instrukcja przed tym ostrzega ale z kolei koledzy mówią że nic sie nie stanie.

    Chciałbym odpiać klemy od akumulatora i sprawdzić miernikiem ładowanie bo uważam że mam po prostu zj***ny akumulatori dlatego czasem zanika. Dzisiaj znów nie odpaliłem auta chociaż przez większość czasu jak się jeździ ładowanie stoi powyżej 14V. Akku był nie dawno ładowany 10h na fulla...

  2. #2
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Padnie alternator nie odpinaj.


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaguar15
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    112
    BMW
    728ia e38
    Skąd
    Olsztyn
    hmmm, z tego co mi wiadomo to w prostej maszynie, czyli pojezdzie który nie posiada modułów można odpiąć akumulator, ale najpierw trzeba zrobić jakieś obciążenie dla alternatora, tj zapalić swiatła lub coś w tym stylu, bo inaczej go zepsujemy, w przypadku pojazdów z modułami, czyli e38 zalicza sie do tego odradzał bym opinanie, gdyż możemy uszkodzić któryś z nich, albo inaczej robimy to na własną odpowiedzialność. ;)

    A jezeli chodzi o twój przypadek , nie musisz odpinać klem, poprostu na podpietych klemach sprawdz miernikiem ładowanie, powinno także być te 14v. I sprawdz ładowanie w ten sposób, bez obciążenia, i z obciązeniem, i zobacz co sie bedzie działo z napięciem.
    Ostatnio edytowane przez jaguar15 ; 08-02-2012 o 16:25
    Be My Wife
    728iA e38 arktissilber metallic, e30 m-tech II m52b28tu diamantschwarz
    Cztery koła szóstka w rzędzie i polatac można wszędzie ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Ja odpinałem i nic się nie stało ale jeśli chce tylko sprawdzić ładowanie to nie musisz nic odpinać poprostu sprawdz wynik będzie prawdziwy, a może juz po akumulatorze ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Powiem Ci tak
    padł mi alternator w poprzedniej e38 730d
    przejechałem samochodem 5km, W czasi tej drogi wszystko powoli siadało: radio, ośiwtlenie, skrzynia zaczęła zamulać, aż w końcu przestała zmieniać biegi, zatrzymałem się 10m przed warsztatem :p
    Ja bym nie odłączał bo 750 jest tego znacznie więcej
    ładowanie alternatora sprawdzisz jak podniesiesz maskę i podepniesz się pod + od rozruchu i gdzieś złapiesz minus
    Włącz wszystkie odbiorniki, potem pogazuj i obserwuj co podaje
    Napisz wyniki tu i ocenimy :)
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaguar15
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    112
    BMW
    728ia e38
    Skąd
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez Saillupus Zobacz posta
    ładowanie alternatora sprawdzisz jak podniesiesz maskę i podepniesz się pod + od rozruchu i gdzieś złapiesz minus
    a nie lepiej i wygodniej przy akumulatorze, to nie ma żadnego znaczenia, ładowanie ma być takie samo. Co mialeś na myśli pisząc "+ od rozruchu"??? Chodziło o trzpień + pod maską do rozruchu awaryjnego??
    przy akumulatorze masz konkretne łądowanie jakie juz wchodzi do aku.
    Be My Wife
    728iA e38 arktissilber metallic, e30 m-tech II m52b28tu diamantschwarz
    Cztery koła szóstka w rzędzie i polatac można wszędzie ;)

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Po pierwsze to akumulator masz jeden czy 2?
    Po drugie, skoro aku pada, sprawdzałeś pobór prądu po uśpieniu auta? U mojego szefa telefon powodował pobór na poziomie 0,3A, po odłączeniu bezpiecznika, wartość ta spadła do prawidłowych 0,05A
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Nie ma potrzeby odpinania akumulatora,najpierw sprawdź jakie napięcie posiada sam akumulator czyli na wyłączonym silniku...powinno być w granicach 12V a potem odpal auto i sprawdź jakie jest napięcie...powinno być w granicach 14V a po włączeniu świateł i innych pierdół nie powinno spaść poniżej 13V a już napewno poniżej 12V...powninno trzymać sie najniżej około 13V a nawet więcej.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No to tak się trzyma, wg wskazań testu 9 przy -20 zimny na wielu odbiornikach (grzanie foteli itp) podczas jazdy po odjęciu całkiem gazu potrafi sobie spaść na 1sekunde np do 12,7 i zaraz wzrasta do 14.2, jesli spada na dłużej to tak do 13,5-13,7.

    Nie sprawdzałem jeszcze miernikiem. Akumulator jest obsługowy ale z 2009 roku, kupiłem w tym roku używkę. Pomyślałem że może akumulator ma coś nie tak i zjada mi napięcie kiedy jest wpięty w obwód. Stąd pomysł odłączenia.

    Sprawdzę jeszcze po uśpieniu co się dzieje.

    Stary akumulator z 2006 sprzedałem kumplowi za 50zł. Nie trzymał w ogóle napięcia. Oryginał BMW. Zrobił jakąś płukankę ołowiową czy jakoś tak, odsiarczanie i ponoć śmiga jak nowy :D Chyba go wezmę spowrotem :P

  10. #10
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A masz w ogóle woltomierz i amperomierz ??
    czy to znowu takie teoretyczne gadanie ??
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •