Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Bmw f650 gs

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Bmw f650 gs

    Bardzo konkretnie wpadło mi to w oko, co prawda jeżdżę teraz szczęśliwie Kawasaki KLE500 ale to ze względu na to że jest bardzo fajnym wygodnym miejskim endurakiem za śmieszne pieniądze.

    Docelowo chcę jednak tą beemkę wiem że jeden z naszych kolegów z forum nią śmiga ale nie pamiętam który, może ktoś jeszcze miał z nią styczność i się wypowie? :)

    Dział odpowiedni więc można paplać :P

    źródło: http://otomoto.pl/bmw-gs-f650-gs-abs...-M2723946.html


    A takie to moje obecnie: http://otomoto.pl/kawasaki-kle-500-o...-M2972886.html

  2. #2
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    To chyba o mnie chodzi. Mogę polecić motorek jako turystyka, z endurkiem ma troszkę mniej wspólnego ale na leśne ścieżki i szutry górskie jak najbardziej się nada. Dość cieżki sprzęt cos ponad 200kg umiarkowane spalanie do 5l na 100. Łatwy w prowadzeniu i bezawaryjny - jest jeden cylinder więc czuć drgania i do 3000/obrotów drgania są duże, trzeba go kręcić ponad. Moge polecić jako sprzęt na miasto, ciekawa stylistyka znacznie bardziej ciekawa jak u konkurencji z tych lat i dobra cena. Jeżeli myślisz o wypadach dalekich to znam osoby które na nim śmigają ale znacznie bardziej polecałbym jego starszego brata z silnikiem boksera - spalanie takie samo a mocy znacznie więcej i inna kultura pracy.

    Ogólnie dobre osiągi dobra cena zakupu, łatwy i przyjemny. Jeżeli coś w terenik chcesz polatać lub planujesz wycieczkę na stepy akermańskie to poszukaj wersji dakar - wyżej zawieszona , inny wydech. Nie polecam wersji cs gdzie przednie koło jak i tylne ma 17 cali. Moto ma mieć przód 19 a tył 17 bo po lesie nie polatasz.

    Jak German to Anna.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No własnie Ciebie miałem na myśli :)
    5l/100 to bardzo mało. Moje KLE pali 8-10l w mieście no ale kręci się też do 12-13tys tys. bez oporów :D Tyle że u mnie są gaźniki których nienawidzę a u Ciebie wtrysk.

    Waga tych obu motocykli jest praktycznie taka sama tyle że BMW ma jeszcze nieco lepiej ułożony środek ciężkości (takie moje subiektywne odczucie choć np. Transalp to w ogóle leży w ręku jak rower). Ja (w porywach 60kg :D ) objeżdżam KLE nawet w korkach i zakrętach na kole tak jest świetnie zestrojony na miasto, choć przy przesiadce z 130kg DT miałem pewne obawy co do jego masy :)

    Niestety KLE nie nadaje się w ogóle w teren :( Chodzi sobie jak chce i jest nieco za sztywne.

    Właśnie na Dakara zapoluje mam nadzieje już po tym sezonie.

    Powiedz jak długo już tą beem śmigasz (km)? Co było w tym czasie zrobione?

    Gdybyś ją sprzedawał to ile byś wycenił? Jaki masz rocznik? Bokser fajny ale trochę za duży i za drogi.
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 08-02-2012 o 12:53

  4. #4
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Kolego ja mam model z pierwszej serii od 1993-2001 na dwóch gaźnikach mikuni - nie ma z nimi najmniejszego problemu. Ty celujesz widzę w wersje po 2001 na wtrysku tu się nie wypowiem. Motorek jest raczej dla osób 175 + no a z wagą 60kg :p Ja waże ponad 90 przy 176cm i wąski nie jestem, jak miałem kepę w lesie łatwo podnieść motorku nie było. Waga z paliwem ponad 200kg i wysoko środek cieżkości. Motorek mam 4-5 lat, żadnej nawet najmniejszej awarii i z racji tego nie zmieniam go na nowszy, no chyba że na boksera ale to nie jest takie pilne. Części są tanie dobra dostępność, motor prosty do obadania podczas zakupu ( nie da się nic w nim ukryć i kupić miny )
    A i ważna rzecz - jak latasz z plecakiem to będzie jej bardzo wygodnie. Moja żona zawsze zadowolona wygodna pozycja i dobra amoryzacja ( masz pokrętło do ustawiania twardości zawieszenia z tyłu. Ogólnie motor super ale o enduro zapomnij raczej funduro nawet w wersji dakar !!

    Jak German to Anna.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    To ten przed 2001 to nie nazywa się GS ;) tylko F650.

    Waga to nie problem swoja podnoszę spokojnie. 185 wzrostu moze dlatego.

    Chodziło mi bardziej o to jak się w terenie zachowuje. No trudno i tak głownie do miasta go chce. Ale zaskoczyłeś mnie że Ci ta stara Fka tak mało pali. Jesli tak to zastanowię się czy jej nie wziąc bo podobnie chodzą - chociaż wyglądem trochę mnie odstrasza :/

  6. #6
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    W dowodzie mam wpisane bmwf650gs jest jeszcze wersja ST z mniejszym kołem przednim no i dakar. Wygląd nie ma wcale odstraszający - pewnie mówisz o przeniej lampie ciosanej siekierą. :p Jak ktoś chce kupić moto dla wygladu i na miasto to najbardziej wersja CS na pasku wygląd ma kosmiczny. Co do spalania to jest ono realne i nie chce więcej palić- tu silnik kręcisz do 8tyś max a nie jak u ciebie do 13tu. Co ciekawe większy brat z silnikiem boksera o pojemnosci ponad 1l pali nie wiele więcej i tu jest dopiero zagwostka ::

    Jak German to Anna.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    http://moto.allegro.pl/bmw-f650-f-65...107969798.html

    ta mi sie spodobala :) na forach pisza o KLE500 ze kwestia regulacji gaznikow ale ja ze swoimi robilem juz wszystko i mimo to po miescie pali nawet wiecej niz 10l/100 :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •