Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Jak sprawdzić czy pompa oleju się nie odkręca w M60B40 bez otwierania miski olejowej?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Jak sprawdzić czy pompa oleju się nie odkręca w M60B40 bez otwierania miski olejowej?

    Jak sprawdzić czy pompa oleju się nie odkręca w M60 bez otwierania miski olejowej? (słyszałem o przypadkach wykręcających się śrub czy to prawda?)
    Czy jest taka możliwość?
    Jaki są objawy gdyby coś się tam odkręcało?

    tak do głowy mi przyszło że moze gdyby śruba jakaś leżała wewnatrz miski olejowej to można magnesem od zewnatrz przyłożyć i zobaczyc czy cos tam nie szura czy stuka?

    Tak naprawde to sie zastanawiam czy jest sens rozbierac skoro może w srodku wszystko bedzie ok?
    może istnieją jakies objawy które wskazywały by na to ze cos sie tam moze psuc odkręcąc?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    ja nie miałem żadnych objawów w swojej e38 m60b40 94r,ja pierwszy tam zaglądnąłem od nowości auta i jedna śruba leżała w misce i trzy na pompie były poluzowane,ściągaj miseczkę to chwila roboty a będziesz miał pewność,ja miałem kupioną uszczelkę w serwisie pod miskę ale nawet jej nie użyłem bo oryginalna wygladała jak nowa i trzyma nadal super,najlepiej to zrobić przy najbliższej zmianie oleju, ja w swojej misce znalazłem jeszcze kawałki jakiegoś plastykowego pierścienia który ponoc ma tłumic jakieś drgania czy hałasy na wałku przy zębatce ale i bez niego jest wszystko ok, sruby można wkręcić na klej do gwintów ale przy zwykłym dokręceniu myślę że starczy na lata,,,.
    sławomir

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar G-R-Z-E-Ś
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    171
    BMW
    E38 740IA
    Skąd
    Kraków
    Tak jak kolega pisze ! To jest bolączka silników M60/62 . Jeśli nikt nie sprawdzał przed tobą pompy oleju , to ty sprawdź będziesz miał pewność , uszczelka dużo nie kosztuje i roboty przy tym nie ma za wiele ! U siebie też znalazłem jedną śrubę od pompy w misce a resztę miałem poluzowaną . Czy jest jakiś inny sposób na sprawdzenie czy pompa się odkręca tego nie wiem i nie słyszałem nic na ten temat .
    Było E30 325 , E32 730 V8 , E30 325 MT I , E34 540 :)

    Jest E38 740IA

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    W żaden inny sposób inie sprawdzisz...no chyba,że masz rentgena w oczach.Ja u siebie odkręciłem ale jednak był ktoś przede mną i dokręcił pompę...uszczelkę kup nową oryginalną...przynajmniej ja tak zrobilem.Tej starej nie zakladaj ponownie nawet jak będzie w idealnym stanie bo po jakimś czasie może zacząć przepuszczać.Do dokręcenia śrub o ile będziesz musiał je dokręcić kup klej Loctite do śrub i daj dosłownie po dwie krople na śrubę...bo potem może być ogromny problem z odkręceniem w razie potrzeby.Powodzenia.
    Cytat Zamieszczone przez hektorek106 Zobacz posta
    ,ja miałem kupioną uszczelkę w serwisie pod miskę ale nawet jej nie użyłem bo oryginalna wygladała jak nowa i trzyma nadal super
    Eee tam...trzeba było już założyć nówkę...a co z tą nową,będzie leżeć na półce?Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  5. #5
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez Seba665 Zobacz posta
    Jak sprawdzić czy pompa oleju się nie odkręca w M60 bez otwierania miski olejowej?
    Czasem pomaga szklana kula, ale moja akurat jest w serwisie :)
    Gra muzyka

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Seba665 Zobacz posta
    Jak sprawdzić czy pompa oleju się nie odkręca w M60
    Czasem mogą pojawić sie objawy w postaci dluższego świecenia kontrolki ciśnienia po odpaleniu lub pojawiania sie komunikatu o niskim ciśnieniu oleju w silniku...ale to pewnie wtedy gdy pompa jest już bardzo poluzowana.Lepiej odkręcić miskę i sprawdzić zanim coś zacznie się dziać...to naprawdę nie jest tak dużo pracy a bedziesz miał pewnośc i spokojne noce:D Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Warto też sprawdzić czy zawór w obudowie filtra oleju jest cały . U mnie był złamany trzpień, który ma go wciskać i blokować odpływ oleju z obudowy do miski po włożeniu filtra przez co na wolnych obrotach po zagrzaniu czasem potrafiło mrugnąć ciśnienie oleju . Olej spływa rurką nr12 do miski po wyjęciu filtra z obudowy http://realoem.com/bmw/showparts.do?...90&hg=11&fg=30 Na szczęście wyszło to zaraz po kupnie gdy zmieniałem olej i szybko naprawiłem awarię.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    Czy może cie koledzy podpowiedzieć mi które to śruby się odkręcaja? Czytałem że nieraz potrafią one być w jakis sposób uszkodzone. Przed otwarciem miski olejowej chcialbym na zapas sie zaopatrzyc w śruby gdyby z tamtymi coś było nie tak.
    Link do pompy olejowej http://www.realoem.com/bmw/showparts...33&hg=11&fg=30

    Prosze o wskazanie ktore śróby części mogą być mi potrzebne jak by co.

    Aha i jakie rozmiary kluczy bede potrzebował do dokrecania śrób w pompie?
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 14-02-2012 o 20:46

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Jak bardzo się uprzesz to możesz zrobić inspekcje pompy endoskopem:) ale to sztuka dla sztuki. Nawet jak zrzucisz michę i nie będzie luźnych śrub to i tak powinieneś ustawić naciąg łańcucha wiec koszt nowej uszczelki nigdy nie idzie na marne. W linku te śruby nie są wyróżnione. Kup też śruby od michy.
    Ostatnio edytowane przez x-factor ; 14-02-2012 o 21:43

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    dam rade ten naciąg ustawić? Jakie są wytyczne tzn jaki ma mieć luz?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •