Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Umarła :(

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar koziol_87
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    20
    BMW
    E32
    Skąd
    Malbork

    Umarła :(

    Ratunku!!! autko mi umarło :(

    sytuacja wygląda bardzo nieciekawie jechałem swoim e32 730 m30b30 do UK po drodze w trakcie postojów zaczęła mi szwankować a mianowicie po zgaszeniu były problemy z odpaleniem musiałem wachlować kluczem 0-zapłon i tak kilka trazy dopiero wtedy odpalał. jak już dojechałem i zgasiłem to następnego dnia zupełny trup jakby isjry albo beny nie było rozruchem kręcił. zacząłem od oczywistych rzeczy czyli pompa, nie miała plusa wiec pewnie bezpiecznik, nici przekażnik i bezpiecznik ok a mimo to plusa nie ma, kabel przetarty pewnie więc podpiąłem z kuzynem na krótko pompuje jak głupia i ciśnienie też nabija a mimo to po podpięciu na krótko pompy i kręceniu nie chce odpalić wieć idąc za ciosem co może odcinać i pompe i iskre to nieoryginalny alarm wymontowałem kupiłem nowy na nowo podłączyłem też lipa :( w między czasie rozwaliło mi cele w aku więc wymieniłem na nowy potem znalazłem pełny schemat instalacji elektr bo to ewidentnie elektronika razem z kumplem przeanalizowaniśmy i lipa posprawdzaliśmy wszystkie ważne i związana z tematem przekażniki ale wszystkie klikają włącznie z tymi dwoma odpowiedzialnymi bezpośrednio za zapinanie pompy paliwa i tym białym przy kompie który zapina instalacje zapłonową i daje sygnał na w/w przekażniki od pompy wszystko wydaje się oki a i tak nie chce zaturlać no już cholera mnie bierze mam doła bo autko mi się marnuje i nie wiem co z tym zrobić :( i tak już 2 mies samochód stoi ech... znalazłem też coś o czujniku wału ale nie mam zamiennika ani nikogo znajonego tutaj w UK który mógłby posłużyć mi dobrą radą lub pomocą i nie wiem w jaki sposób możnaby to sprawdzić beż podmiany na inny. sam komp raczej wykluczam bo daje sygnał i napięcie na ten przekażnik za kompem. co mogłbym jeszcze sprawdzić? niestety nie mam tutaj zbyt wielu narzędzi a jak mam zapłacić jakiemuś angielskiemu paprakowi to mnie kreww zalewa!! :( dodam że przeszykałem wszystkie wątki i różne fora posprawdzałem sugerowane rzeczy i dlatego zdecydowałem się wstawić nowy wątek, nie dlatego że nie chce mi się szukać. będę cieszył się z każdego pomysłu z każdej podpowiedzi bo mi szczerze mówiąc skończyły się pomysły :(

    z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    sprawdz czy jest iskra na swiecech czy sa mokre czy suche zacznijmy od tego

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar koziol_87
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    20
    BMW
    E32
    Skąd
    Malbork
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw Zobacz posta
    sprawdz czy jest iskra na swiecech czy sa mokre czy suche zacznijmy od tego
    okej ale czy jest możliwe żeby świece aż tak zwingotniały podczas podróży z ciepłym silnikiem gdzie pogoda była idealna sucho i słońce a nigdy wcześniej nic takiego się nie zdażyło. sugerowałem się tym właśnie dlatego stwierdziłem że to raczej nie będzie wina świec, mają tylko jakieś 3tys km.

    tak czy siak sprawdzę dzięki

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, tu chodzi, czy świece są mokre, czyli zalewane przez paliwo, a nie wilgoć :) Tak jak kolega napisał, czy jest iskra. Jeżeli będzie to szukamy paliwa, po kolei i bez nerwów. Możesz sprawdzić na wtyczce od pompy czy jest napięcie itd. Jak zwykle będzie to jakaś elektryczna pierdoła.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Tak czy siak miałeś szczęście, że dojechałeś. Czujnik położenia wału robi czasem dziwne rzeczy. Nie jestem pewien czy jak ten czujnik pada czy nie odcina przypadkiem paliwa. Mechanik mi kiedyś mówił, że te czujniki to takie ustrojstwo, że będzie pokazywał komputer błąd czujnika a on będzie dalej dział. Aż któregoś dnia padnie i wtedy nie odpalę auta. Podobnie robi czujnik położenia wałków rozrządu.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar koziol_87
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    20
    BMW
    E32
    Skąd
    Malbork
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek7er Zobacz posta
    Tak czy siak miałeś szczęście, że dojechałeś. Czujnik położenia wału robi czasem dziwne rzeczy. Nie jestem pewien czy jak ten czujnik pada czy nie odcina przypadkiem paliwa. Mechanik mi kiedyś mówił, że te czujniki to takie ustrojstwo, że będzie pokazywał komputer błąd czujnika a on będzie dalej dział. Aż któregoś dnia padnie i wtedy nie odpalę auta. Podobnie robi czujnik położenia wałków rozrządu.
    no właśnie w tym problem że napięcia na kości od pompy nie ma i jak na krótko podpiąłem i kręciłem to też nie zapalił jakby jeszcze iskry nie było ale fakt musze sprawdzić teświeczki najpierw. dziękuje za sugestie

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    16
    BMW
    E-32 730v8
    Skąd
    Wałbrzych
    Witaj według mnie to czujnik położenia wałka rozrządu albo wałka korbowego ,bo jak są uwalone ponoc (tak mówił mi koleżka również maniak BMW) odcinają iskre jeden albo drugi.Ja miałem taka sama sytuacje też były problemy z odpaleniem a pózniej już gasła ,aż całkowicie kaput .Wymieniłem obydwa czujniki i auto chodzi z tym że miałem dwa walka rozrządu z allegro i okazały sie bezużyteczne ,dopiero znakom mechanik wyczarował odpowiednie .Powodzenia
    Było e30 323i,e30 320i,e36 328iA,e34 520 jest e32 730iA

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Myślę ,że Ci padł czujnik położenia wału ,miałem podobnie ,podjechałem pod dom i potem nie odpaliłem. Czujnik sam wymieniłem. :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Też stawiam na czujnik wału.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Sprawdź ten czujnik położenia wału, opisana usterka pasuje do jego uszkodzenia..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •