Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Katalizator

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    Katalizator

    Witam czy zna ktoś konstrukcję wewnętrzną katalizatora takiego jak na tej aukcji
    http://moto.allegro.pl/oryg-kataliza...043664536.html

    czy wewnątrz jest pojedynczy element ceramiczny czy składa sie np z dwóch lub trzech osobnych krążków?

    Może ma ktoś zdjęcie jak wygląda wewnątrz?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    w moim bmw e38 740ia 94r były 2 katy oryginalne ale większe niż w tej 4,4 z allegro, miały 2 siatki z przodu i z tyłu, średnica 11cm a długość ok 50cm, te z allegro to chyba wersja z 4 katami które są mniejsze,
    sławomir

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Ja mam 730 i raczej takie same katy jak te z allegro i oczywiście 2szt, to zdjęcie jest tylko poglądowe, ale chodzi mi o to jak są zbudowane wewnątrz. Czyli z dwóch siatek wewnątrz + pewnie jakaś otulina w około siatki?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Ja mam gdzies zdjecie jak w srodku wyglada.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  5. #5
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Otulina chyba azbestowa i dalej już tylko blacha jest. Ewentualnie na brzegach z obu stron jest jeszcze metalowa siatka coś jak do mycia naczyń :-)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Lockbud ja w m60b30 co prawda w e34 ale tez z 94r. miałem tez coś podobnego niż te w linku co wkleiłeś, jednak delikatnie inne są katy dla m60b40 m60b30 i dla m62tu.. te z e34 miały 4 plastry osadzone na stalowej siatce obudowa miała podwójne ścianki... jeden mi dzwonił i miałem 4 kilo tej ceramiki po ich wybiciu... wytłukłem oczywiście oba i bardzo tego potem żałowałem... zamiast dokupić jeden sprawny musiałem szukać dwóch ..

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Problem jest taki że kupiłerm z pół roku temu cały wydech z kolektorami w naprawde ładnym stanie, niestety przy tych mrozach przez kilka chwil zanim się trochę nagrzeje lekko dzwonią katy, oby dwa, potem jest ok i w lato zero problemu. Pomyślałem że gdybym znał bydowę mógłbym je gdzieś zagnieść, lub przewiercić i jakąś śrubą docisnąć luźny element :) dla tego zdjęcie wiele by mi powiedziało, ewentualnie dokładne info? Czy to wogóle ma sens robić?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Wątpię ja miałem to samo tylko ze dzwonił jeden i przy obciążeniu np ruszaniu ostrzejszym było dzyń dzyń dzyń i spokój.. jak już pisałem ścianka jest podwójna od puszki a plastrów morze byc aż 4ry w odstępach od siebie u mnie akurat dzwonił plaster położony w środku wiedz bez uszkadzania zewnętrznej części nie było nic widać ani luźna cześć nie chciała wypaść... może jak mrozy puszczą spróbuj zdemontować i potrząść a coś wypadnie ...ale wątpię bo juz dawno bys miał ten kawałek w końcowym tłumiku ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •