Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [e38] Czy zamek w klapie otwiera centralny ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 728i '99
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle

    [e38] Czy zamek w klapie otwiera centralny ?

    Witam, ostatnio miałem ciekawą przygodę, moja e38 od kupna nie ma zamka w drzwiach kierowcy, wszystkie cztery klamki są "czyste", kluczyk się zamroził i prawdopodobnie rozkodował, męczyłem się pół dnia bo mam butlę z tyłu i .... skończyło się na wyciąganiu butli i wsadzaniu syna sąsiadki przez otwór na narty!! Pytanie do Was, czy da rade kluczykiem otworzyć centralny przez wkładkę w klapie? Ewentualnie czy da radę dorobić wkładkę do kluczyka i zainstalować ją w "fabryczne" miejsce? Bo chyba KAŻDA e38 miała zamek w drzwiach kierowcy?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Szyszon Zobacz posta
    Ewentualnie czy da radę dorobić wkładkę do kluczyka i zainstalować ją w "fabryczne" miejsce? Bo chyba KAŻDA e38 miała zamek w drzwiach kierowcy?
    Jak najbardziej. Możesz użyć jakiejś używanej wkładki i razem ze swoim kluczykiem zanieść do ślusarza. Dorobi Ci wkładkę pod kluczyk

    W E38 nie ma takiej możliwości jak w E36, że otwierając bagażnik odryglowujesz całe auto
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jak najbardziej. Możesz użyć jakiejś używanej wkładki i razem ze swoim kluczykiem zanieść do ślusarza. Dorobi Ci wkładkę pod kluczyk

    W E38 nie ma takiej możliwości jak w E36, że otwierając bagażnik odryglowujesz całe auto
    U mnie po przekręceniu zamka w klapie bagażnika odryglowuje się całe auto, wszystkie drzwi.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    53
    BMW
    E38 728
    Skąd
    WM
    a u mnie ani u kierowcy ani w bagazniku nawet nie moge przekrecic kluczyka ;) zastanawiam sie czy moze przez mroz czy cos jest nie tak ...

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez Szyszon Zobacz posta
    Witam, ostatnio miałem ciekawą przygodę, moja e38 od kupna nie ma zamka w drzwiach kierowcy...
    Ja też nie mam zamka na kluczyk w drzwiach kierowcy (w drzwiach kierowcy mam angielską klamkę bez dziurki).
    Czy można dorobić zamek na kluczyk w takiej klamce bez potrzeby jej wymiany?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 728i '99
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Ja też nie mam zamka na kluczyk w drzwiach kierowcy (w drzwiach kierowcy mam angielską klamkę bez dziurki).
    Czy można dorobić zamek na kluczyk w takiej klamce bez potrzeby jej wymiany?
    Wolałbym kupić europę klamkę, polakierować i dorobić wkładkę... koszt pewnie nie mały wyjdzie, ale będzie jak powinno być, ALE!!, jeśli tylko da radę zrobić odryglowanie całego centralnego z bagażnika to by mi w zupełności wystarczyło. Przez rok od kupna problemu nie było, dopiero w mrozach wyszły krzaki. Jutro rozbiorę tapicerkę bagażnika i zobaczę zamek, wyczytałem gdzieś na forum, że ludzie mieli poprzecierane/odpięte kable od centralnego.


    galik23
    Jak od dłuższego czasu nie możesz przekręcić klucza w zamku to rozbiórka i czyszczenie, ewentualnie wd40 (tak reanimowałem zamek w klapie e39). Jak masz to tylko teraz to zamarznięty.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    53
    BMW
    E38 728
    Skąd
    WM
    powiem szczerze ze nie wiem czy tylko teraz bo samochod mam od listopada. zainteresowałem sie zamkiem bo ostatnio podupadł troszke aku i sprawdzilem zamki w razie gdyby calkiem sie rozladowal. sprawdze samym wd40.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •