Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Nie odpala

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja

    Nie odpala

    Panowie proszę o szybką odpowiedz na moj problem. Dziś rano moje e38 2.8 nie odpaliło tzn. za pierwszym razem normalnie jak zawsze odpaliła ale po chwili zdechła. Silnik stawia opór wręcz dostaje lewych obrotów. Szwagier mechanik podpowiedział że to może być łańcuch że napinacze są pchane cisnieniem oleju i mógł przez to przeskoczyc. Pomóżcie z góry dziękuje.
    Ostatnio edytowane przez Greg38 ; 05-02-2012 o 12:37
    BMW - radość z jazdy!

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Z Twojego opisu nic się nie da wywnioskować. Opisz dokładnie co się dzieje.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Zablokowało silnik więc trzeba przynajmniej zrzucić pokrywę zaworów i zobaczyć co jest nie tak .

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Już wszystko się wyjaśniło. Padł aku a w dodatku uwalił się czujnik poziomu wału i dlatego był problem z uruchomieniem silnika. Nowy akumulator i wymiana czujnika wszystko naprawi.
    BMW - radość z jazdy!

  5. #5
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Silnik stawia opór wręcz dostaje lewych obrotów.

    - po tym opisie też bym wnioskował, że coś zablokowało silnik - a nie, że padł Ci akumulator heheheheheh
    ale z podstawówki pamiętam takie stwierdzenie - Co poeta miał na myśli pisząc ... ? :p

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Fakt dziś na chłodno po zejsciu nerwów sam przyznaje że troche dziwnie napisałem. Przyznam bez bicia że pierwszy raz miałem taki przypadek: Silnik odpalił normalnie po czym po chwili zgasł, próba kolejnego odpalenia kończyła się dziwnym blokowaniem zapłonu. Spróbowałem odpalić na zaciąg i zaskoczył, chodził ładnie jak zawsze równo i bez żadnych kłopotów zaś parer minut później zapaliły się wszystkie kontrolki ładowania,ABS, poduszki i cała reszta. Zgasiłem silnik i już bylo po aku. Okazało się że dostał zwarcia na jednej celi( 5lat użytkowania aku). Ale to nie wszystko po zmianie na nowe aku brakło mocy, dusił się i miał problem z rozpędzeniem. Podpiełem pod kompa i wyszło że padł czujnik położenia wału. Dziś idzie do wymiany:)
    BMW - radość z jazdy!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    I znów lipa, brak słów po wymianie tego czujnika i wykasowania błedów niby się polepszyło ale nie na długo. Jest problem z odpaleniem, wcześniej odpalał na tzw. dotyk a teraz muszę go kręcić kilka razy i dość długo żeby zaskoczył w dodatku podczas kręcenia strasznie czuć benzyną jakby go zalewało. Pomóżcie bo u mnie są sami magicy od elektryki.
    BMW - radość z jazdy!

  8. #8
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Pisz do Bossa, umów się, może Ci pomoże.
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •