Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] Test 7 - jaka ma być w końcu temp. ????

  1. #1
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki

    [mechanika] Test 7 - jaka ma być w końcu temp. ????

    Ostatnio włączyłem ten nieszczęsny test 07. I co się okazało. W chlodny dzień - ok12-14stopni. wskazuje mi cały czas temp. w granicach 106-110 stopni. Dodatkowo przy właczonym wentylatorze delikatnie trzepie mi autem :( . Obroty silnika nie spadają jakość znacznie a jednak autem delikatnie zaczyna trzepać.
    Czy mam się przymierzać do wymiany visko? Dodam też że nie działa mi 1 i chyba 2 bieg w wentylatorze klimy. Ale czytałem że temp. do 112 stopni jest dobrą temp. dla M62
    Jak to panowie w końcu kurrr jest?
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    no ja wymieniłem.... visko pompę wody termostat.... !!! wymyłem chłodnicę!!!!! i mam temp. max 96C.. nie wiem jak z klimą jeszcze nie sprawdzałem, a też mam uszkodzony rezystor klimy..

  3. #3
    7ka
    Gość
    hm...ja nie wiem jak sprawdyic temp...(na zlocie zapomnialem zapytac grega)

    ostatnio slyszalem zye przy przebiegu 250/300 tys powinno sie chlodnice zmienic...hm...musze sie powoli rozgladac bo mam juz okolo 240... a nie chce niespodzianki na drodze..

    wie ktos ile taka ori chlodnica do 730d kosztuje? do silnika 193km..

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    EVAN - wszystko jest w normie - u mnie identycznie.

    W M60 temperatura byla nizsza - a w M62 tak dochodzi - dawalem kiedys nawet linka do takiego artykulu - nie martw sie - tak ma byc.


    sebek

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    To mnie Sebek uspokoiłeś. Czytałem własnie tego Twojego linka. A ja mam nową chłodnicę i wyczyściłem sobie cały ten syf między chłodnicami. Ale jak chłopaki mówili o swoich temperaturach-międzyinnymi Kronos :D to zacząłem się zastanawiać czy coś kurde przypadkiem jest nie tak.
    Ale i tak musze się zająć tym wentylatorem od klimy.
    Dzięki ;)
    7ka ja coś dawałem ok 450-500pln za chłodnicę
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    7ka jak chlodnica to tylko behr (byly orginalnie montowane do bmw) ja za moja dalem 560 zl. ale ja mam benzyne a nie wiem czy do diesla nie bedzie drozsza

  7. #7
    7ka
    Gość
    dokladnie....inna jest do 730d ...a nie wiem czy tez inna jest do 184km i inna 193km... ale mam nadzieje ze tego sie tutaj dowiem ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hrabia81
    7ka jak chlodnica to tylko behr (byly orginalnie montowane do bmw) ja za moja dalem 560 zl. ale ja mam benzyne a nie wiem czy do diesla nie bedzie drozsza
    Ja też jakieś miesiąc temu wymieniałem chłodnicę w swoim aucie. W poprzedniej było pęknięcie na spawie zaraz przy małym wężyku idącego do zbiorniczka wyrównawczego. Ktoś wcześniej robił jakieś sztukowanie z modeliną. Choć chłodzenie było cacy martwiłem się, że jak przyjdą upały i zwiększy się ciśnienie w układzie to mi tą prowizorkę szlag trafi i zostanę unieruchomiony na drodze (zbliżał się zlot i wolałem nie ryzykować a nic mnie tak nie wk.....wia jak jakieś prowizorki). W autoryzowanym serwisie chłodnica ori kosztowała 1600 PLN. Trochę drogo, więc poszedłem do INTERCARSU i chciałem kupić zamiennik. Tam zdecydowanie polecono mi chłodnicę BEHR'a. Koszt 840 ale musiałbym miesiąc czekać (rozwalił mnie ten czas oczekiwania jakbym był w kraju III świata). Wróciłem więc do "BAVARII" trochę jeszcze się potargowałem i zamówiłem chłodnicę. Chłodnica była do odbioru po 3 dniach. Okazało się, że była to chłodnica BEHR'a tyle tylko, że z znaczkiem BMW. I za to się buli jak za zboże. Pozytyw, że okres oczekiwania zadawalający. A i jeszcze jedno nawiązując do krajów III świata. Chłodnica producenta niemieckiego a przyszła z Afryki (Made in RPA tak było na pudełku).
    TYLKO BMW 7

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    dokladnie....inna jest do 730d ...a nie wiem czy tez inna jest do 184km i inna 193km... ale mam nadzieje ze tego sie tutaj dowiem ;)
    Krzysiek jakbyś podał mi na priv ostatnie 7 znaków z VIN-u z twojego samochodu to w poniedziałek powiedziałbym Ci jaki koszt za chłodnicę w autoryzowanym no i nr katalogowy tej chłodnicy.
    TYLKO BMW 7

  10. #10
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Grzechu
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    dokladnie....inna jest do 730d ...a nie wiem czy tez inna jest do 184km i inna 193km... ale mam nadzieje ze tego sie tutaj dowiem ;)
    Krzysiek jakbyś podał mi na priv ostatnie 7 znaków z VIN-u z twojego samochodu to w poniedziałek powiedziałbym Ci jaki koszt za chłodnicę w autoryzowanym no i nr katalogowy tej chłodnicy.
    jasne DN51966

    mi sie nie pali bo nic sie nie dzieje ale lubie miec zapas i jezdzic bez problemow..wiec z czasem bede musial powoli robic takie wymiany...auto ma juz swoje latka i przebieg... :/ ale czuje ze dlugo jeszcze nim pojezdze wiec... ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •