Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Witam wszystkich, przybywam z ważnym pytaniem!!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    5
    BMW
    bmw 7 F01
    Skąd
    Garwolin

    Exclamation Witam wszystkich, przybywam z ważnym pytaniem!!

    Witam wszystkich forumowiczów, przybywam tylko z pytaniem na które chciałbym uzyskać odpowiedź do dzisiaj góra 9-10 rano. Prowadzę pomoc drogową, mam wezwanie do BMW 7 F01, klient twierdzi, iż samochód nie chce zapalić ani skrzynia automatyczna nie chce wyrzucić na luz przed odpaleniem silnika. Jeżeli uruchomienie nie powiedzie mi się, istnieje jakiś sposób (ukryta linka etc) aby awaryjnie zrzucić auto na luz? Chciałbym bez szarpania wprowadzić auto na lawetę. Będę bardzo wdzięczny za pomoc, mam nadzieję że zrozumiała jest moja prośba. Pozdrawiam! :)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Auto dlatego nie zapala że nie ma luzu ;)

    Ktoś życzliwy mógłby podpiąć ją pod INPE i skasować błędy, ew. wrzucić luz programem. Poza tym jedynie garstka osób ma interfejs do nowej F01. Znam jedną lub dwie (Greg?) :)

    Nie jestem pewien ale wybierak w tym aucie jest raczej 100% elektroniczny zapewne linek żadnych nie ma.

    wejdź na realoem.com znajdź model i oblukaj sobie skrzynie i inne rzeczy.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    5
    BMW
    bmw 7 F01
    Skąd
    Garwolin
    Ale auto powinno zapalić na P, tak jak do tej pory. A że od mrozów, jakie mamy zamarzło nasze tanie paliwo, już nie bardzo chce. Pewnie w filtrze. :)

    Znalazłem instrukcję w języku angielskim. Aby odblokować skrzynię biegów (tj. wyrzucić na luz) należy z bagaznika wyciągnąć "kluczyk", otworzyć przed gałką zmiany biegów schoweczek na kubki, wyciągnąć go, potem gumkę pod tym, następnie gumkę osłaniającą wejście na ten kluczyk i włożyć ten klucz, wcisnąć go i przekręcić o 180 stopni w prawo. Wtedy (P)arking już zostanie zrzucony.

    Podobnym urządzeniem zrzucamy ręczny hamulec, w bagażniku. Po odkręceniu plastiku pod wykładziną bagażnika mamy dwie śrubki, które odkręcamy tym "kluczykiem", nastepnie po lewej stronie bliżej tylnej kanapy będzie takie oczko, które wyciągamy do siebie, aż poczujemy, że ręczny został zwolniony.

    (P)arking.


    Ręczny.



    Pozdrawiam. :)

    Mogę podać Wam instrukcję, to sobie gdzieś wrzucicie. :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Myslalem ze zostało na D hihi :) to super ale chyba należy zmienic dział. Powodzenia z Fką!

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    5
    BMW
    bmw 7 F01
    Skąd
    Garwolin
    To wrzućcie sobie to gdzie chcecie, ja już się nie zagłębiam- poza tym nie mam chyba dostępu do reszty tematów. :-) Dołączyłem do forum tylko dlatego, ze potrzebowałem pomocy na jeden dzień. Póki co nie zanosi się, bym poruszał się na codzień takim sprzętem. :) Pozdrawiam, do zobaczenia może kiedyś.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    jesli nie odpala po wciśnięciu hamulca to może uszkodził się jeden z dwóch czujników wciśnięcia hamulca .

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    ale bajer :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    5
    BMW
    bmw 7 F01
    Skąd
    Garwolin
    Rozrusznik kręci, wszystko byłoby okej, gdyby nie kisiel który zrobił się w filtrze paliwa z ropy, jaką sprzedają na naszych stacjach. Już chyba 20 wyjazd do tej samej sytuacji, uwierzcie mi. Ważne, że wprowadzę go na lawetę bez problemów, bo nie myślę nawet o rozgrzewaniu filtra, bo pewnie jest zabudowany. Niech martwi się serwis. :) pozdrawiam

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Może zarobisz jak zrobisz to sam :D W e38 filtry są pod plastikowymi osłonkami pod fotelem kierowcy. Jeśli nic się nie zmieniło do F01 sprawa dość prosta :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    5
    BMW
    bmw 7 F01
    Skąd
    Garwolin
    W innych autach podgrzewałem te filtry, dawało radę - w tym przypadku chyba wolę nie podpalać go, bo plastikowa osłona jest napewno, wolę zarobić za transport, jak za naprawy. :) Pozdrawiam wszystkich fanów BMW (Będziesz Miał Wydatki). hehe. Dziękuję też za pomoc, idę spać bo rano trzeba z tym walczyć. Bajo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •