Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Słabsza siła hamowanie na rolkach

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Leszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    97
    BMW
    e-38 740d
    Skąd
    Borne Sulinowo

    Słabsza siła hamowanie na rolkach

    Witam szanownych kolegów.Przyszła kolej teraz na mnie w potrzebie i pomocy.Otóż wczoraj byłem na badaniu technicznym po upływie trzech miesięcy nie robiłem wcześniej gdyż autko nie było mi potrzebne ale do rzeczy.Na rolkach do badania hamulców przyrządy pokazały na przednim lewym kole słabszą siłę hamowania niż na prawym około 100kg.Mam pewne swoje teorie które poniedzieli sprawdzę mianowicie zacisk hamulca,przewód gumowy ale mam pytanie czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem i czy to może być też wina pompy od ABS-u.Za wszelkie podpowiedzi i sugestje z góry dziękuje.
    Ostatnio edytowane przez Greg38 ; 04-02-2012 o 19:02

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    zatarty klocek w jarzmie , zatarte prowadnice zacisku , uszkodzony przewód lub tłoczek powoduje spowolnioną reakcję na hamulec ( po wciśnięciu dopiero po chwili wyrównują się siły)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    no ja mam u siebie podobna sytuacje. Zauwazylem to przy tej pogodzie(sliskiej nawierzchni) i aktualnym braku ABSu.
    Przy ostrym hamowaniu na sniegu sprawa wyglada tak ze gdy puszcze kiere auto chwile sciaga mi na lewa strone. Zatarty klocek raczej moge wykluczyc,poniewaz jakies 2 miesiace temu byly one wymieniane. No i musze sie z tym uporac ale najpierw trzeba zrobic ABS by kontrolka w oczy nie razila

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Tytułuj wątki tak, by było wiadomo o co w nim chodzi !!!
    Gra muzyka

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Leszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    97
    BMW
    e-38 740d
    Skąd
    Borne Sulinowo
    WojtekD.OK przyjąłem do wiadomości już się to nie powtórzy soorki.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Abs odpowiada tez za rozklad sily hamowania jesli brak absu to tak auto moze reagowac.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Ja raczej bym rozpoczął poszukiwania winowajcy w zacisku. Nie wiem czy wymieniasz klocki hamulcowe sam czy u mechanika. Mechanicy często przy wymianie klocków ograniczają się jedynie do wymiany okładzin a już nie czyszczą samego zacisku i nie sprawdzają stanu tłoczków.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Leszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    97
    BMW
    e-38 740d
    Skąd
    Borne Sulinowo
    Dziękuję koledzy w poniedziałek zaraz się wezmę i rozbiorę zacisk wszystko przeczyszczę żeby chodziło tak jak trzeba dodam jeszcze że ABS mi nie świeci na tablicy a teraz na śliskim to dobrze się sprawdza i wydaje mi się że działa poprawnie.wszystko opisze jak zrobię i zobaczę czy te zabiegi pomogą. I jeszcze mam pytanie bo byłem na sprawdzeniu na kompie i wykazało mi 2 błędy.Nr.1 to IHKA/IHKR 2F-Nr.2 74 Czujnik AUC Wiem że temat kodów błędów był wałkowany i szukałem ale nic nie mogłem znaleźć co oznaczają te dwa błędy.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    AUC to czujnik automatycznej regulacji powietrza ( powinien zamknąć obieg gdy wykryje jakieś dziwne zapachy ). A IHKA/IHKR dotyczy też klimatyzacji. To z tego co znalazłem. Dopiszę jak znajdę coś więcej.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •