Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: problem z myciem szyb, spryskiwacze

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Odnowie temat.Nie pobierało mi z dodatkowego zbiorniczka płynu do intensywnego mycia,po próbach okazało się że popmka nie działa.Rozebrałem więc pompkę i okazało się że silnik w środku jest cały zardzewiały,w sumie pierdoła ale jestem zaskoczony bo w starszych beemkach nigdy się z tym nie spotkalem żeby uszczelnienie pompki "pusciło".

    Postaram się ją uratować ale w razie gdyby to czy ta pompka z "intensywnego" jest taka sama jak do zwykłych spryskiwaczy?Chodzi mi o wydajność-moc, wydaje mi się że chyba niepowinno być różnicy bo choć pobiera koncentrat to obydwie pompki cisną w jednym czasie w spryskiwacz/e więc ciśnienie na obydu przewodach powinno być zbliżone żeby nawzajem nie zamykać sobie zaworów zwrotnych?

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Wydatek niewielki nowa pompka w ASO 116 zł moja też rozleciała się w pył.... coś ją zeżarło od środka :hah:

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    71
    Czesto plyn wycieka przez gumowy oring, w ktory wklada sie pompke do zbiornika. Bardzo wkurzajace
    RobRoy

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    podepnę sie do tematu mam grzane spryska ,ale nie działa grzanie.... śnieg leży na masce i nie widać żeby w ogóle topniał...jest od grzania jakiś bezpiecznik??

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    99
    BMW
    730i ECE L A
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    i wlasnie przestal pobierac, czy cos przestawilem???

    Nic nie przestawiłeś. Intensywne spryskiwanie działa tak długo jak trzymasz wcisnięty przycisk na manetce wycieraczek, ale nie dłużej niż przez około 5sek. po czym zaczyna sie automatyczne spryskiwanie normalnym płynem z dużego zbiornika, też przez kilka sekund. Krótkie wciśnięcie przycisku od intensywnego spryskiwania spowoduje uruchomienie wycieraczek i spryskiwanie płynem z dużego zbiornika. Jeśli to co napisałem u Ciebie nie działa, to w takim razie masz najprawdopodobniej uszkodzoną pompke przy małym zbiorniczku.


    Pozdrawiam.
    Szatan ma trzy szóstki. Ja mam siódemke :D

  6. #16
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez dingo84
    Intensywne spryskiwanie działa tak długo jak trzymasz wcisnięty przycisk na manetce wycieraczek, ale nie dłużej niż przez około 5sek. po czym zaczyna sie automatyczne spryskiwanie normalnym płynem z dużego zbiornika, też przez kilka sekund.
    hmmm pamiętam jak Sylwekk walczył, że to działa bez przerwy...
    Ja nigdy nie zwracałem uwagi bo jak korzystam to raz wciskam i cześć szyba czysta.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #17
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Bo Sylwekk ma rację ;)
    To działa po przycisnięciu przycisku i działa przez ok 5 sekund. także to , że trzymasz przycisk przez 1 sekundę czy przez 3 sekundy nie ma znaczenia ;) i tak tryska przez 5 sekund :x :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #18
    Mniejsza o większość... Chodzi o to, że trzymając guziczek 10 minut system nie będzie działał dłużej niż kilka sekund ;) ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •