Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [e32 m30b30] ciężko odpalil

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie

    [e32 m30b30] ciężko odpalil

    Witam,
    Forumowicze nie wiem jak u was ale u mnie dzisiaj przywalilo troche mrozem - (-24) i pojawil sie maly problem z odpalaniem. Zakrecilem pierwszy raz - wszedl na obroty i zaraz zgasl. Zakrecilem drugi raz - to samo. Za trzecim razem potrzymalem dluzej rozrusznik i dodalem lekko gazu i juz zaczal chodzic. Czy macie podobne prolemy? Swiece mam wymianione jakies 2 lata temu - sam juz nie pamietam - na BOSCH 4-ro elektrodowe, Kable Champion maja juz ze 3 lata. Czy mam w tym upatrywac dzisiejszego problemu z odpaleniem podczas mrozu?
    Dodam ze jak bylo cieplej tzn. (-17), to palil od strzalu.
    Czekam na sugestie.
    Gilu_e32

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Może czas najwyższy zmienić te świece.Nie wiadomo ile km na nich zrobiłeś. Może wlej lepszego paliwa na te mrozy.Ja leje 98 i nie mam żadnego problemu z odpalaniem auta

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Ja mam kable beru, swiece beru titan, paliwo pb95, samochod aktualnie stoi pod chmurka i z odpaleniem zadnych problemow, jedynie z rana licznik i obrotomierz zamarzaja i niechodza po poludniu jak rozmarnza dzialaja bez zarzutu.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Sprawdź czy kopułka nie jest zabrudzona w środku...ja tak kiedyś miałem w 730 M30,że zapaliła i zarazł gasła...a potem ciężko było odpalić...kopułka byla dosyć zabrudzona taką jakby sadzą w środku...po przeczyszczeniu BMka paliła od strzała i nie gasła.Warto sprawdzić.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Muszę sprawdzić kopulke jak piszesz. Wymieniona została kompletna 3 lata temu razem z palcem i od tamtejpory nic z nia nie robiłem. Może czas najwyższy. Dzisiaj ialem kupić swiece 4-ro elektrodowe bosch ale bieda na hurtowniach góra. Zobaczę jak jutro z rana odpali. Kable raczej wykluczam. Po całej nocy są miękkie i gietkie. Co do świec to tylko były bgk, ale nie spotkałem się z dobrymi opiniami o nich. Dzięki za podpowiedzi, będę jakby co kontynuował temat
    Gilu_e32

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    kolego a filtr paliwa a moze paliwo sie cofa masz nie sczelnosc gdzies na przewodzie i ucieka cisnienie

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Po pierwsze to czystość przepustnicy i ewentualnie regulatora biegu jałowego.
    Po drugie instalacja gazowa jak jest.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •