Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: cos niedobrego dzieje sie z moja 7

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska

    cos niedobrego dzieje sie z moja 7

    najpierw padla navi pózniej telefon a teraz radio. od poczatku po wystapieniu w filmie (wybili mi szybe i chwile stala na deszczu ) wrocilem moja besia do domu z bagaznika bylo slychac jakies dziwne bzyczenie (juz to opisywalem ale nikt sie nie odezwal) zalozylem szybe i po kilku dniach zaczelo cos dziac sie z navi nie pokazuje mapy ale czasami jeszcze doprowadzi mnie do celu z granica bledu kilku kilometrow (widac ze wylapuje miejsca tylko ma klopot z wyznaczeniem trasy) pózniej padl telefon objawy nie laduje czyli padla bateria i teraz jak go podlacze to nic sie nie dzieje a i tak wogole to wczesniej po przekreceniu kluczyka slyszalem pisniecie w glosnikach a teraz cisza i wreszcie ostatni problem (ktory pojawil sie ostatnio) radio nie gra (czasami zalapie ale bardzo rzadko) na wyswietlaczu pokazuje stacje czasami wykonawce ale w glosnikach cisza helge z nawigacji slychac a radio i cd nie gra.

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    O jakim wystepie w filmie mowisz bo nie lapie ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    ja sie nie znam na elektryce ale wiem że to jest najtrudniej zlokalizować. Mechanikę szybko zdiagnozujesz a w elektryce to można grzebać i grzebać. Gdyby mnie sie tak stało to po prostu stawiam do dobrego elektronika i niech szuka po kolei.Schematy pewnie koledzy pomogą znaleźć.Nic innego nie przychodzi mi do głowy.Pozdro.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    20

    elektronika

    witaj
    0. zdejmij osłony tylnych słupków ( tych za głowami pasażera) - tam masz anteny - wzmacniacze i złaczą do anten w szybie i wokół szyb. moze coś przy wkładaniu szyby wyjeli - przecieli

    1. podłaćz pod kompa i zobacz czy moduł ZKE ( Zentral Karoserrie Elektrik ) czegoś nie wykazuje o napięciach.

    2. Większość uszkodzen jakie opisujesz jest z modułów zlokalizowanych po lewej stronie bagażnika. - Czyli optyczna kontrola wilgoci.

    3. Wymontuj wszystkie w/w moduły i podczas tej operacji pooglądaj wszystkie wielowtyki i obudowy modułów pod kątem śladow płynącej wody ( zmyty kurz, żółte zacieki, rdza). POskładaj nie wszystko tylko zacznij od toru audio - czyli nie wkładaj navi i telefonu. Jedź autem i obserwuj.

    4. Dokładaj po kolei następny moduł i obserwuj zachowanie.

    5. Ostatnią operacja jaką możesz przeprowadzić bez wizytu u elektronika jest voltomiwerzem sprawdzenie na wielowtykach czy wszystkie wymagane do pracy napięcia są na wtykach. Potrzebne do tego będą schematy wtyczek - z WDS ( Wiring Data System) - czyli aplikacji komputerowej pokazującej shcematy. Jak nie masz daj znać to ci postaram sie opisać położenia.

    wyjmij i ponownie dociśnij - wszystkie bezpieczniki w bagażniku - obejrzyj je

    ps. przy tak dziwnym zachowaniu - jeden moduł - może poprzez I-BUS - wpływać na inne - ale to wtedy pokaże komp podłączony do gniazda diagno.
    pozdrowienia

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    wiec to (chyba) napewno byly bezpieczniki a dokladnie jeden po wymianie chodzi wszystko jak dawniej. obserwuje jeszcze nawigacje ale puki co jest ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •