Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Polerowanie wibracyjne felg

  1. #1
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14

    Polerowanie wibracyjne felg

    Jak w temacie. Czy ktoś z forumowiczów miał styczność z tą metoda polerowania felg ?? O co w niej chodzi ?? Okres zimowy więc przymierzam się do wypolerowania obuwia.
    Znalazłem jedną firmę na śląsku która się tym zajmuje http://alumetig.pl Jutro będę dzwonił i dowiem się o wycenę.

    Jak German to Anna.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    z polerowaniem felg ta metoda stycznosci nie mialem, ale w wypadku innych przedmiotow, troszke mniejszych jak najbardziej sie spisuje:) choc, poler, az tak cudny nie jest jak po papierze i pascie. zalezy od tego jakich kamieni sie uzyje do polerowania, czy mineralnych, czy zywicznych czy naturalnych, zalezy czy jest to polerowanie z dodatkiem detergentow, czy na sucho.
    Nie ukrywam, ze chcialbym taka felge obejrzec z bliska:)

  3. #3
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Dzwoniłem dziś się dowiedzieć o metodę. Oni robią to tak:
    Felgę wstępnie trzeba oczyścić z lakieru, wstepnie przepolerować, później na 30godzin wkłada się do tej maszyny z granulatem ściernym. Proces bardzo długi ale efekt gwarantowany ( niby aluminium się nie utlenia po nim ) koszt 1szt. felgi 300zł Felgi wypolerowane całe nawet w najmniejszych zakamarkach.

    Jak German to Anna.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez epul Zobacz posta
    koszt 1szt. felgi 300zł Felgi wypolerowane całe nawet w najmniejszych zakamarkach.
    To moim zdaniem wcale nie tak dużo...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    31
    BMW
    E65 740d
    Skąd
    Zachodnipomorskie
    Tak wypolerowana felga wygląda bajecznie, ciekawe jak z trwałością. Cena jest wg mnie do przyjęcia.
    Ciekawe czy każda felga się do tego nadaje.
    Jak się kolego zdecydujesz to zrób koniecznie fotki przed i potem po robocie.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Tak tylko jaką gwarancję dadzą, że felga się nie utleni.. wydać 1200zł i po miesiącu szorować ręcznie te wszystkie zakamarki nie byłoby ciekawie. Aha i trzeba mieć metalowe dekle, żeby to jakoś wyglądało.

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Marecki7er Zobacz posta
    Tak tylko jaką gwarancję dadzą, że felga się nie utleni.. wydać 1200zł i po miesiącu szorować ręcznie te wszystkie zakamarki nie byłoby ciekawie. Aha i trzeba mieć metalowe dekle, żeby to jakoś wyglądało.
    I wszystko na temat :D

    Za 300zł to zrobisz polerowanie WSZYSTKICH rantów. Ja za KOMPLETNĄ renowację RC 18" zapłaciłem 1100zł (z paliwem na dojazdy), czyli bębny i dekielki pomalowane ręcznie, rotory proszkowo, śrubki w chrom i ranty w poler. 300zł/szt. to dla mnie jakaś cena z d..y wzięta, a i tak nic nie jest w stanie dorównać porządnej ręcznej polerce rantów.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Tuczi, akurat tak się składa że mam do nich 9km. Malowałem u nich felgi i miałem przy okazji możliwośc oglądnięcia kilku felg po tej wibracyjnej polerce. Wygląda mega. Pozatym nie mówimy o polerce rantów, tylko całych felg. Dowiedz się o koszt tradycyjnej polerki RM, RC, RS razem z rotorem, to podejrzewam że przydadzą Ci się środki uspokajające. A tutaj za 300 od sztuki masz kompletnie wypolerowaną felgę, łącznie z bębnem od środka i miejscem które znika pod oponą. Poprostu wszędzie ;)

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ale po co tak polerować felgi? Każdy kto miał wypolerowane choćby same ranty wie ile wysiłku wymaga to aby utrzymać je w b.dobrym stanie...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    stałe wyrzucanie kasy w błoto, z rantami jest sporo roboty a gdzie tu mowa o szprychach? Zajechać by się można. Efekt może i super ale na krótko niestety

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •