Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Polerowanie wibracyjne felg

  1. #21
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez xenon Zobacz posta
    Ja jestem ciekawy jak wyglądały by 19 słoneczka po takiej polerce , chodzi mi to po głowie tylko martwię się czy poprostu za 1200 pln nie zniszczę sobie felg ?
    Zniszczyć nie zniszczysz, ale jeśli będziesz chciał utrzymać je w nienagannym stanie to będzie to kosztowało wiele wysiłku ;)

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    O ile wiem to felgi po takiej polerce nie zachodzą tak szybko. Więc nie powinno być tak źle. Pozatym słoneczka to niespecjalnie skomplikowany wzór

  3. #23
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Szajboos, nie wierzę w takie rzeczy. Aluminium wystawione na działanie czynników atmosferycznych będzie się utleniać i koniec. Czy to po polerce ręcznej, mechanicznej czy wibracyjnej.

    Warto pamiętać, że na polerowane felgi nie wolno stosować środka do czyszczenia felg ani nawet piany aktywnej z myjni (chyba, że o neutralnym pH, bo takie też są jednak na myjniach to rzadkość).

  4. #24
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Hmm...jak wiesz Tuczi też polerowałem ranty u siebie i z myjnią nie było problemu. Też mi kolega mówił ze piana z myjni będzie psuć efekt ale cały sezon myłem na myjni bezdotykowej i powiem szczerze że jak myłem wszystkimi 4programami to po 4 bardzo ładnie się świeciły

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ale każda myjnia ma inne środki, widocznie ta miała delikatną pianę (o neutralnym pH, tak jak pisał Tuczi). Mocno zasadowa aktywna piana potrafi popsuć m.in. listwy chromowane wokół szyb (czego byłem niestety świadkiem na własnej skórze). Co za tym idzie, bez trudu utlenia również polerowane aluminium, które jest dużo bardziej podatne na jej działanie. Niszczący efekt potęguje jeszcze światło słoneczne - jak taka piana delikatnie przyschnie, momentalnie powstają zacieki.
    Także o polerowane aluminium trzeba dbać, albo wyczaić myjnię z na tyle delikatnymi środkami, jak ta, o której pisał Dzuda ;)

    Wracając do polerowania wibracyjnego, efekt na pierwszy rzut oka fantastyczny, chociaż nie wierzę, że o wiele trwalszy niż tradycyjne polerowanie. Tylko czekać, aż ktoś się skusi i zda relację przed i po zabiegu :-)

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    20
    BMW
    e24
    Skąd
    Pasłęk

    Post

    odświeżymy temat . . . . . . co do polerki wibracyjnej i jej zabezpieczeniu to są środki w postaci wosków które zabezpieczają polerke podobna zasada jak na lakierze samochodowym . . .. można tez pokryć to kalierem proszkowym ale efekt lustra troche sie zmieni
    Do latania na co dzień zima lato to nie polecam ale jak ktoś ma auto tylko na wiosna lato to jak najbardziej
    Pozdro

    Kilka moich felg zwibrowanych :P














    Jak widać da się coś zrobić z tych starych felg większość felg to lata 80-90r
    Pozdro


    ....
    Ostatnio edytowane przez Malinowy ; 31-12-2014 o 00:33

  7. #27
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez epul Zobacz posta
    koszt 1szt. felgi 300zł Felgi wypolerowane całe nawet w najmniejszych zakamarkach.
    Czy ta cena jest aktualna w tym warsztacie?

    Czy rozmiar felgi zmienia ceną czy każdy jeden rozmiar to 300 zł?
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    20
    BMW
    e24
    Skąd
    Pasłęk
    Rozmiar felgi ma jak najbardziej znaczenie jeśli chodzi o cene. Ceny zaczynają sie od 250zł za szt

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •